Isı ve alev koruması

Nomex® yoğun ısıya maruz kaldığında, elyafları kalınlaşıp karbonlaşarak süreçteki ısı enerjisini emer. Ayrıca Nomex® elyafları erimez, damlamaz veya yanmayı desteklemez.

 
 
 
 
 
 

Ark parlaması

Nomex® kumaşın ısıyı içeri geçirmeyen moleküler yapısı, elektrik arkına maruz kalındığında elektriğin de üzerinden geçmesini önler.

 
 
 
 
 
 

Elektrik yalıtımı

Nomex® zayıf bir elektrik iletkeni olduğundan, kağıt tabakalarında ve levhalarda kullanıldığında oldukça etkileyici bir yalıtkana dönüşür.

 
 
 
 
 
 

Kimyasal dayanıklılık

Nomex® elyaf, en yaygın asit ve alkalilere, florokarbon soğutuculara, transformatör yağına ve silikona karşı oldukça dayanıklıdır.

 
 
 
 
 
 

Nomex® kumaşın diğer kullanımları nelerdir?

Nomex® uygulaması kesinlikle KKD ile sınırlı değildir. DuPont, mükemmel performans ve güvenilirlik için tasarlanmış yüksek performanslı yalıtım çözümlerinden oluşan eksiksiz bir portföy sunar. DuPont'un Nomex® elektrikli yalıtım ürünleri serisi kağıtları ve presli kartonları içerir.

Nomex® peteği, Nomex® aramid elyaf kağıttan yapılmış bir kompozit çekirdek malzemedir. Havacılık, inşaat, askeri alanlar, denizcilik, spor ve otomotiv endüstrilerinde çok sayıda mühendislik ve bilimsel uygulama için yaygın olarak kullanılmaktadır. Isıya dayanıklı özellikleri, hafif ve güçlü olması onu, yaygın olarak kullanılan ideal bir malzeme haline getirir.

 
 
 

Uygulamalar

KKD için Nomex®
KKD için Nomex®
Sıcak gaz filtrelemesi
Sıcak gaz filtrelemesi
Otomotiv
Otomotiv
Havacılık
Havacılık
Ordu ve emniyet teşkilatı
Ordu ve emniyet teşkilatı
Thermo-Man®
Thermo-Man®
 
 
 

KKD için Nomex®

Isı ve alevden ark parlaması korumasına kadar Nomex® kumaşın ödün vermeyen FR korumasını nasıl sağladığını keşfedin.

Keşfedin