YASAL UYARILAR VE KULLANIM KOŞULLARI

 
 
 

Hoş geldiniz. DuPont aşağıdaki şartlar ve koşullara (“Şartlar”) tabi olan bu web sitesini size sunar. Şartlar www.dupont.com adresinde bulunan bu web sitesi ve dünya çapındaki tüm diğer DuPont web siteleri (toplu olarak, “Site”) için geçerlidir. Site (içeriği, tasarımı, yapısı ile görünümü ve bıraktığı his dahil) DuPont de Nemours, Inc.'nin malıdır ve telif hakkı, ticari marka ve diğer fikri mülkiyet ve adaletsiz rekabet yasaları tarafından korunur. Site'yi kullanarak, bu Şartlar'ı kabul etmiş olursunuz. Bu Şartlar'dan herhangi birini kabul etmiyorsanız, Site'yi kullanmayın. Bu Şartlar hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen  KURUMSAL BİLGİ MERKEZİ ile iletişim kurun.

 
 
 

Gizlilik

 
 
 

Bu Site'nin kullanımı, referans ile işbu belgeye dahil edilen  DuPont’un Gizlilik Beyanı'na da tabidir. İnternet üzerinden bilgi iletiminin asla tamamen gizli ve güvenli olmadığını ve belli bir iletimin şifrelendiğine ilişkin bildirim olsa bile, Site'den gönderdiğiniz veya aldığınız bilgilerin başkaları tarafından  erişilebileceğini de onaylamış ve kabul etmiş olursunuz.

 
 
 

Kullanım Şartları Revizyonları

 
 
 

DuPont  herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın bu yayını güncelleyerek Şartlar’ı revize edebilir. Bu gibi değiştirmelerden sonra Site'yi kullanmaya devam etmeniz, bu tür revize edilen Şartlar'ı kabul ettiğinizi göstermiş olacaktır.

 
 
 

Genel Kullanım Kısıtlamaları

 
 
 

DuPont veya DuPont'a haklar sunan üçüncü taraflar, DuPont veya bu gibi üçüncü tarafların telifli eseri olan bu sitedeki tüm materyallerde ve materyaller için tüm hakları, unvanı ve çıkarı elinde bulundurur. DuPont, size sadece kişisel bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda ve sadece bu Site ile etkileşiminiz amacıyla, bu Site'deki materyalleri kullanmak ve görüntülemek için sınırlı, kişisel, tam yetki vermeyen ve devredilemeyen bir lisans sunar. Burada ifade edilen haricinde, herhangi bir şekilde bu Site'deki materyallerin herhangi birini kopyalama, indirme, görüntüleme, gerçekleştirme, tekrar üretme, dağıtma, değiştirme, düzenleme, başkalaştırma veya geliştirme hakkınız yoktur. Bu Şartlar'ın herhangi birini ihlal ederseniz, size bildirimde bulunulmaksızın, bu sınırlı lisans otomatik olarak sonlanır. Sonlanma ile birlikte, indirilen ve yazdırılan herhangi bir materyali derhal silmeli ve imha etmelisiniz. Bu Site'de veya bu Site için ya da bu Site'deki herhangi bir materyaldeki veya materyal için hiçbir hakkınız, unvanınız veya çıkarınız (ve telif hakkı, ticari marka ya da diğer fikri mülkiyet hakkı) yoktur.

Bu Site'yi veya bu Site'de bulunan ya da Site'den, başka herhangi bir sunucudan veya İnternet tabanlı cihazdan erişilebilir herhangi bir materyali DuPont'un önceden yazılı izni olmaksızın “çerçevelememeyi” ya da “aynalamamayı” kabul etmiş olursunuz. Bu Site'nin herhangi bir bölümüne veya bu Site'deki materyallere erişmek, onları kopyalamak veya izlemek için, bu Site'nin navigasyonel yapısını tekrar üretmek veya bozmak için ya da DuPont tarafından tasarlanan ve bu Site ile kullanılır hale getirilen dışında bu Site'deki herhangi bir materyali edinmek için herhangi bir “sayfa kazıması” veya diğer otomatik cihazı, algoritmayı veya programı veya herhangi bir benzeri manuel prosesi kullanmamayı da kabul etmiş olursunuz.

