İtfaiyeci kıyafetleri için Nomex®

 
 
 

Nomex® kullanılarak üretilen itfaiyeci kıyafetleri, hayatlarını tehlikeye atanların korunmasına yardımcı olur.

 
 
 

İtfaiyecilerin yükleri ağırdır. Kıyafetlerinin ilave yük oluşturmaması gerekir.DuPont™ Nomex® acil bir duruma müdahale etmek üzere tasarlanan hafif, doğası gereği ısıya ve aleve dayanıklı devrim niteliğinde bir elyaftır.Nomex® aşırı ısıya maruz kaldığında özel bir reaksiyon geçirerek özelliklerini kumaşta daha fazla enerji soğuracak şekilde değiştirir ve giyen kişiye ısı transferinden korunmak için değerli ekstra saniyeler kazandırır.

Ayrıca, Nomex® en yüksek koruma seviyesinde mümkün olan en düşük ağırlığı sağlayarak üreticilerin daha konforlu itfaiyeci kıyafetleri üretmesine yardımcı olur.Yüksek hava geçirgenliği ile Nomex®, ısı stresini azaltmaya yardımcı olur.

 
 
 
Nem bariyeri

Nomex® kullanılarak üretilen kumaşlar en güvenilir ve emniyetli nem bariyeri üreticilerinin sıvı geçirmeyen filmleri için güçlü aleve dayanıklı substratlar sağlamasına yardımcı olur.

Dış kaplama

Nomex® doğası gereği aleve dayanıklıdır ve ısıya dayanacak, sağlam kalacak ve iç bileşenleri korunacak şekilde tasarlanmıştır.

Termal astarlar

Nomex® kullanılarak üretilen termal astarlar ince, esnek ve nefes alabilir özelliktedir ve hareket kabiliyetini etkilemeyecek şekilde üstün koruma sağlar. 

 
 
 

Nomex® Nano ve Nano Flex

Nomex®, ısı stresini azaltmaktan partikül bariyeri korumasına kadar yeni nesil aleve dayanaklı çözümler sunmaya devam ediyor.

Keşfedin
 
 
 

İtfaiyeci kıyafetlerinizdeki teknoloji

Nomex® teknolojisinin en zorlu tehlikelere karşı üstün koruma sağlamak için acil durumlarda nasıl tepki verdiğini keşfedin.

Keşfedin