Lethame House DuPont Su Yalıtım Örtüsü Çözümleriyle Yükseği Hedefler

Vaka Analizi
 
 
 
Vaka Analizi
Su Yalıtım Örtüsü Vaka Çalışması | DuPont™ Tyvek®
 
 
 

Fotoğraf Simon Price, DuPont

 
 
 

Apex Developments Ltd. şirketi Glasgow (İskoçya) yakınlarında Strathaven'deki lüks ev projeleri için, baştan sona yüksek sınıf özellikleri hedeflemiştir. Hem nem hem de hava geçirmezlik ve enerji verimliliği sağlamak için Apex, DuPont termal performans çözümlerini seçmiştir.

Zorluk

Lethame House projesi, geleneksel ve yerel malzemeler  (kereste çerçeveler, taş giydirme ve arduvaz çatı kaplama) ile son teknoloji ürünleri bir araya getirerek en iyisini sunmak için tasarlanmıştır. Tasarımcılar termal etkinliği ve hava geçirmezlik yönetmeliklerini yalnızca karşılayan değil, aşan bir termal çözüm belirlemiştir.

 
 
 
 
 
 

Apex Developments Yönetim Direktörü Jim Simpson “Projemiz için bu su yalıtım örtüsünü seçtik çünkü DuPont güvenilir ve dayanıklı bir marka olarak itibar sahibidir. DupontTM Tyvek® ile çalışmış olduğumuz için malzeme kalitesine olan güvenimiz tam. Böyle yüksek hedeflerin belirlendiği bir projede standardın altına düşmeyeceğine emin olduğumuz bir ürün ile güvenli tarafta kalarak risk almamayı tercih ederiz. Pek çok nesil için keyif ve değer getirecek kaliteli bir evin anahtarlarını güven içinde vermek isteriz” diyerek DuPont kalitesinden vazgeçmediklerini göstermiştir.

 
 
 

Çözüm

Lethame House, tamamen enerji tasarrufu için bir dizi gelişmiş sistem ve teknolojiyi bir araya getiriyor. Bunlar 200 metrelik deliklere sahip jeotermal ısıtma sistemlerini ve enerji israfını minimumda tutan modern ısı geri kazanım sistemini içerir.

Başka bir temel bileşen ise kullanıcıları yazın serin ve kışın sıcak tutarak yapıyı koruyan, yüksek kaliteli DuPont termal çözümüdür.

 
 
 
 
 
 

Temel Faydaları

Hafif ve üstün kaliteli üç farklı DuPont su yalıtım örtüsü kombinasyonu karbon ayak izini düşürürken, iç alan konforunu geliştirerek tamamen koruma ve termal verim sağlar.

İç duvarlar, hava ve nem geçirgen olmayan düşük emisyonlu bir su yalıtım örtüsü olan AirGuard® Reflective ile kaplanmıştır. AirGuard® Reflective, kış boyunca iç radyan ısının %95’e kadarını yansıtarak ısı kaybını önlemede temel bir rol oynar.

Dış duvarlar ve çatı kaplaması için,  kalitesi kanıtlanmış Tyvek® malzemesinden yapılan iki çeşit su yalıtım örtüsü seçilmiştir. Tyvek® nefes alan su yalıtım örtüleri, benzersiz tek katmanlı yapıya sahiptir ve doğal olarak buhar açıklıklı olmasına rağmen rüzgar ve su geçirmezdir.

Dış duvarlar metalize ve düşük emisyonlu bir su yalıtım örtüsü olan Tyvek® Enercor® ile kaplanmıştır. Çatı için ise Tyvek® Supro nefes alan su yalıtım örtüsünün kullanılması belirlenmiştir.