İş yerinde inovasyon

İş yerinde inovasyon

 
 
 

En yeni koruma teknolojisinden yararlanmaya ne dersiniz?

Mümkün olanla yetinmiyor ve sınırları zorlamak istiyorsanız DuPont’ta çalışan uzmanlar korumayı, görünürlüğü ve rahatlığı artırmanıza yardımcı olabilir.

 
 
 
 
 
 

2019 Kevlar® İnovasyon Ödülü sahipleriyle tanışın

Çalışan korumasındaki en son gelişmeleri burada sizinle paylaşıyoruz. 2019 İnovasyon Ödülü sahipleri, iş yerinde karşılaşılabilecek birçok tehlikeye karşı alınan koruma önlemlerine yeni bir boyut kazandırıyor.

Bu yılın tüm kazananlarını tebrik ediyoruz; 2020 için çıtayı inanılmaz derecede yükselttiniz.

 
 
 
 
 
 

Fuchshuber Techno-Tex Cutex 25013 sıfır yaka uzun kollu tişört

%60’ından fazlasında Kevlar® ipliklerinin kullanıldığı bu hafif bir örgülü uzun kollu tişört, yalnızca kesiklere karşı değil, ısıya karşı da korur. Bu uzun tişört, nefes alabilirlik ve birinci sınıf koruyucu özelliklerinden ödün vermeden kullanıcı için yüksek düzeyde rahatlık sağlar.

Fuchshuber Techno-Tex Cutex 25013 sıfır yaka uzun kollu tişört
JS GLOVES ZOKCL güvenlik kolluğu

“Temiz” tiftiksiz 15 dikişli kolluklar nesneler üzerinde iz bırakmaz ve mekanik ve termal tehlikelere karşı koruma sağlar. Kevlar® filament ipliği kullanılarak makine örgüsüyle üretilen bu olağanüstü hafif kolluklar, yüksek düzeyde rahatlık ve nefes alabilirlik sunar. 

JS GLOVES ZOKCL güvenlik kolluğu
ATG® Gloves MaxiFlex® Cut™ eldiven

D kesik seviyesinde konfora seviye atlatan eldiven, üreticinin AIRtech® platformunu entegre eder. Milimetre başına 18.000 aşındırıcı döngü sağlayan DURAtech® kaplamasının kullanıldığı bu eldiven 360 derece nefes alabilirlik sağlar. Bu özelliklerin tümü, kullanıcılara hem rahatlık hem de dayanıklılık sunan yüksek performanslı bir eldiven sağlar.

ATG® Gloves MaxiFlex® Cut™ eldiven
SEIZ İğnelere karşı koruma eldiveni

Kullanıcının el becerisini göstermesini sağlayan iğnelere karşı koruma eldiveni, avuç içi ve parmak uçları için güvenilir koruma sağlar. Dış yüzeyi %100 siyah Kevlar® iplikle örülmüştür. İç katmanındaysa poliüretandan (PU) üretilmiş avuç içi kaplamalı, kesiklere dayanıklı HDPE iplikten üretilmiş ince örgülü bir eldiven vardır. Eldivenin kendine özgü bir özelliği de, enjeksiyon iğnelerine karşı koruma sağlayan avuç içi için batma koruma donanımıdır. Eldiven, EN 388 uyarınca ve ANSI/ISEA 105-2016 4. Seviye’ye göre iğne batmasına karşı koruma bakımından test edilmiştir.

SEIZ İğnelere karşı koruma eldiveni
Midas Güvenlik SLASHTEC NFT FA6.

En yüksek seviyelerde kesiklere karşı koruma sunan bu hafif 18 dikişli eldiven, EN388-2016 F kesiklere karşı koruma seviyesi performansını karşılar. Kevlar®, kompozit karışım malzemesinde çelik çekirdekli liflerle birlikte tasarımın ayrılmaz bir parçasıdır. Kullanıcıya rahatlığından ödün vermeden el becerisini gösterirken yüksek seviye koruma sunar.

Midas Güvenlik SLASHTEC NFT FA6.
 
 
 

DuPont Kevlar® Eldiven İnovasyon Ödülleri

DuPont Kevlar® Eldiven İnovasyon Ödülleri, Kevlar® ile üretilen koruyucu eldivenlerin inovasyonu ve tasarımındaki mükemmelliğe dikkat çekmek için dağıtılır. Bu ödüller, Kevlar® markasının yetkili lisans sahibi satıcılarına, Kevlar® ile geliştirdikleri hem konfor ve üstün dayanıklılık sağlayan hem de çalışanları daha iyi koruyan üst düzey tasarımlarını sergileme fırsatı verir.

 
 
 

 

 

“Mümkün olanla yetinmeyen ve sınırları Kevlar® ile zorlayan bu yenilikçilere ödüllerini vermekten gurur duyuyoruz.”

“Bu yıl ödülleri dördüncü kez dağıtıyoruz ve üreticiler her yıl Kevlar® ile geliştirdikleri yenilikçi ürünleriyle bizi etkiliyorlar. Söz konusu ürünler, çalışan güvenliği için koruyucu teknolojinin öncüleri oluyor.

Çalışan korumasını daha rahat, daha dayanıklı ve daha koruyucu hâle getirmek için mümkün olanla yetinmeyip sınırları Kevlar® ile sınırlarını zorlayan bu yenilikçilere ödüllerini vermekten gurur duyuyoruz.”

Joel DeNardis, Mekanik Koruma Küresel Pazarlama Müdürü, DuPont

 
 
 

Ellerinizde ne var?

Her çalışanın iş yerinde günü kazasız bir şekilde geçirip eve dönmesini bekleyen birileri olduğunu biliyoruz. DuPont Kevlar®, çalışanların ailelerinin geçimlerine katkı sağlamaya devam edebilmeleri için el ve kol korumasını geliştirmeye devam ediyor.

 
 
 

Kesiklere karşı koruma ve mekanik koruma

DuPont Kevlar® tarafından geliştirilen ipliklerle üretilen eldivenler, sunduğu koruma ve rahatlık sayesinde çalışanların güven içinde çalışmasını sağlar.

Keşfedin
 
 
 

Kesik standartları

Revize edilen standart sayesinde, kesik performansı konusu daha anlaşılır hâle geldi Artık uygulamanıza uygun eldiveni seçerken daha bilinçli kararlar alabileceksiniz.

Keşfedin
 
 
 

Nereden Satın Alınabilir

DuPont Kevlar® ile üretilen eldivenler, kolluklar ve giysilerin satışı için Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da iş birliği yaptığımız resmi ortaklarımızı ve ticari marka lisans sahibi satıcılarımızı keşfedin.

Keşfedin