GİZLİLİK BİLDİRİMİ

 
 
 

devir. 16 Ağustos 2022

DuPont de Nemours, Inc. ve iş ortakları (“DuPont”) olarak gizlilik sorunları ile ilgileniyoruz ve bilgileri nasıl topladığımızı, kullandığımızı ve ifşa ettiğimizi bilmenizi istiyoruz. DuPont'un Global Bilgi Gizliliği Politikası ile birlikte bu Gizlilik Bildirimi, bu Gizlilik Bildirimine (sırasıyla “Site” ve “Uygulama”) eriştiğiniz ve DuPont tarafından sahip olunan ve kontrol edilen web sitesi veya mobil uygulama aracılığıyla ve ayrıca yasal olarak gerekli olduğunda çevrimdışı olarak topladığımız bilgilerle bağlantılı olarak DuPont uygulamalarını açıklar. Kişisel Bilgilerinizi DuPont'a sağlayarak, bu Gizlilik Bildiriminin şart ve koşullarını kabul etmiş olursunuz.

Siteyi kullanarak bir iş başvurusu yaparsanız, Kariyer Merkezi aracılığıyla verdiğiniz Kişisel Bilgilerin DuPont tarafından kullanımı DuPont Başvuru Sahibi Gizlilik Bildirimi'ne tabidir. Bir çalışansanız, kişisel bilgileriniz, yerel İnsan Kaynakları ile iletişime geçerek kullanabileceğiniz Çalışan Kişisel Bilgilerini Koruma Bildirimi ile yönetilir.

 
 
 

KİŞİSEL BİLGİLER

DuPont'un Topladığı Kişisel Bilgiler

Kişisel Bilgiler”, sizi bir birey olarak tanımlayan veya kimliği tanımlanabilir bir birey olarak sizinle ilgili olan bilgilerdir.

Kişisel bilgiler şu bilgileri içerir:

 • Ad;
 • Posta adresi (fatura ve gönderi adresi dahil);
 • Telefon veya faks numarası;
 • E-posta adresi;
 • Kredi ve banka kartı numarası;
 • Satıcı veya Müşteri vergi kimlik numarası;
 • Vatandaşlık numarası, örneğin Sosyal Güvenlik Numarası;
 • Şirket tarafından verilen kimlik numarası;
 • Doğum Tarihi;
 • Kredi başvurusunda bulunduğunuzda geçerli finansal bilgiler;
 • Hesap ve yönlendirme numaraları gibi banka bilgileri;
 • Parolalar ve hatırlatma soruları/yanıtları;
 • Satın alma geçmişi.

 
DuPont, aşağıdaki gibi sağladığımız çeşitli fırsatlara katıldığınızda Kişisel Bilgilerinizi toplar:

 • Bir ürün veya hizmet sipariş ettiğinizde, kredi başvurusunda bulunduğunuzda veya talep gönderdiğinizde;
 • Bir ürüne ait satın alım işleminizi kaydettiğinizde;
 • Garanti kartı ilettiğinizde;
 • Site veya Uygulamayı kullanarak abonelikler, teknoloji forumları veya diğer iletişim kanallarına kaydolduğunuzda;
 • Bir yarışmaya, promosyona, çekilişe, ankete veya diğer promosyonlara katıldığınızda;
 • Bir blog veya foruma dahil olduğunuzda;
 • Pazar araştırması yaptığımızda, bir ticaret fuarında veya başka bir etkinlikte sizinle tanıştığımızda.

 
İstenen hizmetleri ve ürünleri size sağlamak için Kişisel Bilgileri toplamamız gerekmektedir. İstenen bilgileri sağlamamanız durumunda, Hizmetleri size sağlayamayabiliriz. Başka kişilerle ilgili Kişisel Bilgileri bize ya da Hizmetler ile bağlantılı olarak hizmet sağlayıcılarımıza ifşa etmeniz durumunda bunu yapma yetkinizin olduğunu ve bilgileri bu Gizlilik Bildirimine uygun olarak kullanmamıza izin verdiğinizi beyan etmiş olursunuz.

Sizin hakkınızda topladığımız Kişisel Bilgilerinizi, ürün kayıtları, araştırmalar veya pazarlama etkinlikleri gibi diğer kaynaklarla DuPont'a sunduğunuz Kişisel Bilgiler ile birleştirebiliriz. Birleştirilmiş Kişisel Bilgileri, birleştirilmiş olduğu sürece, bu Gizlilik Bildirimine uygun olarak kullanacağız.

