Tyvek® UV Facade, İskoçya Aberdeen’de bulunan Malmaison Hotel için tercih edildi

Vaka Analizi
 
 
 

Fotoğraf: Simon Price, DuPont.

 
 
 

Curious Architecture, İskoçya’nın Aberdeen şehrinde 80 yataklı olarak yapılan Malmaison Hotel'in arka uzantısı için şık granit giydirilmiş bir yüzey tasarladığında, yapı için kalıcı ve güvenilir koruma sağlamak üzere DuPont tarafından geliştirilen ileri teknoloji bir ürünü seçti. DuPont™ Tyvek® UV Facade’ı DuPont™ Tyvek®'i nefes alan su yalıtım örtüleri konusunda lider yapan benzersiz yüksek performanslı teknoloji ile üretilmiştir. Bu ürün alt yapının UV ve diğer uzun vadeli hava koşullarına karşı koyacağı güvencesine sahiptir. Açık mafsallı yağmur perdeli(rainscreen) cephe sisteminin giydirmesini tasarlarken daha fazla özgürlük sağlayan yeni bir çözüme öncülük etmektedir.

Aberdeen temel olarak granitten yapılma binalardan oluşan bir şehir” diye açıklayan proje mimarı Kenny Stephen, “Yeni uzantıda granit giydirme, tasarımın gerekliliğiydi ve bir yağmur perdeli(rainscreen) sisteme sahip olduğundan, UV ışınlarına dayanıklı ve güvenilir bir ürün seçmemiz önemliydi" diye ekledi.

DuPont™ Tyvek® UV Facade EN 13859-2'ye uygun şekilde CE işaretini taşımaktadır. Kapsamlı bir geliştirme ve sıkı bir test sürecinden sonra (5.000 saatlik kalıcı UV radyasyonuna maruz bırakılarak simüle edilen) DuPont™ Tyvek® UV Facade, izolasyonu ve açık mafsallı giydirmenin arkasındaki yapıyı çok uzun süre boyunca koruma yetkinliğine sahip bulundu.