Kimyasal/TEHLİKELİ MADDE koruması

 
 
 

Zorlu ortamlar için üstün koruma

 
 
 

Endüstri çalışanları her gün tehlikeli partiküller, kimyasal buharlar ve sıvılarla ve bunların etrafında çalışırlar.DuPont bilim insanları, tehlikeleri değerlendirmiş ve birçok başka koruyucu malzemede olduğu gibi, zamanla yok olmayan dayanıklılık, konfor ve ödün vermeyen koruma sağlayan kişisel koruyucu giysilere yönelik çözümler üretmiştir.

DuPont™ Tychem® ürün yelpazesi çok çeşitli tehlikelere ve hatta basınçlı kimyasallara karşı bile kimyasal koruma sağlamaya yardımcı olur.DuPont™ Tyvek® ürün yelpazesi düşük basınçlı, su bazlı düşük konsantrasyonlu birçok kimyasala ve 1 mikrona kadar olan küçük partiküllere karşı dayanıklıdır.

Tehlikeli maddelere karşı koruma

Her gün tehlikeli maddelerle karşı karşıya olan erkek ve kadınlar için işin yapıldığı saha herhangi bir savaş alanı kadar tehlikeli olabilir.DuPont, iş yerinde karşılaştıkları kimyasal ve biyolojik tehlikelere karşı koruma sağlamaya yardımcı olmak için TEHLİKELİ MADDE tulumları ve biyolojik tehlike giysileri geliştirmiştir.DuPont, kimyasal ve biyolojik tehlikelere karşı koruma amacıyla TEHLİKELİ MADDE müdahale ekipleri, emniyet teşkilatı personeli, hastane ilk müdahale ekipleri ve askeri personel tarafından kullanılan Tychem® markalı kimyasal koruyucu tulumların geliştirilmesinde ayrıntılara önem vererek son derece titiz testler gerçekleştirmiştir.Bu tulum grubu, hafif sıvı sıçramalarından endüstriyel kimyasallara ve savaş etmenlerine yüksek derecede maruz kalmaya kadar çeşitli tehlikelere karşı koruma sağlamaya yardımcı olur.İster ön saflarda ister arka planda olsun, her çalışanın güvende olmayı hak ettiğini düşünüyoruz.

Tychem® biyolojik tehlike giysileri ve tulumları

DuPont çok çeşitli gereksinimleri karşılamak amacıyla kimyasal koruyucu giysi ve biyolojik tehlike kıyafetleri için geniş bir ürün yelpazesi (spesifikasyonlarıyla birlikte) sunar.

Tyvek® 600 giysileri, düşük konsantrasyonlu asit, alkali ve tuzlu çözeltilere karşı koruma sağlamanın yanı sıra tehlikeli organik tozlara karşı sınırlı koruma sağlamaya yardımcı olan üstü şeritli dikişe sahip yüksek teknolojiyle iplik haline getirilmiş polietilen kumaştan yapılır.

Tychem® 2000, şeritli dikişlere sahip tulumlar hafif ağırlıklı koruma sağlar ve isteğe bağlı olarak yüksek görünürlüğe sahip sarı veya düşük görünürlüğe sahip gri renkte bulunur.

Tychem® 5000 tümü dikişli şeritlere sahip tulumlar, önlükler ve ceket/iş önlüğü genel kombinasyonları gibi çeşitli tasarımlarda mevcuttur.İsteğe bağlı olarak bronz renkte mevcuttur.

Tychem® 9000 giysiler, tulum ve şeritli dikişlere sahip kapsüllü giysi şeklinde mevcuttur.Yüksek görünürlüğe sahip sarı renkte mevcuttur.Belirli stiller, KBRN Terör Olaylarına İlk Müdahale Ekipleri için Koruyucu Giysiler Standardı olan NFPA 1994 sertifikalıdır.

Tychem® 10000 giysiler, A Seviyesi tasarımlı yüksek görünürlüğe sahip limon sarısı renginde mevcuttur.Belirli stiller, KBRN Terör Olaylarına İlk Müdahale Ekipleri için Koruyucu Giysiler Standardı olan NFPA 1994 sertifikalıdır.

 
 
 

Tychem® tulumlar

Endüstri çalışanları kimyasal tehlikelere karşı koruma için Tychem® tulumlarına güveniyor.

Keşfedin
 
 
 
 
 
 

Tyvek® koruyucu giysi

Tyvek® endüstriyel uygulamalarda ve üretim, ilaç endüstrisi, otomotiv ve yardımcı işletmelerin dahil olduğu kontaminasyon kontrol ortamlarında çalışanlara ideal bir koruma, dayanıklılık ve konfor dengesi sunmaya yardımcı olur.

Keşfedin
 
 
 

ProShield® tulumlar

DuPont™ ProShield® giysiler, tehlikeli olmayan maruz kalmalara karşı doğru miktarda koruma sağlar.

Keşfedin
 
 
 

Glow Worm

TEHLİKELİ MADDE endüstrisi ile ilgili makaleler, güncellemeler, hikayeler ve daha fazlası için üç aylık bültenimizi okuyun.

 
 
 

Ordu ve emniyet teşkilatı için Tyvek®/Tychem® kimyasal koruma

Birçok ordu ve polis senaryosunda etkin kimyasal koruma gerekir ve DuPont bu korumayı Tyvek® ve Tychem® KKD ile sağlar.

Keşfedin