Tyvek® kağıda benziyor olabilir ancak performansı kesinlikle kağıdınkine benzemez.

Tyvek® yüksek yoğunluklu, eğrilerek bağlanmış polietilen elyaflardan üretilen %100 sentetik bir malzemedir.Tyvek®; hafif, dayanıklı ve nefes alabilir olmasının yanı sıra suya, aşınmaya, bakteri girişine ve yıpranmaya karşı dayanıklılık özellikleriyle birçok endüstrideki çeşitli uygulamaları iyileştirmek için kullanılan harika bir malzemedir.  

Neden Tyvek®?
 
 
 

Tyvek® nasıl çalışır?

Tyvek® hem HomeWrap zarflar ve tıbbi ambalaj uygulamalarında kullanılan sert yapıda hem de koruyucu giysi ve tüketici uygulamalarında kullanılan kumaş benzeri yüzeyiyle yumuşak yapıda kullanılabilir.Tyvek® malzemenin ardındaki bilimsel yaklaşımın bir dizi uygulamada nasıl üstün performans sağladığını keşfedin. 

 
 
 
 
 
 

Su geçirmez

Tyvek® malzemedeki elyaflar yüksek ısı ve basınç altında örülüp bağlandığında Tyvek®, termoplastik davranışı gösterir; sıvıların yüzeyi geçmesini önleyen yüksek yoğunluklu, yarı katı bir hale gelir.

 
 
 
DuPont™ Tyvek® malzemedeki örülmüş ve bağlanmış elyaflar, termoplastik davranışı gösterir ve sıvıların yüzeyi geçmesini önler.
 
 
 

Nefes alabilme özelliği

Tyvek® malzemeyi bir arada tutmak için hiçbir yapıştırıcı kullanılmadığından yüzeyde su ve diğer sıvıların girişlerini önlerken su buharının malzemeden geçmesine izin veren ve Tyvek® malzemeyi son derece nefes alabilir hale getiren çok küçük delikler vardır.  

 
 
 
DuPont™ Tyvek®, su ve diğer sıvıların girişlerini önlerken yüksek derecede nefes alabilme özelliğini korur.
 
 
 

Bariyer koruması

Tyvek®; asbest, küf, cam yünü ve kurşun gibi tehlikeli maddelerin malzemeden geçmesini önleyen doğal mikrobiyal nüfus etme direnci sağlayan sürekli elyaflardan oluşur.  

 
 
 
DuPont™ Tyvek®, doğal mikrobik nüfus etme direnci sağlayan sürekli elyaflardan oluşur.
 
 
 

Çekme mukavemeti

Tyvek® malzemenin dokumasız elyafları uzun ömürlü, dayanıklı koruma için üstün yırtılma ve delinme direnci sağlamak üzere rastgele döşenir ve sıkıştırılır.

 
 
 
DuPont™ Tyvek® malzemenin dokumasız elyafları üstün yırtılma ve delinme direnci sağlamak üzere rastgele döşenir ve sıkıştırılır.
 
 
 

Geri dönüştürülebilme özelliği 

Tyvek® yalnızca çeşitli uygulamalara benzersiz performans avantajları sağlamakla kalmaz aynı zamanda %100 geri dönüştürülebilirdir. Bu özelliği sayesinde Tyvek® kullanılarak üretilen ürünler park bankları ve oyun alanı ekipmanları gibi ürünlerde ikinci bir hayat bulur.

 
 
 
DuPont™ Tyvek® %100 geri dönüştürülebilir olup park bankları ve oyun alanı ekipmanları gibi ürünlerde ikinci bir hayat bulur.
 
 
 

Baskıya uygunluk

Kağıtta olduğu gibi UV mürekkep püskürtme, lateks ve tipo baskı süreçleri de dahil olmak üzere birçok geleneksel ve dijital baskı tekniği Tyvek® üzerine uygulanabilir. 

 
 
 
Kağıtta olduğu gibi DuPont™ Tyvek® de en geleneksel ve dijital baskı tekniklerini destekler
 
 
 

Uygulamalar

KKD için Tyvek®
KKD için Tyvek®
Steril ambalajlar
Steril ambalajlar
Grafik
Grafik
Endüstriyel ambalajlar
Endüstriyel ambalajlar
Zarflar
Zarflar
Kargo ambalajı
Kargo ambalajı
Dış cephe kaplamaları
Dış cephe kaplamaları