Kişisel Bilgileri Nasıl Kullanırız 

Biz ve hizmet sağlayıcılarımız, Kişisel Bilgileri iş amaçlarımız doğrultusunda kullanırız, örneğin:

 • Satın alım isteklerinizi yerine getirme ve talepleriniz ile sorgularınızı yanıtlama.

 
- Ödemelerinizi işleme koyma, siparişinizin size teslim edilmesini sağlama, satın alma işleminizle ilgili olarak sizinle iletişim kurma ve ilgili müşteri hizmetlerini size sağlama.

- Site veya Uygulama, DuPont'un şartları, koşulları ve politikaları ve/veya diğer yönetim bilgilerindeki değişiklikler ile ilgili önemli bilgileri size gönderme.

- Site veya Uygulama aracılığıyla diğer kişilerle iletişim kurmanıza ve etkileşim kurmanıza olanak tanıma (örneğin blog, mesaj panosu, mesajlaşma işlevi, sohbet işlevi, profil veya diğer sosyal medya kanalları aracılığıyla). Bu işlevi kullanarak, DuPont'a arkadaşınızın adını, e-posta adresini ve sosyal medya hesabı bilgilerini kullanma ve sağlama yetkinizin bulunduğunu beyan etmiş olursunuz.

Sizinle olan sözleşmeden doğan ilişkimizi yönetmek ve/veya yasal bir yükümlülüğe uymak için bu faaliyetlerde bulunacağız.

 • Size e-posta uyarıları, kısa mesajlar ve diğer yazılı ya da elektronik yazışmalar gönderme.

 
Sizinle olan sözleşmeye dayalı ilişkimizi yönetmek ve / veya yasal bir yükümlülüğe uymak için bu faaliyetlerde bulunacağız.

 • Size özel ürünler ve teklifler sunarak deneyiminizi kişiselleştirme.

 
- Sizi daha iyi tanımak ve sizinle olan etkileşimlerimizi kişiselleştirmek.

- Fuarlar ile ilgili bilgiler de dahil olmak üzere, ilgilenebileceğinizi düşündüğümüz pazarlama yazışmalarını gönderme.

Bu faaliyeti sizin onayınızı alarak veya yasal bir menfaatimiz olduğunda gerçekleştireceğiz.

 • Yarışmalar, teknoloji forumları ve diğer aktiviteler için kaydolmanıza olanak tanıma.

 
- Çekilişler, yarışmalar ve benzeri promosyonlara katılmanıza ve bu aktiviteleri yönetmenize olanak tanıma. Bu aktivitelerin bazıları, Kişisel Bilgilerinizi kullanma ve ifşa etme yöntemlerimiz ile ilgili ek bilgileri içerebilecek ek kuralları barındırabilir, bu nedenle bu kuralları dikkatle okumanızı öneririz.

- Teknoloji forumlarına ve DuPont ile diğer etkinliklere kayıt olma ve katılma olanağı tanıma.

Sizinle olan sözleşmeden doğan ilişkimizi yönetmek için veya sizin onayınızla Kişisel Bilgileri bu şekilde kullanacağız.

 • DuPont iş amaçlarını yerine getirme.

 
Veri analizi, denetimler, yeni ürünler araştırma ve geliştirme, DuPont’un web sitesini geliştirme, DuPont’un hizmetlerini iyileştirme, pazarlama etkinliklerini geliştirme ve kullanım eğilimlerini belirleme amacıyla.

Sizinle olan sözleşmeden doğan ilişkimizi yönetmek, yasal bir yükümlülüğe uymak, pazarlama faaliyetlerinin etkinliğini belirlemek amacıyla ve/veya yasal bir menfaatimiz olması nedeniyle bu faaliyetlerde bulunacağız.

