Grafikler için DuPont™ Tyvek®: Özellikler & Faydalar

Makale
Makale
Özellikler ve Faydalar | DuPont Graphics
Öne Çıkan Markalar
 
 
 
Makale
Özellikler ve Faydalar | DuPont Graphics
Öne Çıkan Markalar
 
 
 

DuPont™ Tyvek® bastığınız her şeye, normal kağıdın verebileceğinden çok daha farklı bir görünüm verir. Sentetik filmlere göre daha doğal hissettirir ve çok daha iyi olan düz ve hassas katlama özelliklerine sahiptir. Ve bir tekstil ürünü olmasa da, kolayca o şekilde işlev görebilir.

DuPont™ Tyvek®'in fiziksel özellikleri, aslında birçok matbaa ve plaka servis uygulamanız için, onları ideal alt katmanlar haline getirir. İster etiket ve çıkartma ister afiş ve işaret veya harita ve belgeler üretin, Tyvek® neredeyse her uygulama için güç, sağlamlık ve uzun ömür sağlar. Ayrıca, %100% geri dönüştürülebilir olduğundan , çevreye duyarlı karar alıcılar için ilgi çekici bir çözümdür.

Sağlam

DuPont™ Tyvek® sadece DuPont'un temin ettiği, eşsiz bir dokumasız malzemedir. Tyvek® sağlamlık ve yırtılma mukavemetinin öncelikli olduğu tüm uygulamalar için ideal olan ve dikkat çekici ölçüde sağlam baskı alt katmanı oluşturmak üzere gelişigüzel yerleştirilmiş ve sıkıştırılmış yüksek yoğunluklu & polietilen elyaftan yapılmıştır. Tyvek® art arda katlanmaya ve esnemeye yırtılmadan dayanabilir. Yapıştırılabilir, lamine edilebilir, dikilebilir, raptiye ile tutturulabilir ve sabitlenebilir.
Tyvek® kağıt, film ve tekstil performansını birleştirir. Eşsiz fiziksel özellikleri sayesinde, Tyvek® çok çeşitli uygulamalarda başarılı bir şekilde kullanılmıştır, örneğin:

- Etiketler
- Kendinden yapışkanlı etiketler
- Afiş & levhaları
- Haritalar
- Kılavuz & belgeleri
- Bilek bantları
- Yarış numaraları
- Vb…

Hafif

Tyvek® inanılmaz derecede hafif ve esnektir. Dikkat çekici güç/ağırlık oranıyla öne çıkar ve bu özellik, yüksek yırtılma mukavemeti ve geri dönüştürülebilirlik ile birleştiğinde  afişler ve işaretler için ideal bir matbaa alt katmanı haline gelir.

Geri dönüştürülebilirlik

Yüksek yoğunluklu polietilen elyaflardan (HDPE) yapılmış olan Tyvek®, plastik şişeler gibi %100 geri dönüştürülebilirdir.

Yırtılma mukavemeti

DuPont™ Tyvek® sert, pürüzlü ve aşırı koşullarda performans gösterecek şekilde üretilmiştir. Su, kimyasallar, ısı, soğukluk, sert kullanım, uzun süreli dış mekan kullanımı. Sorun yok! Tyvek® yırtılma, delinme, su, UV, kimyasallar ve daha birçok şeye dayanıklıdır…

Kağıt, ıslandığında nemi emer ve parçalanır. Tyvek® mesajınızı bozulmadan, mükemmel bir şekilde koruduğundan tamamen suya dayanıklıdır.

Tyvek® birçok asit, baz ve tuzdan etkilenmez. Çürümeye ve küflenmeye karşı mükemmel direnç göstermekle birlikte, kirlenme ve lekelenmeye karşı da dayanıklıdır.

Tyvek® neredeyse bozulmaz niteliktedir ve -73°C ila +110°C arasındaki sıcaklıklara dayanabilir!

Yazdırılabilir

DuPont™ Tyvek® etkili ve uzun ömürlü bir baskıyı garanti eder. Tyvek®, film, ofset, UV inkjet, termal transfer, dijital (bazıları), inkjet (kaplamalı stiller), Flexo, HP Indigo ve Tipo baskı işlemleriyle kolayca basılabilir.

Baskı teknolojileri – kaplamasız:

Konvansiyonel:

Ofset, fleksografi, tipo, grevür, film baskısı

Dijital:

HP indigo, HP Lateks, UV-inkjet, kristal nokta teknolojisi, termal transfer

Baskı teknolojileri – kaplamalı:

-          Su bazlı, solvent (eco9, lateks inkjet

Dış mekanda maruz kalmaya karşı dayanıklıdır

DuPont™ Tyvek® alt katmanları üzerinde baskı yaptığınız sürece, etiket, çıkartma veya diğerleri için koruyucu kaplamaya gerek yoktur.

DuPont™ Tyvek® stillerinin bazıları, dış mekana maruz kalmaya karşı bir yıl kadar uzun bir süre boyunca dayanır!

1 yıllık maruz kalma:

1073D, 1082D, 4173D

Diğer stiller için önerilen dış mekan maruz kalma süreleri şöyledir:

3-6 aylık maruz kalma
1025D, 1057D, 1073D, 1082D, 8740DL, 4158D ve 4173D

Kolayca dönüştürülebilir

DuPont™ Tyvek® dönüştürülmesi çok kolay olan, eşsiz ve dikkate çekici ölçüde sert bir baskı alt katmanıdır.
Tyvek®'e kolayca yapılabilecekler:

- Dönüştürme
- Kabartma
- Katlama (ölü katlama)
- Yapıştırma
- Sıcak folyo ile damgalama
- Laminasyon
- Delik & açma
- Dikme
- Kaynaklama ve sıcak mühürleme

Gelişmiş mürekkep ve kaplama yapıştırma

Bu, mürekkep, yapıştırıcı ve başka bir kaplamanın etkililiğini artırır ve Tyvek®'in flekso, tipo baskı, ofset veya bazı dijital baskılar üzerindeki kullanımını kolaylaştırır.

DuPont™ Tyvek® stillerinin her iki tarafına “D” ve “R” ekiyle yapılan Corona işlemi, artmış yüzey gerilimiyle de ölçüldüğü gibi, yüzey ıslanabilirliğini artırır (35-50 din).

Gıda teması ve steril uygulamalar için FDA onayı.
Gıda temaslı veya steril uygulamalar için etiket veya çıkartmalar bastırıyorsanız, tam olarak ihtiyacınız olan şeyi bizde bulabilirsiniz. Tyvek® 1025B (42g/m2), 1051B (64g/m2) ve 1071B (75g/m2) FDA onaylı ve Isega sertifikasına sahip olduğundan, gıda temaslı veya steril uygulamalar için kullanılabilir. “B” ekli FDA-Tyvek® stilleri, Corona işlemine girmemiştir veya antistat değildir. Kritik verilerinizin, en zorlu koşullar altında dahi net ve okunabilir kalacağından emin olabilirsiniz—çünkü Tyvek® kullanıyorsunuz.

 
 
 

DuPont ™ SafeSPEC ™ ile uygulamanız veya endüstriniz için doğru koruma ürününü bulun
SafeSPEC™

SafeSPEC ™ ile otomotiv endüstrisi için koruyucu giysi çözümleri bulun.

DuPont PPE ile ilgili teknik bilgilere, videolara, web seminerlerine ve vaka çalışmalarına göz atın
Kaynak merkezi

Burada DuPont KKD'leri hakkında teknik bilgiler, videolar, web seminerleri ve örnek olay incelemelerini bulabilirsiniz.