DuPont™ Tychem® - Endüstri Çalışanlarını 20 Yıldır Koruyor

Ölümcül tehlikeler sadece yangın veya silahtan ibaret değildir. Tehlikeli kimyasalların düşük seviyelerinden toksik gazlara ve biyolojik tehlikelere karşı kapsamlı koruma için endüstriyel çalışanlar DuPont™ Tychem® ile yapılan tulumlara güvenir.

DuPont™ Tychem® ile yapılan tulumlar endüstriyel ve kamu sektörü çalışanlarını 20 yılı aşkın süredir koruyor. Bu sağlam ve yüksek performanslı film ve kaplamalar koruyucu kumaşlarımıza eklenebilir ve giyenleri 180 farklı kimyasala maruz kalmaya karşı korumaya yardımcı olur.

Tychem® kumaş en zorlu koşullarda bile güçlü ve sağlam koruma için tasarlanmıştır. Tychem® tulumlar, kullanım için onayımızdan önce, özenli ve bağımsız testlerden geçer. Bununla birlikte Tychem® kumaşları birçok kimyasala karşı geçirgenlik testine tabi tutulmuştur. Böylece biyolojik tehlikelerle birlikte sarinden klor gazına kadar uzanan birçok toksik katı, sıvı ve gaza karşı kimyasal koruma sağlar.

 

Doğru Korumayı Bulun

 
 
 


 
 
 
 
 
 

Kimyasal tehlikeler söz konusu olduğunda en önemli şey ayrıntılardır.

 

DuPont™ Tychem® tulumlarının güvenilir performansı, üçüncü taraf laboratuvarlar tarafından test edilen benzersiz kimyasal bariyer malzemeleriyle başlar. Tychem® malzemelerinin zehirli sıvılar ve buharlardan sarin ve klor gazına kadar yüzlerce kimyasala dayanacağını desteklemek için kimyasal geçirgenlik sonuçlarından oluşan kapsamlı bir veritabanı derleyip topladık. Bu kaynağa safespec.dupont.co.uk web sitemizden erişebilirsiniz.

 

Tulum yapısı da son derece önemlidir. Güvenli dikişler ve fermuarlar, uygun boyutlandırma, başlıkların ve aksesuarların uyumu, tasarımı ve hatta tulum renklerinin hepsi, çalışanların işte korunmasına yardımcı olma konusunda kritik bir rol oynar. DuPont; başlık, galoş, önlük, tulum ve tam koruyucu giysi gibi farklı stillerde kıyafetler sunar.

 
 
 
 
 
 

Malzeme

Tychem® tulumlarda kullanılan bariyer malzemeler ve yapım yöntemleri, kimyasal tehlikelerin penetrasyonunu ve geçirgenliğini önlemeye yardımcı olur. Geçirgenlik testi en hassas önlem olduğundan kapsamlı geçirgenlik testi, her Tychem® tulumunun uygun seviyede koruma sağladığını garanti eder.

penetration_cropped.jpg
Penetrasyon

Bir malzemenin, bariyer malzemesindeki bir gözenek, boşluk veya hasar sebebiyle toplu hareketi.

permeation_cropped.jpg
Geçirgenlik

Bir malzemenin bariyer malzemesindeki moleküler seviyede hareketi.

 
 
 

Dikiş Yapısı

Daima uygulamanız için uygun şekilde üretilmiş güçlü ve sıkı dikişli tulumları seçin.


 
 
 

TULUM STİLİ

DuPont; başlık, galoş, önlük, tulum ve tam koruyucu giysi gibi çeşitli stillerde kıyafetler sunar. Tam koruyucu giysilerde dışarıdan hava beslemeye uygun düz arka kısım veya SCBA yerleşimi için genişletilmiş arka kısım bulunmaktadır.