DuPont Kişisel Koruma—Sürdürülebilirlik için yenilik

 
 
 

Sürdürülebilir çözümlerle öncülük ediyoruz 

DuPont Kişisel Koruma, çalışanları kimyasal, termal, elektrik arkı ve mekanik tehlikelere ve diğer iş yeri tehlikelerine karşı koruyan benzersiz çözümler sağlamak için kişisel koruyucu donanım (KKD) alanında en güvenilir isimlerden olan Tyvek®, Tychem®, Nomex® ve Kevlar® markalarını bir araya getiriyor.

50 yılı aşkın bilim ve uzmanlığımızla desteklediğimiz, etkinliği kanıtlanmış koruma teknolojilerimiz ile dünyanın dört bir yanındaki endüstriyel kuruluşların ve acil servis kuruluşlarının iş yerinde optimum koruma için ihtiyaç duydukları KKD’yi çalışanlarına sağlama konusunda yaşadıkları zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz.

Çalışanları iş yerinde koruma konusundaki rolümüzle gurur duyuyoruz ve sürdürülebilirliği geliştirmenin bu rolün önemli bir parçası olduğuna inanıyoruz. Ürün geliştirme ve üretimden paketleme, dağıtım ve pazarlamaya kadar tüm değer zinciri boyunca sürdürülebilirliği geliştirmek için sürekli inovasyona odaklanıyoruz. Bu geliştirmeleri yönlendirmeye yardımcı olması için DuPont Safety’nin tam zamanlı bir sürdürülebilirlik lideri pozisyonu açtığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

 
 
 

BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri için Çalışıyoruz

 
 
 

 
 
 

Güvenilir çözümler sunma konusunda kararlıyız

Birleşmiş Milletler’in (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleriyle (SKH) uyumlu bir şekilde ve DuPont 2030 Sürdürülebilirlik Hedeflerini destekleyerek, iklim değişikliğinin ele alınmasına ve döngüsel bir ekonomi modelinin benimsenmesine yardımcı olacak ve toplulukların gelişmesine katkı sağlayacak güvenilir ürün ve program çözümlerini müşterilerimize ve stratejik değer zinciri ortaklarımıza sunma konusunda kararlıyız. Bu hedeflere ulaşma çalışmalarında başarılı olmak için müşterilerimizin sürdürülebilirlik ihtiyaçlarına kulak vermenin ve tüm değer zinciri boyunca iş ortaklığı kurmanın önemini anlıyoruz.

#3 Sağlık ve Refah—Ürünlerimiz insanları iş yerindeki tehlikelerden koruduğu için güvenli bir şekilde evlerine dönebiliyorlar.

#8 İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme—Dünya genelindeki tüm üretim tesislerimizde çalışanlar için insana yakışır çalışma koşulları ve ekonomik büyüme fırsatları sağlıyoruz

#9 Sanayi, İnovasyon ve Altyapı—Dayanıklı altyapı inşa etmeye, kapsayıcı ve sürdürülebilir sanayileşmeyi ve yeniliği teşvik etmeye çalışıyoruz

#10 Eşitsizlikleri Azaltma—Bir şirket olarak, Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık konularında gelişmekte kararlıyız

#12 Sorumlu Tüketim ve Üretim—Verimli üretim süreçleri uyguluyoruz ve üretim atıklarını geri dönüştürüyoruz

 
 
 
 

“At DuPont Safety, we’re working on protecting the planet with the same energy that drives our commitment to protecting people at work.”

 

Kelsey Bergan
DuPont Güvenlik ve Koruma

Kurumsal sürdürülebilirlik raporu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Devam eden sürdürülebilirlik çalışmalarımız EcoVadis tarafından gümüş madalya ile ödüllendirildi.

 
 
 
 
 
 

Sürdürülebilirliği geliştirmek için yaptıklarımız

 
 
 

 
 
 

Taahhüdümüzü yerine getirmek için yaptıklarımız

<span class="fontsize12">KKD’ler için sürdürülebilirlik konularına ilişkin SGM Yöneticisi Kılavuzu</span>

İş yerinde güvenliği ve sürdürülebilirliği optimize etmeye yönelik temel adımlar hakkında daha fazla bilgi alın.

<span class="fontsize12">KKD’ler için sürdürülebilirlik konularına ilişkin SGM Yöneticisi Kılavuzu</span>
Daha fazla bilgi edinin
 
 
 
 
 
 

Küresel bir salgın sırasında ön saflardaki çalışanları korumak
 

Mart 2020’de COVID-19 virüsünün yayılması pandemi düzeyine yükseldiğinde, birçok sağlık tesisi ve temel hizmet tesisi bu ölümcül virüsle savaşmak için ihtiyaç duyduğu koruyucu donanımdan yoksun kaldı. 

Tyvek® kişisel koruyucu tulumların genel kullanılabilirliğini artırmak için yeni küresel programımız #TyvekTogether’ı başlatmak için değer zinciri ortaklarımızla iş birliği yaptık. Binlerce çalışanımız, hayatlar kurtaran ve virüsün yayılmasını yavaşlatan sağlık çalışanlarını korumak için omuz omuza çalıştı ve Tyvek® materyallerini ve modellerini daha fazla kuruluşa sunmak için gecesini gündüzüne kattı.

#TyvekTogether programı kapsamında, en ön cephede mücadele eden ekipler için ayda ek 6 milyon önlük üretimi artışı sağlamak üzere yeni özel bir Tyvek® kumaşı piyasaya sunduk. 2020’nin sonunda COVID-19 ile mücadele için ürettiğimiz Tyvek®, Tychem® ve ProShield® KKD tulumları sayısında 100 milyonu aştık ve daha fazlasını başarmak için çalışmaya devam ediyoruz.