DuPont, benzeri görülmemiş bu zamanlarda güvenliği sağlama ve tüm kişisel koruyucu donanım kullanıcılarını uygun güvenlik eğitimleriyle destekleme konusunda her zamankinden daha fazla kararlıdır.

 

DuPont 15’ Safety Connect DuPont güvenlik uzmanları tarafından hazırlanan ve isteğe bağlı olarak katılım sağlanan kısa web seminerleri serisidir.

 
 
 

 

15 dakikalık Safety Connect serisi size kimyasal ve termal risklerin yanı sıra elektrik arkı veya kesilme riskleriyle bağlantılı çeşitli güvenlik konuları hakkında bilgi edinme olanağı sunar.

15’ Safety Connect, istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden izleyebileceğiniz isteğe bağlı bir eğitimdir. Tek yapmanız gereken kaydolmak ve DuPont uzmanlarının sizin için hazırladığı eğitimi izlemektir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

CANLI WEB SEMİNERLERİ

 

Her ay giyme ve çıkarma prosedürleri, acil durum müdahale ekipleri için koruma, kimyasal koruma, elektrik arkı koruması gibi farklı konuları açıklayan canlı bir web semineri düzenleyeceğiz. Daha fazla bilgi edinmek için <u><b><span class="fontsize18"><a class="fontsize18" href="https://www.dupont.com.tr/personal-protection/dupont-webinar-academy.html">sayfayı</a></b></u></span> inceleyin.

 
 
 
 
 
 

BÖLÜM 1

 

KORUMA KONUSUNDA DAHA BİLGİLİ OLMA

 

- Nüfuz Etme ve Penetrasyonun karşılaştırılması

Kimyasal korumanın en önemli noktalarından olan nüfuz etme ve penetrasyon arasındaki farkı anlama konusunu ele alacağız.

DuPont Personal Protection ekibi, hangi tür malzemelerin en güvenli olduğu dahil olmak üzere her iki süreç arasındaki farkın ana hatlarını açıklayacaktır. İngilizce Bölüm.

 

ŞİMDİ İZLEYİN
 
 
 

BÖLÜM 2

 

KORUMA KONUSUNDA DAHA BİLGİLİ OLMA

- Kimyasal koruma için CE standartları

Kimyasal koruma ile ilgili çeşitli norm ve standartlara genel bakış ve bunların açıklaması. Bunların ne anlama geldiğini, testlerin nasıl yürütüldüğünü ve bunların uygun koruyucu çözümü seçme konusunda kullanıcılara nasıl kılavuzluk edebileceğini açıklayacağız. İngilizce Bölüm.

ŞİMDİ İZLEYİN
 
 
 

BÖLÜM 3

 

KORUMA KONUSUNDA DAHA BİLGİLİ OLMA

 

- Yeni Nomex® Çözüm Portföyü

 

DuPont ekibi, termal tehlikelerin tanımını yapıp termal korumanın işleyiş şeklini açıklayacak ve Dupont tarafından üretilen Nomex® kumaş çözümleri ailesi ile yeni Nomex® kumaş çözümlerini tanıtacak. İngilizce Bölüm.

ŞİMDİ İZLEYİN
 
 
 

BÖLÜM 4

 

KORUMA KONUSUNDA DAHA BİLGİLİ OLMA

 

- Sosyal mesafe zamanlarında Alev Geciktirici yüz siperleri 

 

Bu bölümde sosyal mesafe zamanlarında aleve dayanıklı yüz siperlerinin neden önemli olduğunu açıklayacak, yüz siperi seçme sürecini ele alacak ve DuPont™ Nomex® alev geciktirici yüz siperi çözümlerini tanıtacağız. İngilizce Bölüm.

ŞİMDİ İZLEYİN
 
 
 

BÖLÜM 5

 

KORUMA KONUSUNDA DAHA BİLGİLİ OLMA

 

- Doğru kişisel koruyucu donanım seçimi için DuPont™ SafeSPEC™

 

Önceki web seminerlerimizden sonra gelen en yaygın taleplerden birini yanıtlamak için, online ürün seçme aracımız DuPont™ SafeSPEC™’i tanıtan bir bölüm hazırladık. Bu bölümde, aracın işlevlerini tanıtacak ve aracın doğru kişisel koruyucu donanım seçimini nasıl kolaylaştırdığını anlatacağız. İngilizce Bölüm.