Bu Site'nin başka bir kullanıcısı, bu Site'deki herhangi bir özellik veya içerik ya da başka herhangi bir DuPont sistemi, ağı veya sunucusu için şunları yapamazsınız:

(1) erişim elde etmek için bilgisayar korsanlığı, parola avcılığı veya başka herhangi bir yasa dışı yol ile deneme,

(2) test etme, tarama veya savunmasızlığını araştırma ya da

(3) hakkındaki herhangi bir bilginin izini sürme, izini sürmeyi isteme, tersine arama veya açığa çıkarma.

Bu Site'yi hukuk dışı veya bu Şartlar'ı ihlal eden bir amaç için veya yasa dışı olan DuPont veya diğerlerinin haklarını ihlal eden bir faaliyeti talep etmek için kullanamazsınız.

DuPont, Site'deki yayınlarınızı veya diğer faaliyetinizi rutin olarak izlemez, ancak bunu yapma hakkını saklı tutar. Ancak, DuPont Site'nin veya Hizmetleri'nin herhangi birinin uygunsuz kullanımının farkına varırsa, DuPont, DuPont'un yegane takdiri ile uygun gördüğü herhangi bir şekilde yanıt verir. DuPont'un yasa dışı kabul edilebilen herhangi bir faaliyeti ve aldığı bu tarz herhangi bir raporu, yasa uygulayıcı yetkililere bildirme hakkına sahip olduğunu onaylamış olursunuz. DuPont, talep edildiğinde, İnternet üzerindeki sözde yasa dışı faaliyetin herhangi bir incelemesinde yasayı uygulayıcılar ile tam işbirliği yapar.

 
 
 

Kullanılabilirlik

 
 
 

DuPont dünya çapında belirli bölgeler için ürünler, hizmetler, içerik ve birçok başka işlevsellikler (toplu olarak “Hizmetler”) sunan çeşitli web sitelerine sahiptir. Bir bölgede sunulan Hizmetler kullanılabilirlik, yerel veya bölgesel yasalar, düzenleyici durum, nakliye ve başka hususlar nedeniyle diğer bölgelerdekinden farklı olabilir. DuPont bir bölgedeki kullanıcının başka bir bölgedeki Hizmetleri edinebileceğine ilişkin herhangi bir garanti veya temsilcilik sunmaz ve kullanıcı başka bir bölgedeki bir sitede sunulan Hizmetleri sipariş etmeye çalışırsa, DuPont, kullanıcının siparişini iptal edebilir veya kullanıcıyı, o kullanıcının bulunduğu bölgenin sitesine tekrar yönlendirebilir.

DuPont'un İnternet'te yayınladığı bilgiler DuPont ürünleri, programları ve duyurulmamış veya bölgenizde kullanılamayan hizmetler için referansları veya çapraz referansları içerebilir. Bu gibi referanslar DuPont'un bunun gibi ürünleri, programları veya hizmetleri bölgenizde duyurmayı tasarladığını ima etmez. Kullanabileceğiniz ürünlere, programlara ve hizmetlere ilişkin bilgi için yerel DuPont iş irtibatınıza danışın.

 
 
 

Hesaplar ve Güvenlik

 
 
 

Bu Site ile sunulan bazı Hizmetler kaydolmanızı ve bir kullanıcı adı ve parola oluşturmanızı gerektirebilir. Kullanıcı adınızın, parolanızın ve diğer hesap bilgilerinizin gizliliğini korumak ve bu bilgileri gizli tutamamanızın sonucu olarak hesabınızda meydana gelen herhangi bir faaliyet sizin sorumluluğunuzdur. Hesabınızın veya parolanızın herhangi bir yetkisiz kullanımına ya da hesap güvenliğinizin başka herhangi bir ihlaline ilişkin DuPont'u derhal bilgilendirmeyi kabul etmiş olursunuz. Hesabınızın veya parolanızın yetkisiz kullanımı açısından veya hesap bilgilerinizi gizli tutamamanızın sonucu olarak DuPont veya diğerlerine karşı sorumlu olabilirsiniz.

