Ark parlaması koruması

 
 
 

İnovatif ark parlaması giysileri çoklu tehlike koruması sağlar

 
 
 
 
 
 

DuPont'un en son yeniliği olan ark parlaması için Nomex® giysiler, enerji sektörü ve endüstri çalışanlarına çoklu tehlike koruması, kanıtlanmış konfor ve pazar lideri dayanıklılık sunar.

Nomex® kumaş, ısı ve alev korumasına yönelik güvenilir Nomex® markasını genişleterek ark parlamasına karşı da koruma sağlar. Enerji, madencilik, kimya, imalat, rafineri ve diğer tehlikeli endüstriyel işlerde çalışanlar için mükemmel bir seçimdir.

Uluslararası standartlar için derecelendirilmiştir

Ark parlaması için Nomex® giysiler, birden çok tehlikenin olduğu termal ortamlarda gerekli standartları karşılayacak veya aşacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

  • ASTM F1506
  • NFPA 2112
  • CGSB 155.20
  • ISO 11612
  • EN 1149
  • IEC 61482-2
  • OEKO-TEX-100

*Sertifikalar bölgeye ve kumaşa göre değişir. Daha fazla bilgi için bir DuPont temsilcisiyle iletişime geçin.

CEF İsviçre'de bulunan Arc-Man® test tesisini özel olarak inceleyin.

 
 
 
 
 
 

Partnership for Electrical Safety'nin üyesi olmaktan gurur duyuyoruz

Ark Dereceli (AR) ve Aleve Dayanıklı (FR) giysiler ve Kişisel Koruyucu Donanım (KKD) sektöründeki lider şirketler, enerji verilmiş elektrikli ekipmanla çalışan yüz binlerce Türk çalışanın uygun şekilde donatılmasını ve bu kişilerin elektrik ark parlaması tehlikelerine karşı korunmasını sağlamak için çaba harcamaktadır.

 
 
 

Yerleşik doğal koruma

Nomex® kumaş, diğer malzemelerden farklı olarak daha uzun ömürlü, daha sağlam ve daha dayanıklı bir kumaştır ve daha iyi bir değer elde edebilmeniz için yıkamayla veya yıpranmayla ortadan kalkmayan doğal aleve dayanıklı özelliklere sahiptir.

Mükemmel konfor

Ark parlaması için Nomex® giysiler, mükemmel konfor sağlayan hafif kumaşlardan üretilmiştir. DuPont™ Nomex® kumaşın test edilmiş ve kanıtlanmış performansı, uluslararası koruma ve performans standartlarını karşılayan veya aşan hafif, rahat, son derece nefes alabilen kumaşlarda sunulur.

Daha dayanıklı, daha uygun maliyetli

Ark parlaması için Nomex® giysiler, FR işleminden geçirilmiş pamuklu giysilerden daha dayanıklı ve daha uygun maliyetlidir. Bu dayanıklılık, gelişmiş kopma direnciyle elde edilir. Kopma direnci, FR işleminden geçirilmiş pamuklu kumaşlardan daha yüksektir.

Güvenilir termal koruma mirası

Tehlikeler öngörülemez. Nomex® ise bilinir. Dünyanın dört bir yanındaki en zorlu işlerde çalışan insanlar, 50 yılı aşkın bir süredir pazardaki en iyi termal korumayı sunması için Nomex® markasına güveniyor.

Ark parlaması için Nomex® giysiler artık bu güvenilir korumayı elektrik ark parlaması dahil yeni tehlikelerle genişleterek endüstriyel çalışanlara ihtiyaç duydukları çoklu tehlike korumasını sağlıyor. 

 
 
 

Nomex® kumaş çözümleri

DuPont™ Nomex® kumaşın test edilmiş ve kanıtlanmış performansı artık uluslararası koruma ve performans standartlarını karşılayan veya aşan hafif, rahat, son derece nefes alabilen kumaşlarda sunulur.

Keşfedin
 
 
 

Nomex® ark parlaması teknik videoları

Video koleksiyonumuzda aleve dayanıklı tulumların çeşitli test koşulları altında nasıl performans gösterdiğini ve her bir koşuldaki tahmini yanık yaralanmasını görün.

Keşfedin
 
 
 
 
 
 

DuPont™ SafeSPEC™ ile uygulamanız veya endüstriniz için doğru koruyucu ürünü bulun
SafeSPEC™

SafeSPEC™ ile işiniz için doğru koruyucu ürünü bulun.

DuPont KKD ile ilgili teknik bilgilere, videolara, web seminerlerine ve vaka çalışmalarına göz atın
Kaynak kitaplığı

DuPont KKD ile ilgili teknik bilgileri, videoları, web seminerlerini ve vaka çalışmalarını burada bulabilirsiniz.

DuPont ürünlerini nereden satın alacağınızı öğrenin
Nereden satın alınır