GIDA AMBALAJLAMA

 
 
 

Gıda Ambalajlaması için Tyvek®

DuPont™ Tyvek® gıda kalitesini korur ve etkin ve akıllı paketlemedeki kullanımıyla raf ömrünü uzatır. Ürünü taze tutmak için gıda zincirinin her aşaması esnasında kullanılabilir.

DuPont ve ortakları çabuk bozulabilen malzemeleri korumak için ve sarma, poşetleme, kaplama, kapsülleme, biniştirme ve koruma için çeşitli çözümlerle gıda saçılımını azaltmak için inovatif yollar geliştirmiştir. Nefes alabilir, suya dirençli Tyvek® gıda üretiminde de yararlıdır ve farklı gıda ürünlerine, sosislerin ve jambonun üzerindeki baharat kaplamaları gibi kaplamalar uygulamanın bir yolu olmak dahil, hayal gücü kuvvetli kullanımlara da geçirilmiştir. Gıda paketlemesi için Tyvek®'in nefes alabilirliği ve koruyucu nitelikleri, onu, tarımda da mükemmel bir ortak haline getirir. Bir kaçı sayılırsa, ağaç bazlı sargılar, toprak koruması ve donma kontrolü olarak kullanılan Tyvek®, kaliteli gıdaların masaya getirilmesine yardımcı olur. Tyvek®, yüksek oranda yansıtıcı beyaz tarzda, hafif, tekrar kullanılabilir olarak geldiğinden, meyvenin alt kısmını olgunlaştırmaya yardımcı olmak için, portakalların tabanına güneş ışığını yansıtmak üzere toprağa bırakılmıştır. Ağaçtaki hurmaları korumak için ve ipek böceklerini beslemek için ekilen dut çalılıklarını örtmek için de kullanılmıştır, her ikisi de hasar veren yağmurlara maruz kalmaktadır.

Bir hava taşımacılığı ve aktarımı (Peru'dan dünyaya gönderilen kuşkonmaz tipik bir örnektir) sırasında, çabuk bozulabilen malzemeleri korumak için Tyvek®'i kullanmak raf ömrünü uzatabilir ve kayıp oranlarınızı çarpıcı derecede azaltabilir ve böylelikle karlılığı arttırabilir. Gıda kayıplarının %20 ila 30'unun, gıdanın hazırlandığı veya hasat edildiği an ile tüketiciye sunulduğu an arasındaki bozulmadan geldiği tahmin edilmektedir. Bu, sıcaklık, ışık ve nem gibi harici değişkenleri stabilize etmeye yardımcı olmak için gıda paketlemesi için Tyvek®'i kullanarak fazlasıyla azaltılabilecek şekilde, karlar için önemli bir eksilmedir. Tyvek® UV ışınlarının %95'ine kadarını yansıtır ve küflenmeye ve çürümeye yol açabilen yoğuşmayı önler. Ayrıca, kapalı bir sistemin içindeki salmonella gibi bakterilerden kaynaklanan kirlenmeyi önleyen bakteriyel bir bariyerdir. Gıda endüstrisinin Tyvek® için çoktan bulduğu çeşitli ve aşırı derecede pratik kullanımlar, bu büyük ve gelişen sektörde daha da fazla inovatif uygulamalar için iştahı kabartmak üzere hizmet vermelidir.