 
 
 

Bağlantılar

 
 
 

 

DuPont'tan Üçüncü Taraf Web Sitelerine

Bu Site, DuPont'un kontrolü altında olmayan veya DuPont tarafından sürdürülmeyen, İnternet üzerindeki diğer sitelere bağlantı verebilir. Bu gibi bağlantılar bu gibi herhangi bir sitenin DuPont tarafından doğrulanmasına neden olmaz. DuPont'un bu bağlantıları size sadece kolaylık olması için sağladığını onaylamış ve DuPont'un bağlanabileceğiniz bu gibi sitelerde görüntülenen içerikten ve bağlantılardan sorumlu olmadığını kabul etmiş olursunuz. DuPont'un siz ve bu gibi herhangi bir sitenin sahibi veya operatörü arasındaki herhangi bir yazışma, promosyon veya satın alma açısından yükümlülüğü, zorunluluğu veya sorumluluğu olmadığını da kabul etmiş olursunuz.

Üçüncü Taraf Web Sitelerinden DuPont'a

DuPont web sitelerine şunlar oldukçabağlantı verebilirsiniz:

  • Bir DuPont web sitesindeki herhangi bir sayfa veya materyaller etrafında çerçeveler veya sınır ortamları oluşturmadıkça veya bir DuPont web sitesi dahilindeki herhangi bir içeriğin görsel sunumu veya görünümünü herhangi bir şekilde değiştiren diğer teknikleri kullanmadıkça;
  • DuPont ürünleri veya hizmetleri ile rakip ürünlerin veya hizmetlerin karşılaştırmasını oluşturmadıkça;
  • DuPont web sitesinden herhangi bir materyali veya herhangi bir DuPont logosunu veya ticari markasını çoğaltmadıkça;
  • DuPont ile ilişkinizi yanlış sunmadıkça;
  • DuPont'un bağlantı verentarafı, bağlantı veren tarafın web sitesini veya bağlantı verentarafın hizmet veya ürün tekliflerini herhangi bir şekilde onayladığını veya doğruladığını ima etmedikçe;
  • DuPont hakkında yanlış veya yanlış yönlendiren izlenimler sunmadıkça veya DuPont adı ve ticari markaları ile ilişkilendirilen iyi niyete başka şekilde zarar vermedikçe;
  • Bağlantı verensite kötüleyici, tehdit edici, taciz edici, saygısız veya rahatsız edici, aşırı derecede şiddet içerir şekilde yorumlanabilen veya yürürlükteki herhangi bir yasayı ihlal eden veya başkalarını ihlal etme konusunda cesaretlendiren bir içeriği içermedikçe ve
  • Bağlantı verensite müstehcen, pornografik veya cinsel içerikli olarak yorumlanabilen bir içerik içermedikçe.

DuPont web sitelerine bağlantı verilmesine izin verilmesi için başka bir koşul olarak, bağlantı verentaraf DuPont'un her zaman, yegane takdiri ile DuPont web sitelerine bağlantı için izni sonlandıracağını kabul etmiş olur. Bu gibi bir olayda, bağlantı verentaraf DuPont web sitelerine tüm bağlantıları derhal kaldırmayı kabul eder.