Kişisel Bilgileri aynı zamanda şu amaçlar dahilinde gerekli veya uygun olduğuna inandığımız durumlarda kullanabiliriz: (a) geçerli yasalar ile (bulunduğunuz ülke dışındaki ülkelerin yasaları dahil olmak üzere) uyumluluk sağlamak; (b) yasal süreçlerle uyumluluk sağlamak; (c) bulunduğunuz ülke dışındaki ülkelerden olanlar da dahil olmak üzere, kamu ve devlet yetkililerinden gelen talepleri karşılamak; (d) DuPont şart ve koşullarını yerine getirmek; (e) DuPont faaliyetlerini korumak; (f) DuPont haklarını, gizliliğini, güvenliğini veya mülkiyetini, sizi veya diğerlerini korumak; ve (g) DuPont'un mevcut yasal yollara başvurmasına veya sürdürebileceğimiz zararları sınırlamasına olanak tanımak.

Kişisel Bilgiler Nasıl İfşa Edilir 

Kişisel Bilgileriniz şu durumlarda ifşa edilebilir:

 • DuPont Şirketler Grubu dahilinde, bu Gizlilik Bildiriminde açıklanan amaçlar doğrultusunda.
  DuPont de Nemours, Inc. ve etkileşimde bulunduğunuz yerel bağlı kuruluşun her biri, ortak kullanılan Kişisel Bilgilerin yönetiminden sorumludur.

 • DuPont’un üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarına.
  Bu üçüncü taraflar, hizmetleri sağlayabilmeleri için, web sitesi barındırma, ödeme işleme, sipariş tamamlama, ürün dağıtımı, altyapı sağlama, BT hizmetleri, müşteri ilişkileri, e-posta iletme hizmetleri, kredi kartı işleme, denetim hizmetleri ve diğer benzer hizmetleri sağlamaktadır.

 • DuPont ürün ve hizmetlerinin satış ve dağıtımını kolaylaştırmak için aracılar, perakendeciler ve distribütörler gibi üçüncü taraflara (sizin seçimlerinizle tutarlı pazarlama iletişimlerini içerebilir).

 • Çekilişlerin, yarışmaların ve benzer promosyonların üçüncü taraf sponsorlarına.

 • DuPont tarafından sunulan ürünleri veya hizmetleri satın almak için size kredi sunabilecek bir üçüncü tarafa.

 • Site aracılığıyla mesaj yolladığınız kişilere Site aracılığıyla mesaj yolladığınız kişilere sizi tanıtmak için.

 • Her türlü iflas veya benzeri işlemlerle bağlantılı olarak, DuPont işlerinin, varlığının veya hisselerinin tamamının veya bir kısmının yeniden düzenlenmesi, birleşme, satış, ortak girişim, devir, aktarma veya başka bir şekilde düzenlenmesi durumunda üçüncü bir tarafa.

 • Lisans, ortak kalkınma veya benzeri düzenlemelerle bağlantılı olarak üçüncü taraflara.

 • DuPont ve diğerleriyle (örneğin blog, mesaj panosu, mesajlaşma işlevi, sohbet işlevi, profil veya diğer sosyal medya kanallarıyla) etkileşimde bulunma fırsatını sağlayan bir DuPont Sitesi veya Uygulamasının özelliklerine katıldığınızda, sizin tarafınızdan
  Bu özellikleri kullandığınızda, adınız, konumunuz ve e-posta adresiniz de dahil olmak üzere gönderdiğiniz bilgilerin başkaları tarafından herkese açık olarak kullanılabileceğinin farkında olmalısınız. Bu özellikler aracılığıyla göndermeyi seçtiğiniz herhangi bir bilgiden sorumlu değiliz ve bu özellikler aracılığıyla hassas Kişisel Bilgilerinizi (sağlık veya kredi kartı bilgileri gibi) açıklamanızı kesinlikle önermeyiz. Bu özellikleri kullanmanız durumunda, Site veya Uygulamayı kullanmayı bıraktıktan sonra bile Kişisel Bilgileriniz Site veya Uygulamada kalabilir.

 
Kişisel Bilgileri aynı zamanda şu amaçlar dahilinde gerekli veya uygun olduğuna inandığımız durumlarda ifşa edebiliriz: (a) geçerli yasalar ile (bulunduğunuz ülke dışındaki ülkelerin yasaları dahil olmak üzere) uyumluluk sağlamak; (b) yasal süreçlerle uyumluluk sağlamak; (c) bulunduğunuz ülke dışındaki ülkelerden olanlar da dahil olmak üzere, kamu ve devlet yetkililerinden gelen talepleri karşılamak; (d) DuPont şart ve koşullarını yerine getirmek; (e) DuPont faaliyetlerini korumak; (f) DuPont haklarını, gizliliğini, güvenliğini veya mülkiyetini, sizi veya diğerlerini korumak; ve (g) DuPont'un mevcut yasal yollara başvurmasına veya sürdürebileceğimiz zararları sınırlamasına olanak tanımak.

