Nomex® Nano ve Nano Flex

 
 
 

DuPont™ Nomex® tabanlı yenilikçi itfaiyeci koruması

 
 
 
 
 
 

Tüm dünyadaki itfaiyecilerin 50 yıldan uzun süredir güvendiği Nomex® markasını temel alan Nomex® Nano ve Nomex® Nano Flex, DuPont'un yeni nesil aleve dayanıklı (FR) çözümleridir.İtfaiyeci korumasındaki bu yenilikler, itfaiyeci kıyafetlerinin geleceğini temsil etmektedir.

 
 
 
DuPont™ Nomex® Nano
 
 
 

Nomex® Nano

Diğer faktörlerle karşılaştırıldığında giderek daha fazla sayıda itfaiyecinin yaralanmasının nedeni olan artan ısı stresi sorununu çözmek için geliştirilen Nomex® Nano, diğer gelişmiş aleve dayanıklı malzemelerden daha ince olacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

Nomex® Nano, benzer termal koruma performansı (TPP) sunmasının yanı sıra günümüzde mevcut olan diğer gelişmiş astarlara kıyasla termal astar kalınlığında %40'a varan bir azalma sağlayabilir. 

Bu, Nomex® Nano'nun termal astarının mevcut itfaiyeci kıyafeti sistemlerinin ağırlığını ve kütlesini azaltarak ısı stresini azaltmak için itfaiyecilere daha fazla hareket kabiliyeti ve daha iyi bir hareket açıklığı sağlamaya yardımcı olabileceği anlamına gelir.

DuPont™ Nomex® Nano Flex
 
 
 

Nomex® Nano Flex

Nomex® Nano Flex, itfaiyeci başlıkları gibi ürünlerin konfordan ödün vermeden partiküllere karşı daha koruyucu olmasını sağlamak için geliştirilmiştir.

Olağanüstü esnekliğe ve üstün partikül bariyeri performansına sahip yüksek derecede nefes alabilen ve aleve dayanıklı bir malzeme olan Nomex® Nano Flex, diğer aleve dayanıklı malzemelere kıyasla daha ince ve daha hafiftir.

Nomex® Nano Flex'in itfaiyeci başlığının kompozit yapısına eklenmesi, geçmişte en savunmasız ve en az korunan yer olarak bilinen boyun hattı ve üst çene bölgesinde gelişmiş partikül bariyeri koruması sağlar.Aslında, partikül bariyeri verimliliğinde 4 kata kadar artış sağlar.

 
 
 

Deneyimli itfaiyeciler Nomex® Nano Flex kullanılarak üretilen başlıkların geleceği değiştirdiğini görüyor

 
 
 
 
 
 

İstasyon kıyafetleri/EMT için Nomex®

İtfaiyeci kıyafetinin altına ne giyildiği önemlidir.Konfor ve dayanıklılığın ideal kombinasyonu olan Nomex® elyaf kullanılarak üretilen istasyon kıyafetleri, doğası gereği aleve dayanıklı ve son derecede hafiftir.

Keşfedin