ŞİMDİ İZLEYİN
 
 
 

BÖLÜM 6

 

KORUMA KONUSUNDA DAHA BİLGİLİ OLMA

 

- Sahte Tyvek® tulumlarını tanıma

 

Sahte kimyasal koruyucu giysi üretimi veya satışı yasa dışıdır ve beyan edilen koruma düzeyini sağlamadığından çalışanların güvenliğini tehlikeye atar. Bu bölümde DuPont ekibi, sahte Tyvek® tulumlarını nasıl tanıyacağınızı açıklayacaktır. İngilizce Bölüm.

ŞİMDİ İZLEYİN
 
 
 

BÖLÜM 7

 

KORUMA KONUSUNDA DAHA BİLGİLİ OLMA

 

- Termal koruma standartları hakkında bilgi sahibi olma

DuPont ekibi termal korumanın tanımını yapacak ve termal koruma standartlarını açıklayacaktır. İngilizce Bölüm.

ŞİMDİ İZLEYİN
 
 
 

BÖLÜM 8

 

KORUMA KONUSUNDA DAHA BİLGİLİ OLMA

 

-Kişisel koruyucu donanım seçimi için 9 adım kılavuzu

Çok fazla sayıda potansiyel tehlike, bu kadar çeşitli koruyucu giysi seçeneği ve sertifikasyon bilgilerinin karmaşıklığı göz önüne alındığında doğru koruyucu giysileri seçmek için hangi kriterler kullanılmalıdır? 9 adımda seçme kılavuzunda bu sorunun yanıtı mevcuttur. İngilizce Bölüm.

ŞİMDİ İZLEYİN
 
 
 

BÖLÜM 9

 

KORUMA KONUSUNDA DAHA BİLGİLİ OLMA

 

-Petrol ve Gaz endüstrilerine yönelik koruma ihtiyaçları hakkında bilgi sahibi olma

 

Petrol ve gaz endüstrisindeki çalışanlar, potansiyel ani yangınlara, mekanik tehlikelere ve çok çeşitli tehlikeli kimyasal maddelere maruz kalmayı içeren birçok yüksek riskli görevi yerine getirmektedir. Bu bölümde, bu tehlikelere ve DuPont’un petrol ve gaz endüstrisi için sunduğu koruma çözümlerine odaklanacağız. İngilizce Bölüm.

ŞİMDİ İZLEYİN
 
 
 

10. BÖLÜM

 

KORUMAYI DAHA İYİ ANLAMA

 

- Kimyasal koruma için CE standartları (2. bölüm)

 

Kimyasal koruyucu tulumlar KKD olduğu için bunların Avrupa KKD direktifi 2016/425’e göre sertifikalandırılması gerekir. EN 14325:2018, 6 tip kimyasal koruyucu elbise için “tam tulum kabin testleri” ve “kumaş testleri” tanımlar. 10. bölümde, DuPont ekibi kimyasal koruyucu tulumlar için farklı kumaş testlerine odaklanacaktır. İngilizce Bölüm.

ŞİMDİ İZLEYİN
 
 
 

11. BÖLÜM

 

KORUMAYI DAHA İYİ ANLAMA

 

- Kimyasal koruma ile ilgili bilinen 5 yanlış

Her KKD tipi, sertifikalandırılırken farklı kural grubuna tabi olur. Mevcut tüm standartların tüm ayrıntılarını bilmek neredeyse imkansızdır. Bu bölümde, DuPont ekibi kimyasal koruyucu tulumlar ile ilgili çoğu zaman yanlış yorumlanan 5 gerçeğe dikkat çekecektir. İngilizce Bölüm.

ŞİMDİ İZLEYİN
 
 
 

12. BÖLÜM

 

KORUMAYI DAHA DA İYİ ÖĞRENMEK

 

- Kimyasal koruyucu giysi giyilirken oluşan hataların sonuçları 

Kimyasal koruyucu giysilerin diğer KKD'lerle birlikte giyilmesi ve çıkarılmasının yanı sıra doğru şekilde giyilmesi de göründüğünden daha zordur. Kontaminasyon fark edilmeyebilir. Bu bölümde kimyasal koruyucu giysiler giyilirken yapılan küçük hataların bile olası sonuçlarını göstermek istiyoruz. İngilizce Bölüm.

ŞİMDİ İZLEYİN
 
 
 

Kişisel Koruyucu Donanımlarla ilgili bilgi birikiminizi test edebilmeniz için web seminerlerimizi temel alan özel bir test hazırladık.