Bağlantı verentaraf bir DuPont web sitesinebağlantı vererek, DuPont'u ve görevlilerini, direktörlerini, çalışanlarını, iştirakçilerini, temsilcilerini, lisansörlerini ve iş ortaklarını herhangi ve tüm kayıplara, maliyetlere, hasarlara, yükümlülüklere ve bu gibi bir bağlantıdan doğan vekil ücretleri ve savunma maliyetleri dahil (ancak bunlarla sınırlı olmayacak şekilde) harcamalara karşı korumayı, tazmin etmeyi ve tutmayı kabul eder. DuPont'un bu gibi bir bağlantının verilmesineveya kullanılmasına ilişkin herhangi bir dolaylı, örnek teşkil eden, arızi, cezai veya bağlı hasar açısından yükümlülüğü yoktur. DuPont bu gibi bağlantılara ilişkin herhangi türden, açık veya ima yoluyla hiçbir garantide bulunmaz.

 
 
 

Garanti Koşulları

 
 
 

Bu Site'yi kullanmanın riski size aittir. Bu Site, Site'deki materyallerin kalitesine etki edebilen yanlışlıklar veya hatalar içerebilir. Materyaller, DuPont tarafından bütünüyle veya kısmen, bağımsız olarak doğrulanmamış veya yetkilendirilmemiştir. DuPont, materyallerin doğruluğunu veya güncelliğini garanti etmez. DuPont, ister DuPont ister üçüncü taraflar tarafından sağlansın, materyallerdeki herhangi bir hata veya eksiklikten sorumlu değildir.

BU SİTE SİZE “OLDUĞU ŞEKİLDE” VE “OLDUĞU YERDE”, HERHANGİ BİR TÜR GARANTİ OLMAKSIZIN SAĞLANMIŞTIR. DUPONT, KENDİSİ VE BU WEB SİTEYE MATERYALLER; HİZMETLER VEYA İÇERİK SAĞLAYAN HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAF İÇİN, SİTEDE BULUNAN HERHANGİ BİR MATERYALİN, BİLGİNİN, ÜRÜNÜN VEYA HİZMETİN KALİTESİ, UYGUNLUĞU, GERÇEKLİĞİ, DOĞRULUĞU VEYA EKSİKSİZLİĞİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAYACAK ŞEKİLDE, SİTE İLE BAĞLANTILI HİÇBİR TEMSİLDE VEYA GARANTİDE BULUNMAZ. HERHANGİ BİR İMA EDİLEN TİCARETİ YAPILABİLİRLİK GARANTİSİ, BELLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA ÜÇÜNCÜ TARAF HAKLARININ İHLALİ DAHİL, TÜM KOŞULLAR, TEMSİLLER VE GARANTİLER, İSTER AÇIK İSTER İMA YOLUYLA, YASAL VEYA BAŞKA ŞEKİLDE OLSUN, İŞBU BELGEDE AÇIKLANMIŞTIR. DUPONT'A ÖNCEDEN BU GİBİ HASARLARIN OLASILIĞI KONUSUNDA TAVSİYEDE BULUNULMUŞ BİLE OLSA, BU SİTEYİ KULLANIMINIZ VEYA SİTEYİ KULLANAMAMANIZ DAHİL (ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAYACAK ŞEKİLDE), BU SİTEDEN DOĞAN VEYA BU SİTE İLE BAĞLANTILI DOĞRUDAN, DOLAYLI, ARIZİ, ÖZEL, BAĞLI VEYA CEZAİ HASARLAR DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAYACAK ŞEKİLDE, HERHANGİ TÜRDEKİ HERHANGİ BİR HASAR İÇİN SİZE VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFA SORUMLU OLMAZ.

AB vatandaşları için istisna: AVRUPA BİRLİĞİNDE YAŞIYORSANIZ, DUPONT İHMALDEN KAYNAKLANAN ÖLÜM VEYA KİŞİSEL YARALANMA YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜ HARİÇ BIRAKMAZ VEYA SINIRLANDIRMAZ.

 
 
 

Yanlışlıklar ve Hatalar

 
 
 

Bu Site'deki açıklamalar, resimler ve diğer ürün temsilleri yanlışlıklar ve hatalar içerebilir. DuPont bu gibi bir bilginin doğruluğuna veya eksiksizliğine ilişkin herhangi bir garantide veya temsilde bulunmaz.

