Ordu ve polis teşkilatı için Nomex® kumaş

 
 
 

Nomex® Elyaf: Ordu ve Polis Teşkilatı için Kanıtlanmış Koruma

 
 
 

Polis memurları ve askeri personel için görev çağrısı, parlama yangınları ve patlamalar dahil olmak üzere birçok tehdide maruz kalmak anlamına gelebilir.Nomex® elyaf, üniformalara yoğun ısı ve aleve karşı kanıtlanmış koruma sağlar.

 

DuPont™ Nomex® elyaf kullanılarak üretilen asker ve polis üniformaları; patlayan mühimmatlar, yangın bombaları, parlama yangınları, elektrik arkları ve diğer yoğun ısı ve alev kaynakları ile karşılaştıklarında yaşam tarzımızı koruyanların hayatta kalmalarına yardımcı olur.

 

Nomex® elyafı benzersiz kılan özellik nedir?Nomex®, kriz anlarında tepki veren devrim niteliğinde, ısıya ve aleve dayanıklı bir elyaftır. Nomex® aşırı ısıya maruz kaldığında özel bir reaksiyon geçirerek özelliklerini kumaşta daha fazla enerji soğuracak şekilde değiştirir ve kullanıcıya ısı transferinden korunmak için değerli ekstra saniyeler kazandırır. 

 

Bu ısı ve alev direnci Nomex® elyafın içine entegre edilmiştir, yıkama veya aşınma ile kaybolmaz.Ayrıca Nomex® erimez, damlamaz veya yanmayı desteklemez.

 

Nomex® elyaf ayrıca asker ve polis üniformalarının daha rahat olmasına yardımcı olma konusunda önemli bir rol oynar.En yüksek koruma seviyesinde mümkün olan en düşük ağırlığa, azaltılmış ısı stresi için nefes alabilme özelliğine, nemi etkin bir şekilde atabilme kabiliyetine ve çok çeşitli koşullarda performans sergilemek için dayanıklılığa sahiptir.

 
 
 

DuPont™ Nomex® elyaf, endüstriyel iş yeri termal tehlikelerine karşı koruma sağlamaya yardımcı olur.

 
 
 

Kullanım alanları ve uygulamalar

Ordu için Termal Koruma
Yangın Koruma
Ark Koruması
 
 
 

DuPont ürünleri ve hizmetleri

Ordu için Nomex®
Nomex® Kullanılarak Üretilen İstasyon Kıyafetleri
Nomex® Kullanılarak Üretilen Acil Servis Giysileri

Nomex® elyaf kullanılarak üretilen Acil Servis Giysileri ilk müdahale ekiplerinin korunmasına yardımcı olur.

 
 
 
Endüstri segmentleri

İtfaiyeci Koruma

Dünyanın dört bir yanındaki itfaiyeciler ve acil durum personeli koruma için DuPont™ Nomex® elyaf kullanılarak üretilen itfaiyeci kıyafetlerine, Acil Servis (EMS) giysilerine, istasyon kıyafetlerine ve aksesuarlarına güveniyor.

Daha fazla bilgi edinin