2021 Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi

Fleksografik Baskı ve Plaka Yapımı Güncellemesi

Raporu indir

Fleksonun Gravür ile Karşılaştırılması

Yaşam Döngüsü Değerlendirmesinin ilk adımı, benzer substrat ve baskı yapılan alan temel alınarak, fleksonun karbon ayak izini gravür ile karşılaştırmak oldu.

Fleksografik baskı, gravür baskıya göre %46 daha düşük NRE tüketimine ve %51 daha düşük GWP'ye yol açar


Cyrel® solventin Cyrel® FAST ile karşılaştırılması


Yaşam Döngüsü Değerlendirmesinin ikinci adımı, eşdeğer hacimde işlenen plaka temel alınarak, solventin karbon ayak izini Cyrel® FAST işleme ile karşılaştırmak oldu.

Cyrel® FAST ile plaka yapımı, %56 daha düşük yenilenemeyen enerji tüketimine ve %38 daha düşük küresel ısınma potansiyeline yol açar.

 

Orijinal DuPont yaşam döngüsü değerlendirmesi (LCA)(1), ilgili girdiler için Ecoinvent 3(2) veri tabanı ve küresel ısınma potansiyel etki yöntemi için Hükümetler Arası İklim Değişikliği Paneli (IPCC) 5. Değerlendirme(3) değerleri kullanılarak güncellenmiştir. İncelenen etkiler orijinal çalışma ile aynı kalmıştır (küresel ısınma potansiyeli (GWP) ve yenilenemeyen enerji (NRE) tüketimi).

Bu çalışmada ele alınan çevresel etkiler, birincil yenilenemeyen enerji tüketimi (fosil ve nükleer) ve küresel ısınma potansiyelidir.

Orijinal çalışmadan bir güncelleme, en son GWP etki değerlendirme yönteminin kullanılmasıdır. 100 yıllık zaman periyodu genel olarak kullanılan değerdir ve bu çalışmada 5. Değerlendirmedeki değerler kullanılarak Hükümetler Arası İklim Değişikliği Paneli (IPCC) (100 yıl) yöntemi uygulanmıştır.

 
 
 
Müşteri Takdirleri ve Başarı Hikayeleri
sırala:
DuPont'tan güvenli içeriğe erişmek için Lütfen aşağıdan Giriş Yapın veya Kaydolun
 
 
 

İlgili Ürünler

Cyrel® FAST Termal İş Akışı

DuPont™ Cyrel® FAST teknolojisi, ambalajlarınızı daha hızlı, daha temiz ve daha güvenilir bir şekilde hayata geçirir. Karmaşık operasyonları çözümlere dönüştürüyor ve faaliyetlerinizi daha verimli, sağlam ve sürdürülebilir kılıyoruz.

Cyrel® FAST Termal Ekipmanlar

DuPont™ Cyrel® FAST 2000 ve 3000 TD, termal işlemciler alanında 20 yıllık mühendislik deneyiminin sonucudur. Üzerine ayrıntılı olarak düşünülmüş tasarım, güvenilirliği, tutarlılığı ve kaliteyi günümüzün gerektirdiği seviyelere ve ötesine taşır.
Üretkenliği ve verimliliği nasıl artırabileceğinize daha yakından bakın.