FİBER OPTİK

 
 
 

DuPont Kevlar® ile Güçlü Fiber Optik kablolar

DuPont™ Kevlar®, fiber optik kabloların tasarım ve üretiminde daha fazla esneklik sağlamaktadır.

DuPont™ Kevlar® fiber optiklerde bir kuvvet unsuru olarak kullanılır. Kablodaki optik fiberler en uygun performans için mekanik streslere karşı korunmalıdır. Normalde kablonun çevresine uygulanan Kevlar® gerekli korumayı sağlamaya yardımcı olur. Kevlar® ayrıca bir fiber optik kablodaki dielektrik, ağırlık, çap, esneklik ve taşıma gerekliliklerini yerine getiren ek işlevsellikler getirir. Sıkıştırma, esneklik ve küçük çap gibi özelliklerin gerekli olduğu durumlarda fiber optikler için merkezi bir kuvvet unsuru olarak kullanıldığında Kevlar® Güçlendirilmiş Plastik (KRP) oluşturmak üzere yaygın olarak reçinelerle birlikte kullanılır.

Havadan kendini taşıyan dielektrik kabloları
Kevlar® ile yapılan bir hava kablosunda daha yüksek gerginlik katsayısı ve daha küçük kablo boyutu, daha az malzeme kullanan daha güçlü kablolar elde etmeyi sağlar. Elektromanyetik bozukluklara, çevre nemine ve sıcaklık dalgalanmalarına karşı bağışıklığı olan Kevlar® hava kabloları tüm hava koşullarında hatasız veri iletimi sağlamaya yardımcı olur.

Su engelleyici iplikler
Kevlar®'ın işlevselliği, yüzeyine süper emici su polimerleri ile işlem yapılarak da geliştirilebilir. Elde edilen iplik de bir kuvvet unsuru olarak kullanılabilir. Su engelleyici ipliğin amacı, kabloya sinyal zayıflamasına ve servis ömrünün kısalmasına neden olacak su girişini önlemeye yardımcı olmaktır.

Bina içi kablolar
Daha fazla güç, Kevlar®'ın üreticilere bina içi kablolarını iyileştirmesi için yardım etme yöntemlerinden sadece biridir. Fiberin çevresindeki tekdüze kaplama, kablo üretimini daha verimli hale getirip daha tutarlı bir dış çap (O.D.) elde etmeyi sağlar. Kolay bağlantı oluşturma ayrıca Kevlar® ile yapılan bina içi kabloların ayırt edici özelliğidir.

Eve fiber (FTTH)
Kevlar® evlerde, ofislerde ve dairelerde yüksek geniş bant bağlantı arayan müşterilerin erişebileceği eve fiber (FTTH) teknolojisinin bir bileşeni olarak kullanılmaktadır. Merkez ofis ile ev arasındaki kabloları koruyan Kevlar®, giderek daha çok bağlı hale gelen bir dünyada vazgeçilmez bir rol oynamaktadır.

Balistik bantlar
Birçok kablo üreticisi bir silah atışıyla bozulma riskine sahip hava kablolarını korumak üzere Kevlar® ile yapılmış balistik bant kullanmıştır. Boylamasına veya sarmal halinde sarılan Kevlar® balistik bant, mermi parçalarının ve saçma tanelerinin kabloya girmesini engeller ve kablonun bütünlüğünü korur.

Elektrik kordonları
Kablo kılıflarının dış katmanına Kevlar® ile yapılmış bir elektrik kablosunun kurulması, teknisyenlerin içerideki fiber optik hatlara kolay erişmesine yardımcı olur ve cam dokuma kılavuzlarına zarar verebilecek bir kesme aleti kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır. Yüksek gerginlik kuvveti ve küçük bir çapa sahip olan Kevlar® iplikler polietilen, PVC veya çelik zırhtan yapılmış kılıflara nazaran en keskin, en temiz ve en hızlı kesimi sağlamaya yardımcı olur. Güvenilirlik ve performans konusunda Kevlar® ile hiçbir başka elektrik kordonu yarışamaz.

 
 
 
DuPont Ürün & Hizmetleri

Kevlar® Elyafları

Daha fazla bilgi edin
 
 
 
Dupont Markalari

Kevlar® markası

Daha fazla bilgi edin
 
 
 

Araç

KEVLAR®'I NEREDEN SATIN ALABİLİRSİNİZ?

Daha fazla bilgi edin