Tüketici kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmayız.

DİĞER BİLGİLER

Topladığımız Diğer Bilgiler

"Diğer Bilgiler”, sizin kimliğinizi ortaya çıkarmayan veya kimliği tanımlanabilir bir birey olarak sizinle ilgili olmayan tüm bilgilerdir.

Diğer bilgiler şunları içerir:

 • Tarayıcı bilgileri;
 • Tanımlama bilgileri, piksel etiketleri ve diğer teknolojiler kullanılarak toplanan bilgiler;
 • Demografik bilgiler ve sizin sağladığınız diğer bilgiler;
 • Toplu bilgiler.

 

Diğer Bilgileri Nasıl Topluyoruz 

DuPont ve DuPont’un üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları, Diğer Bilgileri çeşitli yöntemlerle toplayabilir, örneğin:

 • Tarayıcınız veya cihazınız aracılığıyla.
  Medya Erişim Kontrolü (MAC)adresi, bilgisayar tipi, ekran çözünürlüğü, işletim sistemi versiyonu, cihaz üreticisi ve modeli ve  İnternet tarayıcısı türü ve versiyonu gibi belirli bilgiler, çoğu tarayıcı ve cihaz tarafından toplanır.

 • Bir Uygulama kullanımınız ile.
  Bir Uygulamayı indirip kullandığınızda, biz ve hizmet sağlayıcılarımız, konumunuz veya cihazınızdaki Uygulamanın sunucularımıza eriştiği tarih ve saat bilgileri ve Uygulamaya hangi bilgi ve dosyaların indirildiği gibi Uygulama kullanım verilerini cihaz numaranıza göre takip edebilir ve toplayabiliriz.

 • Bir Uygulama, bağlı cihaz veya insansız hava araçları da dahil olmak üzere araç kullanımı sayesinde.
  Cihazınızın fiziksel konumu ve ilişkili tarih ve saat, uydu, cep telefonu kulesi, Wi-Fi sinyalleri veya diğer teknolojiler tarafından toplanır. Kişiselleştirilmiş konum tabanlı hizmetleri ve içerikleri sağlamak için cihazınızın fiziksel konumunu kullanabiliriz. Bazı durumlarda, bu tür kullanımlara ve/veya cihazınızın konumunun paylaşılmasına izin verme veya reddetme izniniz olabilir, ancak bunu yaparsanız, biz ve/veya iş ortaklarımız size uygun kişiselleştirilmiş hizmetleri ve içerikleri sunamayabiliriz.

 • Sizden
  Tercih ettiğiniz iletişim aracı gibi diğer bilgilerin yanı sıra konumunuz gibi bilgiler de, bu bilgileri gönüllü olarak sağladığınızda toplanır. Kişisel Bilgiler ile birleştirilmedikçe, bu bilgiler sizi veya Sitenin ya da Uygulamanın diğer herhangi bir kullanıcısını kişisel olarak tanımlamaz.

 • Bilgileri bir araya getirerek.
  Bir Araya Getirilen Kişisel Bilgiler sizi veya Sitenin ya da Uygulamanın diğer bir kullanıcısını kişisel olarak tanımlamaz. Örneğin, belirli bir telefon alan kodu olan DuPont kullanıcılarının yüzdesini hesaplamak için Kişisel Bilgileri kullanabiliriz.

 
Bizim ve hizmet sağlayıcılarımızın, size ilgi alanlarınıza dayalı reklam sunma amacı da dahil olmak üzere tanımlama bilgileri ve benzer izleme teknolojilerini nasıl kullandığımızı öğrenmek için Tanımlama Bilgisi Politikamızı okuyun.

Diğer Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz ve İfşa Ediyoruz 

Diğer Bilgiler sizi kişisel olarak tanımlamadığından, Diğer Bilgileri herhangi bir amaç için kullanabilir ve ifşa edebiliriz. Diğer Bilgilerinizi geçerli yasalar uyarınca Kişisel Bilgiler olarak ele almamız gerekiyorsa, Kişisel Bilgilerinizi bu Gizlilik Bildiriminde ayrıntılı olarak açıklandığı amaçlar dahilinde kullanırız ve ifşa ederiz.

