AirGuard® Buhar Kesici Örtüler Hava Geçirimi ve Yoğuşmaya Karşı Olarak Üretilmiştir

Makale
 
 
 
Makale
Buhar Kesici Su Yalıtım Örtüsü | DuPont™ AirGuard ® AVCL

AVCL, yapı yalıtımının entegre bir parçasıdır. İç duvarlara uygulanarak nemi yönetmeye ve hava hareketini kontrol etmeye yardımcı olarak vazgeçilmez koruma sağlar. Etkili bir AVCL, konvektif ısı transferini kontrol etmek ve iç konforu geliştirmek için çalışmasının yanı sıra, %100 hava geçirmez olmalı ve etkili yoğuşma kontrolü sağlamalıdır.

Bir hava ve buhar kontrol katmanı (AVCL), sıcak buharın yoğunlaşarak su damlacıklarına dönüştüğü soğuk dış yüzeylere taşınmasını önler. Yani doğru AVCL'yi seçmek termal olarak etkili, yoğuşmasız bir yapı oluşturmaya yardımcı olur.

AirGuard® AVCL'leri: En Uygun Çözüm

DuPont daha fazla koruma sağlamak için etkili bir iç astar olarak çalışan buhar kesici su yalıtım örtülerini geliştirmiştir. AirGuard® AVCL'ler havayı ait olduğu yerin içinde sıcak tutar ve çatı alanında zararlı ve sağlıksız yoğuşma oluşumunu önler. Yüksek derecede mühendislik harikası buhar kontrolü ve hava geçirmez işlevi, hem sıcak hem de soğuk eğimli çatılar için kullanılabilmeleri anlamına gelir ve aynı zamanda havalandırılan sistemler için ihtiyacı giderir.

AirGuard® ürün aralığı ≥ 2m'den (AirGuard® Sd5) > 2000m'ye (AirGuard® Reflective) Sd buhar direnci değerleri sunan konstrüksiyon termal performansını en uygun hale getirebilir. Geniş Tyvek® etek bantları ile birleştirilen AirGuard® AVCL'leri binanın termal performansını arttırır. Enerji tasarrufunu da belirgin şekilde geliştirir, ısı ve su buharının aktarımını kontrol ederek binaların kışın sıcak ve yazın serin tutulmasına yardımcı olur.

AirGuard®'a ilişkin daha fazla bilgi için, AirGuard® SSS 'yi ziyaret edin.