ERMAL KORUYUCU GİYSİLER VE AKSESUARLAR

 
 
 

DuPont Termal Koruma ile Isıyla Savaşın

Ne zaman yangın çıkacağını veya ne kadar şiddetli olacağını tahmin etmek güçtür. En iyi strateji, DuPont ürünleriyle yapılmış, başarısı kanıtlanmış termal korumayla her zaman hazır olmak.

DuPont'ta güvenliği ciddiye alıyoruz. Aslında, güvenlik iki yüz yılı aşkın süredir bizim temel değerlerimizden biridir. Deneyimi yorulmak bilmeyen bir yenilik heyecanıyla birleştirerek yenilikçi termal koruma çözümlerinde öncü bir global sağlayıcı olmak üzere istikrarlı bir şekilde büyüdük.

Akademisyenler, çalışanlar ve endüstri müşterileriyle işbirliği içinde olan bilim insanlarımız ve mühendislerimiz, gelecekte de çalışanların güvende olabilmesi için mevcut ürünleri iyileştirmek ve çığır açan yeni ürünler geliştirmek için hiç durmadan çalışıyor.

Termal çözüm portföyümüzde yangın, ısı ve elektrik arkı koruması için Nomex® elyaf ve yüksek ısıya dayanıklı eldiven ve aksesuarlar için Kevlar® elyaf bulunuyor. Tempro® ve ProShield® 20 SFR tek kullanımlık kimyasal koruma tulumları aleve dayanıklı giysinin üstüne giyilmek için tasarlanmıştır; böylece kişiyi alev ve kimyasala sınırlı maruz kalmaya karşı korurken tekrar kullanılabilir aleve dayanıklı giysiyi korur.

 
 
 
DUPONT MARKALARI

Kevlar® markası

En bilinen özelliği balistik ve delinmeye dayanıklı zırhlarda kullanımı olan Kevlar® markalı aramid elyaf, binlerce kişinin yaşamını korumaya yardımcı olması ile tanınmaktadır. Hafifliği ve olağanüstü dayanıklılığıyla, daha güvenli, kesiklere karşı dirençli ve sağlam giysi, aksesuar ve ekipman çeşitlerinin yapımında kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi edin
 
 
 

VAKA ÇALIŞMALARI

Heraeus Quarzglas Güvenlik Çalıştayı 

Heraeus Quarzglas'ta güvenlik en yüksek önceliğe sahip konulardan biridir. Güvenlik prosedürleri ve Nomex® elyaftan yapılan koruyucu giysilere ek olarak, firma çalışanlarının güvenli çalışma uygulamalarının önemi konusunda üst düzeyde bir farkındalığa sahip olmak için eğitimli olmaları gerçeğine güvenmektedir.