Bazı durumlarda, örneğin isminizi coğrafi konumunuzla birleştirmek gibi durumlarda, Diğer Bilgileri Kişisel Bilgilerinizle birleştiririz. Diğer Bilgiler ile Kişisel Bilgilerinizi birleştirirsek, örneğin Kişisel Bilgilerinizle birlikte sağladığınız bilgileri diğer bilgilerle birleştirdiğimizde, birleştirilmiş bilgiler DuPont tarafından Kişisel Bilgiler olarak ele alınacaktır.

IP ADRESLERİ

“IP Adresiniz”, İnternet Servis Sağlayıcınız (ISS) tarafından kullandığınız bilgisayara otomatik olarak atanan bir numaradır..

IP Adreslerini Nasıl Topluyoruz 

Bir kullanıcı Siteyi her ziyaret ettiğinde, DuPont sunucu günlük dosyalarında ziyaretin tarihi ve saati ve ziyaret edilen sayfalar ile birlikte bir IP Adresi tanımlanır ve otomatik olarak kaydedilir. IP Adreslerinin toplanması İnternette standart uygulamadır ve birçok web sitesi tarafından otomatik olarak yapılır.

DuPont IP Adreslerini Nasıl Toplar ve İfşa Eder

DuPont, Site kullanım seviyelerini hesaplama, sunucu sorunlarını tanıma, Siteyi yönetme ve ülkenize göre uyarlanmış içerikler sunma gibi amaçlarla IP Adreslerini kullanır. Kişisel Bilgilerinizi kullandığımız ve ifşa ettiğimiz tüm amaçlar için IP Adreslerini de kullanabilir ve ifşa edebiliriz. Geçerli yasalar kapsamında başka şekilde yapmak zorunda olduğumuz durumlar haricinde, IP Adreslerini, sunucu günlük dosyalarını ve ilgili bilgileri Diğer Bilgiler olarak ele aldığımızı lütfen unutmayın.

ÜÇÜNCÜ TARAF SİTELERİ

Bu Gizlilik Bildirimi, Site veya Uygulamanın bir bağlantı içerdiği herhangi bir siteyi işleten üçüncü taraflar da dahil olmak üzere hiçbir üçüncü tarafın gizlilik, bilgi veya diğer uygulamalarından sorumlu değildir ve bunlara hitap etmez. Siteye veya Uygulamaya bir bağlantının dahil edilmesi, bağlı sitenin DuPont tarafından onaylandığı anlamına gelmez. Uygulamalar aracılığıyla veya bunlarla bağlantılı olarak diğer kuruluşlara açıkladığınız Kişisel Bilgilere ilişkin tüm bilgiler dahil olmak üzere, herhangi bir uygulama geliştiricisinin, uygulama sağlayıcısının, sosyal medya platform sağlayıcısının, işletim sistemi sağlayıcısının, kablosuz servis sağlayıcısının veya cihaz üreticisinin bilgi toplama, kullanma, ifşa etme veya güvenlik politikaları veya uygulamalarından sorumlu değiliz.

DO NOT TRACK

DuPont şu anda tarayıcıların "do not track" isteklerine yanıt vermemektedir.

GÜVENLİK

DuPont, Kişisel Bilgilerin DuPont kontrolü altında korunması için makul kurumsal, teknik ve idari önlemleri kullanır. Maalesef, İnternet üzerinden gerçekleştirilen hiçbir veri aktarma veya veri depolama sisteminin %100 güvenli olduğu garanti edilemez. DuPont ile kurduğunuz etkileşimin artık güvende olmadığına inanmak için bir nedeniniz varsa veya bu konuda şüpheleriniz varsa, aşağıdaki “DuPont'a Ulaşın” bölümünde açıklanan herhangi bir yolla sorunu bize hemen bildirin.

TERCİHLER VE ERİŞİM

DuPont’un Kişisel Bilgileriniz dair kullanım ve ifşa uygulamaları ile ilgili tercihleriniz

DuPont, Kişisel Bilgilerinizin pazarlama amaçlı kullanılması ve ifşa edilmesi ile ilgili birçok seçenek sunar. Sorgu Yönetim Merkezi ile iletişim kurarak gelecekteki elektronik pazarlama mesajlarını almaktan vazgeçebilir ve Kişisel Bilgilerinizi pazarlama amaçlarıyla bağımsız üçüncü taraflarla paylaşmamamızı talep edebilirsiniz.

