Kevlar® Mühendislik Tasarımı Elastomer ile Lastik Takviyesini Geliştirme

Makale
Makale
Kevlar® Mühendislik Elastomeri ile Lastik Takviyesini Geliştirme
Öne çıkan markalar
 
 
 

Lastikler zorlu ortamlarda çalışır. Çekiş gücü, dayanıklılık ve yol tutuşu ile beraber daha ekonomik yakıt performansı için daha düşük yuvarlanma direnci sağlamasına yardımcı olmasını gerektirir. Lastik takviyesi için Kevlar® Mühendislik Elastomeri, viraj alma ve yol tutuşu için kritik öneme sahip olan lastik bileşenlerini kuvvetlendirmek için kullanılır. Lastik bileşenleri güçlendirirken düşük histeretik kayıpları sürdürme becerisi, üreticilere düşük yuvarlanma direnciyle bir rota sağlar.

Kevlar® Mühendislik Elastomeri Nedir?

DuPont™ Kevlar® Mühendislik Elastomeri lastik matris şeklinde kullanılabilen ve yüksek düzeyde dallanma gösteren bir para-aramid hamurudur. Bu, yüksek düzeyde dallanma gösteren hamurun yapısını açarak ve müşterilerimizin lastik formülasyonlarında dengeli dağılımı olanaklı kılan, böylece etkin güçlendirme sağlamaya nasıl yardımcı olan özel bir teknolojiyi temel alır.

Kevlar® Mühendislik Elastomeri 15 yılı aşkın bir süredir güç iletim (PT) kayışları için gelişmiş performans sunmaya yardımcı olmaktadır. PT kayışlarında kullanımın avantajları arasında düşük histeresis, aşınma direnci, kesilme ve parçalanma direnci (diş makaslanma) vardır, böylece daha uzun kullanım ömrü sunar. Ayrıca kayış üreticileri, dallanma kolaylığı sayesinde gelişmiş yaş dayancı ve düşük üretim maliyetinden yararlanabilirler. Kevlar® Mühendislik Elastomeri, taşıyıcı kayışlar gibi uygulamalarda gelişmiş yırtılma direnci ve çatlak büyümesi yayılmasını azaltmayı sağlamaya yardımcı olabilir.

Kevlar® Mühendislik Elastomeri nasıl kullanılır

Lastik takviyesi teknolojisinin yanı sıra, Kevlar® Mühendislik Elastomeri şunlar için de kullanılır:

  • Mühürler ve contalar
  • Kayışlar
  • Diyaframlar
  • Titreşim takozları ve yalıtıcılar
  • Vals kaplamalar
  • Kauçuk kaplamalı kumaşlar

 

Kevlar® Mühendislik Elastomeri hakkında daha fazla bilgi alın

 

DuPont tipik lastik bileşiklerinin özellikleri üzerinde para-aramid hamur takviyesinin etkisini belirlemek için aşağıdaki çalışmayı desteklemiştir:
Teknik Makaleyi görüntüleyin: Lastik Takviyesin için Kevlar® Mühendislik Elastomeri, C.W. Tsimpris, J.P. Jakob ve G.P. Vercesi“.

 
 
 

DuPont PPE ile ilgili teknik bilgilere, videolara, web seminerlerine ve vaka çalışmalarına göz atın
Kaynak merkezi

Burada DuPont KKD'leri hakkında teknik bilgiler, videolar, web seminerleri ve örnek olay incelemelerini bulabilirsiniz.

dpt19_25132_us_where_to_buy_120x120px.gif
Nereden alınır