Dahası, bu Site'deki ürünlerin fiyatları ve kullanılabilirliği DuPont’un yegane takdiriyle size bildirimde bulunulmaksızın her zaman değişebilir.

DuPont yanlış fiyatla listelenen ürünler için verilen herhangi bir siparişi reddetme veya iptal etme hakkına sahiptir. DuPont, sipariş ister onaylanmış ve kredi kartınız ücretlendirilmiş olsun ister olmasın, bu gibi siparişleri reddetme veya iptal etme hakkına sahiptir. Kredi kartınız satın alma için zaten ücretlendirilmişse ve siparişiniz iptal edilirse, DuPont ücret tutarını kredi kartı hesabınıza derhal kredilendirir.

 
 
 

Yerel Yasalar; İhraç Kontrolü

 
 
 

DuPont bu Site'yi Amerika Birleşik Devletleri'nden kontrol eder ve işletir. Bu Site'deki materyaller ve Hizmetler, ABD İhraç Kontrolü Yönetmelikleri ve ABD Ticaret Bakanlığı, Uluslararası Ticaret İdaresi veya İhraç Lisanslandırma Ofisi tarafından yayınlanan herhangi sonraki bir yasaya veya yönetmelik dahil, zaman zaman yurt dışındaki teknoloji ve ürünlerin lisansını ve teslimatını yönettiğinden, tüm yönleriyle Amerika Birleşik Devletleri'nin yasalarına ve yönetmeliklerine tabidir. Amerika Birleşik Devletleri yasası ile çelişen bu gibi materyallerin yönlendirilmesi yasaktır. Ne materyaller ne de Site'nin kullanımı ile edinilen herhangi bir bilgi, yasaklanmış veya ambargo uygulanan ülkeler veya vatandaşları için edinilebilir, bunlara gönderilebilir, aktarılabilir veya doğrudan veya dolaylı olarak tekrar ihraç edilebilir ne de, bu gibi amaçlar için Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti tarafından özel olarak yetkilendirilmedikçe, nükleer faaliyetler, kimyasal veya biyolojik silahlar ya da füze projeleri için kullanılabilir. Tüm Amerika Birleşik Devletleri ihraç yasalarına kesin olarak uymalı ve gerekli olabildiğinden, ihraç ve tekrar ihraç lisanslarını edinme konusunda yegane sorumluluğu almalısınız.

Bu Site'yi Amerika Birleşik Devletleri'nin dışından kullanıyorsanız, yerel ihraç ve ithal yönetmelikleri dahil, yürürlükteki yerel yasalarla uyumluluktan da sorumlusunuz.

 
 
 

Ticari markalar

 
 
 

DuPont Oval logosu, DuPont™, The miracles of science™ ve ™ veya ® ile gösterilen tüm ürünler DuPont de Nemours, Inc. veya iştirakçilerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. DuPont ticari markaları DuPont ürünü veya hizmeti olmayan herhangi bir ürün veya hizmet ile bağlantılı olarak kullanılamaz.

 
 
 

İstenmeden Verilen Fikirler

 
 
 

DuPont fikirler ve tavsiyelere her zaman ilgi duyarken, bize sunulan bir fikrin veya tavsiyenin yayınlar veya kendi personelimizin çalışması dahil, diğer kaynaklardan zaten kullanılabilir olduğunu sıkça görmüşüzdür.  Bu fikir veya tavsiyenin kökenine ilişkin karışıklığa yol açabilir.  Bu nedenle sadece patentli icatların bize açıklanmasını tercih ederiz.  Yine de fikirlerinizi DuPont'a sunarsanız ve DuPont gönderimi kapsayan ayrı bir yazılı anlaşmaya girmedikçe, bir gönderimle bağlantılı olarak söyleyebileceğiniz veya yazabileceğiniz herhangi bir şeye rağmen, yeni ürünler veya teknolojiler, mevcut ürünlerde veya teknolojilerde, proseslerde, materyallerde, pazarlamada veya promosyon planlarında veya yeni ürün adlarındaki iyileştirmeler veya geliştirmeler dahil DuPont ya da iştirakçilerine herhangi bir gönderim, şu şartlar ve koşullar kapsamında yapılır:

