DuPont, RecoveryPRO and BELFOR Group Partner to  Clean & Disinfect Diamond Princess Cruise Ship

 
 
 

DuPont, RecoveryPRO ve BELFOR Group,  Diamond Princess Yolcu Gemisinin Temizliği ve Dezenfeksiyonu için Birlikte Çalışma Yürüttü  

 

DuPont Personal Protection, RecoveryPRO ve BELFOR Group, 2020'nin Şubat ayında yolcuları ve mürettebatı arasında COVID-19 salgınının yaşanması üzerine Diamond Princess yolcu gemisinde derinlemesine temizlik yapmak için bir araya geldi. Global sağlık ve güvenlik kuruluşlarınca belirlenen protokol yönergelerine ek olarak, şirketler arasındaki bu iş birliği, geminin denize açılmak için güvenli bulunmasını sağlayacak şekilde etkin bir temizlik ve dezenfeksiyon çözümü ile sonuçlandı.

 
 
 

 2020'nin Şubat ayında gemideki salgın ortaya çıktığında gemi Japonya'nın Yokohama şehrine demir attı. Virüsün şiddeti nedeniyle Japonya hükümeti, iyileştirme çalışmalarına başlanabilmesi için ilk olarak Diamond Princess'in gemideki 2600'ü aşkın yolcusu ve 1000'i aşkın mürettebatı için iki aylık bir karantina süresini doldurmasını zorunlu kıldı. Japonya Sağlık Bakanlığı ve Princess Cruises tarafından işlemlere devam edilmesi güvenli bulunduktan sonra ağır bir yüzey temizliğinin gerçekleştirilmesi için Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Hastalık Kontrol Merkezleri (CDC) ve Ulusal Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü tarafından geliştirilen ara öneri ve protokollerden faydalanıldı. Enfeksiyon tehdidinin ortadan kaldırılması ve gelecekte hastalığın yayılmasının önlenmesi için geminin kapsamlı bir şekilde temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekiyordu. Eğitim, temizlik planının temel parçaları arasında yer alıyordu. 

 
 
 

RecoveryPRO, felaket sonrası kurtarma ve mülk restorasyonu alanında global bir lider konumundaki ortak şirketi BELFOR Group'un yardımıyla gemideki temizlik ve dezenfeksiyon projesini yönetti. Ön saflardaki temizlik ekibi çalışanlarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olması için DuPont™ Tyvek®  kişisel koruyucu tulumlar kullanıldı.

 
 
 

“Sağladığı konfor, giyme kolaylığı ve aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklılığı nedeniyle DuPont™ Tyvek® ürününü tercih ettik.”

Guido Gavio (Asia Complex Loss Director, BELFOR Asia)

 
 
 

Kişisel koruyucu donanımın (KKD) sınırlı global tedariğine ek olarak 24 saatlik vardiyalarda çalışan üç ekibe sağlanacak tulum ihtiyacı, gemide iyileştirme çalışmalarının başarıyla yürütülebilmesi için üstesinden gelinmesi gereken ek zorluklar teşkil ediyordu. Bu zorluklara ve KKD'ye yönelik beklenmedik global talebe karşın, DuPont, Diamond Princess'te gerçekleştirilen günlük temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları için uygun KKD çözümlerini sağlayarak hemen yanıt verdi. 

 
 
 

"DuPont'a kapsamlı desteğinden ötürü teşekkür etmek istiyorum. Bu zor zamanlarda böyle şeyleri mümkün kılabilecek global bir KKD lideriyle çalışmanın gerçek değerini görüyoruz."

Satoshi Banya (Managing Director for RecoveryPRO Ltd)

 
 
 
<span class="body2"><span class="fontsize20">David Domnisch (Global Business Director, DuPont) durumu şöyle yorumluyor: "BELFOR Group ve RecoveryPRO ile olan ortaklığımızdan ve bu kritik temizlik ve dezenfeksiyon ihtiyacını karşılarken yüzlerce temel çalışanın güvenliğini sağlamaya katkıda bulunmak üzere hep birlikte gösterdiğimiz çalışmadan gurur duyuyoruz." Sözlerine şu şekilde devam ediyor: "DuPont, COVID-19 ile mücadelede ön saflarda görev yapan çalışanların evlerine, ailelerine güvenle dönebilmesini sağlamak üzere sayısız KKD ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olmak konusunda oldukça kararlıdır." </span></span>

COVID-19'u geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde, Diamond Princess, kamuya açık alanlarda gelişmiş temizlik ve dezenfeksiyona yönelik olarak duyulan kritik ihtiyaç açısından yalnızca bir örnek teşkil ediyor.  Pandemi; gemi turu şirketlerini, okulları, hastaneleri ve kapsamlı bakım tesislerini global ölçekte etkilemeye devam edecek ve gelecekteki salgın durumlarına karşı korunmak üzere tüm önlemlerin alındığından emin olmak için bu süreçlere yönelik en iyi uygulamaların belirlenmesi temel önem taşıyacak. 

 

DuPont, temizlik ve dezenfeksiyon çalışanlarına en iyi uygulamaları ve rehberliği sunmaya devam ediyor. Tehlikeyle başa çıkmak üzere doğru tulumların seçilmesi ve doğru giyme ve çıkarma prosedürlerinin öğrenilip uygulanması, her türlü temizlik ve dezenfeksiyon görevinin genel etkinliği açısından önem taşır. Doğru eğitim ve doğru KKD, donanım ve temizlik ürünleri ile bu temel çalışanlar, güvenliği ve sağlığı korunacak şekilde her türlü temizlik ve dezenfeksiyon projesini tamamlamak için ihtiyaç duyduğu araçlara erişim sağlayabilir.

 

COVID-19 önleme ve kontrol çalışmalarına verilen DuPont #TyvekTogether yanıtı için https://www.dupont.co.uk/personal-protection/tyvektogether-intl.html adresini ziyaret edin.  

 

COVID-19 pandemisine müdahaleiçin KKD önerilerine yönelik en güncel yönergeleri öğrenmek üzere lütfen  CDC ve WHO web sitelerini ziyaret edin.  

 

Diamond Princess ve DuPont'un global bir KKD sağlayıcısı olarak oynadığı kritik rol ile ilgili daha fazla bilgi ve müşteri görüşleri için buradaki videoyu izleyin.