KESİK KORUMASI

 
 
 

Kesik Korumasında Global Standartlar Oluşturma

Her gün dünyanın dört bir yanından çalışanlar, karmaşık görevler için gereken rahatlık ve çevikliği korurken aynı zamanda cam kırığı, metal parçaları veya jilet keskinliğinde makine parçalarına karşı başarısı kanıtlanmış kesik koruması için DuPont Kevlar® elyafla yapılmış ürünlere güveniyor.

Bu yenilikçi elyaf eşit ağırlık bazında çelikten beş kat daha güçlüdür, otomotiv, üretim, inşaat, havacılık ve elektronik endüstrileri gibi birinci sınıf kesik korumasının gerekli olduğu uygulamalarda idealdir. Aleve dayanıklı olduğu için DuPont™ Kevlar® elyaflar tek giysi veya eldivende çifte tehlike koruması sağlar. Kevlar® ayrıca kimya endüstrisinde çalışanların korunması için eldivenlerde kullanılır. Kevlar® nitril, PVC, kauçuk ve diğer kaplamalarla kullanılarak kimyasal eldivenlerin kesme dayanıklılığını ve sertliğini artırmaya yardımcı olur.

Kevlar® ile yapılan ürünler global kesik koruma standartlarına uygundur. Böylece sipariş verirken veya kullanırken kişinin içi rahat olur. Ayrıca performanslarını doğrulamak ve bilim insanlarımızla endüstri partnerlerimizin yarının zorluklarına daha iyi çözümler bulması, örneğin ürünleri daha da hafif veya çok yönlü hale getirmesi için ürünleri öncü Cut Lab'imizde geniş çapta teste tabi tutuyoruz.  

Öncü elyafların ötesinde DuPont dünyanın pek çok bölgesinde global kesik koruma standartlarına hitap etmek için devamlı çalışan bir liderdir.

 
 
 
DUPONT MARKALARI

Kevlar® markası

En bilinen özelliği balistik ve delinmeye dayanıklı zırhlarda kullanımı olan Kevlar® markalı aramid elyaf, binlerce kişinin yaşamını korumaya yardımcı olması ile tanınmaktadır. Hafifliği ve olağanüstü dayanıklılığıyla, daha güvenli, kesiklere karşı dirençli ve sağlam giysi, aksesuar ve ekipman çeşitlerinin yapımında kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi edin
 
 
 

DPT_Photo_Industrial_Safety_header_630x315.jpg
Endüstriyel Koruyucu Giysiler
DPT_Photo_Oil_Gas_PPE_header_630x315.jpg
Petrol ve Gaz Kişisel Koruyucu Donanımı
DPT_Photo_Bodyshop_Automotive_header_630x315.jpg
Bodyshop - Kişisel Koruyucu Donanımı
DPT_Photo_Agriculture_header_630x315.jpg
Tarımda Kişisel Koruma
DPT_Photo_Petrochemical_Chemical_thumbnail_630x315.jpg
Petrokimya ve Kimya Endüstrisinde Kişisel Koruma
1452184736461.jpg
Metal İşleri ve Dökümhaneler için Nomex®
DPT_Photo_Food_header_630x315.jpg
Gıda İşleme Kişisel Koruyucu Donanımı