DuPont, 2016'nın En Yenilikçi
100 Küresel Şirketi Arasında 

Solving Challenges through Global Innovation

DuPont, Clarivate Analytics tarafından her sene yayımlanan En Yenilikçi 100 Küresel Şirket listesinde üst üste altıncı kere yer alarak, global inovasyona verdiği önemi bir kere daha tescilledi. 

DuPont, dünyanın en yenilikçi şirketleri arasında yer almaya devam ediyor. Şirket, Clarivate Analytics tarafından her sene yayımlanan En Yenilikçi 100 Küresel Şirket listesine bu yılla birlikte üst üste altıncı kez seçildi. Geleceği şekillendiren en yenilikçi şirketlerin ve kurumların tescillendiği liste, önceki senelerde Clarivate Analytics tarafından satın alınan Intellectual Property & Science business of Thomson Reuters tarafından veriliyordu.

Patent hacmi, patent verilme oranı, küresel erişim gibi kriterlere göre hazırlanan listede bulunan şirketler, 2015 yılında 4 trilyon doların üzerinde bir gelir elde ederken, Ar-Ge'ye ise 227 milyar dolardan fazla harcadı. DuPont ise 2012 ve 2015 yılları arasında piyasaya sürdüğü yeni ürün ve uygulamaların satışından yaklaşık 8 milyar dolar gelir elde etti.

DuPont olarak böylesine önemli bir listeye altını kez dahil olmaktan dolayı gurur duyduklarını belirten DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi Direktörü Mehmet Demiray, şunları söyledi: “DuPont’un bu listede yer almasının altında yatan neden;  Ar&Ge bazlı teknolojik inovasyonlara imza atmasının yanında, bunu ilgili sektörlerdeki iş ortaklarıyla beraber geliştirip, ticarileşme yolundaki birçok süreci başarıyla yönetmesidir. Pazar odaklı inovasyon ve ortak çalışma kültürünün bir sentezi olan bu strateji sayesinde inovasyonun sürdürülebilirliğini sağladığımızı düşünüyorum. Türkiye’de de iş birimlerimiz ve İnovasyon Merkezimizle, çeşitli değer zincirlerinde oluşturduğumuz iş ve proje ortaklarımızla inovasyonun ticarileşmesinin önündeki engelleri kaldırıp, teknolojinin katma değerli ürün ve çözümlere dönüşmesi konusunda çalışmaktayız. DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’nin özellikle inovasyonun ticarileşmesi konusunda katkı yapmak isteyen bütün potansiyel iş ortaklarımıza açık olduğununun altını çizmek isterim”.

DuPont’un En Yenilikçi 100 Küresel Şirket listesinde yer almasına katkıda bulunan inovasyonlar ise şöyle sıralanıyor:

  • Dijital baskı için yeni iletken mürekkep
  • Etanol hasadını iyileştirmek için gelişmiş fermantasyon sistemleri
  • Tüketicilerin en sevdikleri giysilerini yenileyen ve koruyan deterjan enzimleri,
  • En yüksek hasat veren Pioneer® marka A-Serisi soya fasulyesi çeşitleri,
  • Sindirim sistemi sağlığını ve bağışıklık sistemini destekleyen Danisco® FloraFit® kişiye özel uyarlanabilen probiyotikler ve HOWARU® seçkin probiyotikler,
  • Isı dağıtımının büyük bir sorun teşkil ettiği el aletleri, bilgisayarlar, taşıt aküleri ve çok güçlü elektronik motorlar gibi elektronik uygulamalara yönelik yeni DuPont™ Temprion™ portföyünden ısı yönetimi materyalleri.

Bu inovasyonların dışında telefon ve tabletlere kablosuz şarj imkânı sunan DuPont™ Corian® yüzey malzemesi, gelişmiş balistik koruma ve tüketici ürünlerinden DuPont™ Kevlar®, tıbbi ambalaj ve koruyucu giysi çözümleri Tyvek® ve HomeWrap®, ısı koruması sağlayan Nomex®, Pioneer® marka Optimum® AcreMax® tarım ürünleri, yenilenebilir kaynaklı liflerden Sorona® ve zararlılara karşı kontrolü sağlayan Rynaxypyr® de DuPont'un global inovasyona verdiği önemi ortaya koyan ürünlerin arasında yer alıyor.

DuPont Hakkında

DuPont (NYSE: DD), 1802’den beri, yenilikçi ürünler, malzemeler ve hizmetlerle, küresel pazara birinci sınıf bilim ve mühendislik sunmaktadır. DuPont müşterilerle, hükümetlerle, sivil toplum örgütleriyle ve kanaat önderleriyle işbirliği yaparak, dünyanın dört bir yanındaki insanlara sağlıklı gıda götürmek, fosil yakıtlara bağımlılığı azaltmak ve yaşamı ve çevreyi korumak gibi küresel sorunlara çözüm bulunmasına yardım edebileceğine inanmaktadır. DuPont ve DuPont’un kapsayıcı inovasyon taahhüdü ile ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.dupont.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Linkler:

http://top100innovators.stateofinnovation.com