Thermo-Man®
 
 
 

Dünyanın en gelişmiş, gerçek boyutlu yanık değerlendirme sistemiyle tanışın.

Yangınlar öngörülemez. Bu nedenle DuPont™, karşılaştığınız tehlikelerde Nomex® ürünlerini test etmek için Thermo-Man™ ünitesinin yardımına başvurmaktadır. DuPont ve ABD Hava Kuvvetleri tarafından geliştirilen Thermo-Man® dünyanın en gelişmiş gerçek boyutlu termal yanık yaralanması değerlendirme sistemidir. Yanık yaralanmalarını tahmin etmek için cilt modeli yazılımı ile donatılmış bir test mankeni kullanır. "En kötü durum" senaryosunu canlandıran Thermo-Man® bir endüstri standardı haline gelmiştir: ISO13506. Sonuç olarak, birçok test şirketi, DuPont™ Thermo-Man® ünitesini temel alarak kendi özel test mankenlerini modellemiştir. 

Dünyanın dört bir yanında bulunan beş Thermo-Man® ünitemizin her biri, 122 ısı sensörü ile donatılmıştır ve yalnızca Nomex® kumaşın ani bir alev alma canlandırmasında sağlayabileceği ısı ve alev dayanıklılığını göstermek için test tulumları giydirilmiştir. Çoğu ünite, son kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını doğrudan karşılayacak şekilde hareketlidir.

 
 
 

Thermo-Man® ünitesini çalışırken görün.

 
 
 

Test videolarını izleyin

Aleve dayanıklı tulumların çeşitli test koşulları altında nasıl performans gösterdiğini ve bunlarla ilişkili tahmini yanık yaralanmalarını görün.

Keşfedin