·         DuPont'un gönderimi gizli tutma veya gizlilik temelli olarak alma zorunluluğu yoktur;

·         DuPont'un gönderimi inceleme veya göndereni yanıtlama zorunluluğu yoktur;

·         Gönderimin herhangi bir fikri mülkiyet koruması sadece patent veya telif hakkı koruması temelinde olur;

·         Gönderim için herhangi bir ödeme yapıldıysa, DuPont ödemenin ne olacağına ilişkin yegane yargıya sahiptir;

·         Gönderen, gönderimi yapma konusunda yetkili olduğunu ve gönderimin, gönderenin o anki veya önceki işverenine veya herhangi başka bir üçüncü tarafa herhangi bir yükümlülüğü ihlal etmediğini garanti eder.

 
 
 

Ürün ve Site Yorumları

 
 
 

DuPont, yukarıdaki paragraf ile tutarlı olduğu sürece bu Site ve DuPont’un mevcut ürünleri hakkındaki yorumlarınızı hoş karşılar.  Yorumlarınızı buradan veya bu Site'deki atanan diğer yerlerde sunabilirsiniz. Sunduğunuz herhangi bir yorum gizlilik taşımaz ve DuPont bunları kısıtlama olmaksızın kullanabilir.

 
 
 

Yürürlükteki Yasa

 
 
 

Yerel yasanın herhangi bir zorunlu uygulaması hariç, bu Şartlar'a ilişkin herhangi bir faaliyet, herhangi bir yargının yasa hükümlerinin tercihi veya çatışması olmaksızın, Amerika Birleşik Devletleri, Delaware Eyaleti'nin yasası ile yönetilir. Bu Şartlar ve/veya Site'yi kullanımınıza ilişkin veya bundan doğan tüm anlaşmazlıkların çözülmesi için Delaware Eyaleti'nde bulunan mahkemelerin yargısına sunulmayı kabul etmiş olursunuz.

 
 
 

Yetkisiz Faaliyetler

 
 
 

Bu Site'ye gönderimler veya bu sitede bulunan herhangi bir materyalin yetkisiz kullanımı telif hakkı yasalarını, ticari marka yasalarını, gizlilik ve kamuya açıklık yasalarını, belli iletişim kanunlarını ve yönetmelikleri ve yürürlükteki diğer yasaları ve yönetmelikleri ihlal edebilir. Eylemlerinizden veya kullanıcı adınızı ve/veya parolanızı kullanan herhangi bir kişinin eylemlerinden tek başınıza siz sorumlusunuz. Bu durumda, DuPont'u ve görevlilerini, direktörlerini, çalışanlarını, iştirakçilerini, temsilcilerini, lisansörlerini ve iş ortaklarını herhangi ve tüm kayıplara, maliyetlere, hasarlara, yükümlülüklere ve bu gibi bir bağlantıdan doğan vekil ücretleri ve siteyi kullanımınızdan veya kullanıcı adınızı ve/veya parolanızı (yayınlama alanlarına katılımınız veya gönderimleriniz dahil ancak bunlarla sınırlı olmayacak şekilde) herhangi bir kişinin kullanımı ile sitenin kullanımının yürürlükteki yasayı veya yönetmeliği ya da herhangi bir üçüncü tarafın haklarını ihlal etmesine ilişkin, bunlardan kaynaklanan veya bu amaçtan kaçınmak için meydana gelen savunma maliyetleri dahil (ancak bunlarla sınırlı olmayacak şekilde) harcamalara karşı korur, tazmin eder ve tutarsınız.