Mümkün olan en kısa sürede taleplerinizi yerine getirmeye çalışacağız.  DuPont'tan pazarlama ile ilgili mesaj almaktan vazgeçmeniz durumunda, yine de size önemli yönetim mesajları gönderebileceğimizi ve yönetim mesajlarını almaktan vazgeçemeyeceğinizi lütfen unutmayın.

Kişisel bilgilerinize nasıl erişebilir, değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz 

Daha önce DuPont'a sağlanan Kişisel Bilgilerinizin incelenmesini, düzeltilmesini, güncellenmesini, kaldırılmasını, veya silinmesini ya da DuPont tarafından kullanılmasını, engellemek, sınırlamak veya buna itiraz etmek isterseniz veya Kişisel Bilgilerinizin başka bir şirkete iletmek amacıyla elektronik bir kopyasını almayı talep etmek isterseniz (veri aktarımına ilişkin bu hakkın geçerli yasalar tarafından sağlandığı ölçüde), Sorgu Yönetim Merkezi ile iletişim kurabilirsiniz.

İsteğinizde, hangi bilgilerin değiştirilmesini istediğinizi, Kişisel Bilgilerinizin bir DuPont veritabanından kaldırılmasını isteyip istemediğinizi, istemiyorsanız DuPont'un Kişisel Bilgilerinizin kullanımını nasıl sınırlandırmak istediğinizi lütfen belirtin. Mümkün olan en kısa sürede talebinizi yerine getirmeye çalışacağız.

SAKLAMA SÜRESİ

Kişisel Bilgilerinizi, yasalarca daha uzun bir saklama süresi gerekli olmadıkça veya izin verilmedikçe, bu Gizlilik Bildiriminde belirtilen amaçların yerine getirilmesi için gereken süre boyunca saklarız.

Saklama sürelerimizi belirleme kriterleri şunları içerir:

 • Sizinle olan sürekli ilişkimizin süresi ve size talep edilen hizmetleri sağladığımız sürenin uzunluğu;
 • Tabi olduğumuz yasal bir zorunluluk olup olmadığı (örneğin, belirli yasalar, bu bilgileri silmeden önce belirli bir süre boyunca işlemlerinizin kayıtlarını tutmamızı gerektirir); veya
 • Yasal pozisyonumuz ışığında (örneğin, geçerli zaman aşımı kanunları, hukuki ihtilaf veya düzenleyici soruşturmalar) saklanması tavsiye edilip edilmediği.

SİTENİN ÇOCUKLARI TARAFINDAN KULLANILMASI

DuPont, çocukların gizlilik ihtiyaçlarını korumayı taahhüt etmekte olup, ebeveynlerin ve velilerin çocuklarının çevrimiçi etkinliklerinde aktif rol almasını teşvik eder. DuPont on altı (16) yaş altındaki çocuklara Siteyi veya Uygulamayı pazarlamaz veya ürün ya da hizmet satma amacıyla çocukların Kişisel Bilgilerini bilerek toplamaz. DuPont, okulları ve toplulukları desteklemek için bilim ve çevre bilinci gibi seçilmiş eğitim programlarına katılır.

SINIR ÖTESİ AKTARIM

Kişisel Bilgileriniz, ülkenizdekinden farklı veri koruma kurallarına sahip olabilecek Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere tesislerimizin bulunduğu veya bir servis sağlayıcımızla çalıştığımız herhangi bir ülkede saklanabilir ve işlenebilir.

Avrupa Ekonomik Alanında (AEA) bulunuyorsanız: AEA üyesi olmayan bazı ülkeler Avrupa Komisyonu (AK) tarafından AEA standartlarına göre yeterli düzeyde veri koruması sağlamakla tanınmaktadır (bkz. eksiksiz ülke listesi). AEA tarafından yeterli kabul edilmeyen ülkelere yapılan aktarımlar için, Kişisel Bilgilerinizi korumak üzere AK tarafından kabul edilen standart sözleşme maddeleri gibi uygun önlemleri almış bulunuyoruz. Bu önlemlerin bir nüshasını almak için lütfen “DuPont'a Ulaşın” (aşağıda).

DuPont'un Analitik Kullanımı.

