Bilimle Değer Katanlar: Global arenada rekabet gücü artan Türkiye

Bilim nedir? Sadece deney tüpleri ve bir dizi formülden mi ibarettir? Çoğu zaman tanıtım filmleri ve belgesellerde gördüğümüz laboratuvarlarda, son teknolojiyle donatılmış merkezlerde yapılanlar tam olarak ne işe yarar? Hayatını bilime adamış bu kadar insan ne için çalışmaktadır?

Bilimle Değer Katanlar

DuPont Türkiye, değer yaratma sürecinde Türkiye’yi bir üretim merkezi olmaktan öte yeni endüstri ve teknoloji çözümleri ihraç edebilen bir ülke olma seviyesine yükseltmek için iş birlikleri geliştirmektedir.
Medyayı göster

Bilim hayatımıza değer katar. Her gün her an, gittikçe karmaşık bir hale gelen günlük yaşamımızda fark etmesek de hayatımıza değer katan her şeyin arkasında bilim vardır.

DuPont olarak biz, dünyanın karşılaştığı büyük sorunların bilimle ve aynı hedef için çalışanlarla işbirliği yaparak çözülebileceğine inanıyoruz. Her gün yeni sorunlarla yüz yüze kalarak merhaba dediğimiz dünyada, herkes için daha iyi  ve daha güvenli bir yaşam, daha fazla güvenlik, herkese yetecek kadar sağlıklı gıda sunmak ve en önemlisi gelecek nesiller için sürdürülebilir çözümler bulmak, tüm dünyaya yayılan DuPont biliminin yegane konusudur.

Bilimle değer katmak ve daha da önemlisi inovasyonla dünyanın farklı yerlerindeki sorunlara çözüm sunmak hedefiyle çalışan DuPont, “bilim evrensel, çözümler yereldir” anlayışıyla hükümetlerle, şirketlerle ve her düzeyden organizasyonlarla iş birliği kurarak sürdürülebilir çözüm ortaklıkları yaratmaktadır.

Dünya çapında tanınmış ürünler ve çözümlerle faaliyetlerini genişleten DuPont Türkiye, değer yaratma sürecinde Türkiye’yi bir üretim merkezi olmaktan öte yeni endüstri ve teknoloji çözümleri ihraç edebilen bir ülke olma seviyesine yükseltmek için iş birlikleri geliştirmektedir. Bu süreçte yaratılan tüm çözüm ortaklıklarında hizmet verdiğimiz kurumların, sunduğumuz inovatif çözümlerle geliştirilen ürünler sayesinde ihracat değerlerinin kısa sürede büyük artış göstermesi, DuPont Türkiye olarak en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir.

Kaynakları ve potansiyeli ile bir “Yeni Ufuklar Limanı” olan Türkiye’nin, bu tür iş birlikleri ile sahip olduğu potansiyeli ekonomik değere ve ihracat artışına dönüştürmek yolunda hızla ilerleyebileceğine inanıyoruz. Bu amaçla uzun vadeli değer yaratmak için iş ortaklarımızla lokal seviyede inovasyonlar yapıyor ve Türkiye’nin uzun vadeli büyüme stratejisini destekleyecek dünya çapında bilim ve inovasyon tecrübemizi paylaşıyoruz.

Bugün, bilimsel ve teknolojik inovasyonlarla katkı sağladığımız Türkiye ihracat gücü, çok farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere, kurumlara ve girişimcilere değer yaratmaktadır.

DuPont Türkiye olarak sizlerle birlikte Türkiye ekonomisi için yeni çözümler geliştirmeye devam ediyoruz.

DuPont sponsorluğunda CNN Türk’te yayınlanan ve bilimdeki en son gelişme ve inovasyonları anlatan, Yeni Ufuklar programını kaçırmayın.

“Bilimle Değer Katanlar”a hoş geldiniz.