DuPont, DuPont'un web sitesini ve Mobil Uygulamasını nasıl kullandığnızı anlamasına yardımcı olmak için Google, Inc. (“Google”) tarafından sağlanan Google Analytics'i ve çerezleri (bilgisayarınıza yerleştirilen metin dosyaları) kullanabilir. DuPont, Google Analytics çerezlerini "İşlevsel Çerezler" olarak sınıflandırır. Çerez başlığında "Tümünü Reddet"i seçtiğinizde, Google Analytics çerezleri cihazınıza yerleştirilmez. Önceki onayınızı geri çekmek isterseniz, bunu web sitelerimizin alt kısmında bulunan "Çerez Tercihleri" bağlantısını tıklayarak ve "Gerekli Çerezler"i seçerek kolayca yapabilirsiniz

 • Web sitesi ve Mobil Uygulama kullanımınız hakkında, çerezlerle oluşturulan bu bilgiler (IP adresiniz dahil) Google tarafından ABD ve diğer ülkelerdeki sunuculara iletilecek ve bu sunucularda saklanacaktır (sunucular Google'a aittir).
 • Google , web sitesi ve Mobil Uygulama kullanımınız hakkındaki bilgileri web sitesi ve Mobil Uygulama etkinliği hakkında raporların oluşturulması , Web sitesi etkinliği, Mobil Uygulama ve internet kullanımıyla ilgili diğer hizmetler için , web sitesi operatörlerine veri sağlamak için kullanacaktır.
 • Google ayrıca kanunen gerekli olduğu durumlarda veya söz konusu üçüncü şahısların bilgileri kendi adlarına işlediği durumlarda bu bilgileri üçüncü şahıslara aktarabilir.
 • Google, IP adresinizi her iki şirket tarafından tutulan diğer verilerle ilişkilendirmeyecektir.
 • Tarayıcınızda uygun ayarları seçerek çerez kullanımını reddedebilirsiniz.  Ancak bunu yaparsanız, bu web sitesinin ve Mobil Uygulamanın tüm işlevlerini kullanamayabileceğinizi lütfen unutmayın.
 • Alman kullanıcılar için, Google Analytics takibini tamamen devre dışı bırakmak için lütfen buraya tıklayın.
 • Buraya tıklayarak Google'ın uygulamaları hakkında bilgi edinebilir ve buradan devre dışı bırakabilirsiniz..

HASSAS BİLGİLER

Site ya da Uygulama üzerinden hiçbir kişisel bilgiyi (örneğin, ırksal ya da etnik köken, siyasi görüşler, din ya da diğer inançlar, sağlık, adli geçmiş ya da sendika üyeliği ile ilgili bilgiler) lütfen DuPont'a göndermeyin ve ifşa etmeyin.

BU GİZLİLİK BİLDİRİMİNDE YAPILAN GÜNCELLEMELER

Bu Gizlilik Bildirimini değiştirebiliriz. Bu Gizlilik Bildiriminin en son ne zaman değiştirildiğini görmek için bu sayfanın en üstündeki "SON GÜNCELLEME" lejandını görüntüleyin. Bu Gizlilik Bildiriminde yapılan herhangi bir değişiklik, gözden geçirilmiş Gizlilik Bildirimini Site veya Uygulamaya yüklediğimizde yürürlüğe girecektir. Bu değişiklikleri takiben Site veya Uygulamayı kullanımınız, revize edilmiş Gizlilik Bildirimini kabul ettiğiniz anlamına gelir.

DUPONT'A ULAŞIN

Bu Gızlılık Bıldırımı ıle ılgılı sorularınız ıc̣ın bıze gızlılık talebı web formunu doldurak, telefon ıle veya aṣağıdakı adrese yazarak ulaṣabılırsınız:

DuPont Türkiye Kimyasal Ürünler San. ve Tic. A.Ş.

Büyükdere Caddesi No:122
Özsezen İş Merkezi, A Blok; Kat:1
Esentepe, 34394 İstanbul
Türkiye

AEA İÇİN EK BİLGİLER

AEA'da  ülkeniz veya bölgenizin veya geçerli bir veri koruma kanununun ihlal edildiği iddiasının yer aldığı konumda veri koruma yetkili kurumuna şikayette bulunabilirsiniz. Veri koruma yetkili kurumlarının listesine Avrupa Komisyonu web sitesinden ulaşılabilir.