Yerel topluluklarımızı destekliyoruz

 
 
 

COVID-19 ile mücadelede bir araya geliyoruz

COVID-19 pandemisinin ilk günlerinden bu yana, bu ölümcül hastalığın etkilerinin üstesinden gelmek için mücadele veren yerel topluluklarımıza destek olmak amacıyla yorulmak nedir bilmeden çalışıyoruz. Nisan 2020’de koruyucu elbise için Tyvek® üretimimizi hızlı bir şekilde arttırdık ve ön saflardaki çalışanlara yönelik genel Tyvek® tedarik artışı sağlamak üzere #TyvekTogether programımızı başlatarak Tyvek® kumaşımız Tyvek® 1222A’yı sınırlı süreyle kullanıma sunduk.

2020’de kişisel koruyucu donanım (KKD) sıkıntısının zirve yaptığı dönemde, küresel topluluklarımızdaki yerel hastanelere 148.000’den fazla Tyvek® koruyucu tulum bağışladık. Sağlık çalışanlarına ve ilk müdahale ekiplerine ihtiyaç duydukları korumayı sağlamak üzere iş ortaklarımızla birlikte bugüne dek 100 milyondan fazla KKD tulumu ürettik ve üretmeye devam ediyoruz.

UN SDG #3

 
 
 

Topluluklarımızı COVID-19 yardımı ile destekliyoruz

Pandemi ile mücadele çabalarımızın bir parçası olarak DuPont, 2020’de 243.000 adet KKD bağışladı, yerel toplulukların ihtiyaçlarını desteklemek için iş ortaklıklarından yararlandı ve yaklaşık 45.000 litre el dezenfektanı üretmek, paketlemek ve bağışlamak gibi yeni şeyler yaptı.

Daha fazla bilgi

#TyvekTogether

Bu benzeri görülmemiş zamanlarda, ölümcül COVID-19 pandemisiyle ön saflarda savaşan kişileri koruma amacımız doğrultusunda bir araya gelmemiz hayati önem taşıyor. Birlikteyken yalnızca zorlukların üstesinden gelmiyoruz, bu zorlukların nasıl aşılacağını yeniden tanımlıyoruz.

Daha fazla bilgi

Lowe’s, KKD üreten şirketleri desteklemek için DuPont ile birlikte çalışıyor

#TyvekTogether programının bir parçası olarak, DuPont ve Lowe’s, sağlık kuruluşları için gerekli KKD’nin sağlanmasına yardımcı olmak için operasyonlarını dönüştüren Merrow Manufacturing, Thermaxx ve Studio Displays gibi ABD merkezli şirketleri desteklemek amacıyla Tyvek® 1222A ruloları bağışladı.

Daha fazla bilgi

DuPont, izolasyon önlükleri için Kaiser Permanente’ye Tyvek® malzemesi bağışı yapmak için Home Depot ile iş birliği yapmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kar amacı gütmeyen en büyük sağlık kuruluşlarından biri olan Kaiser Permanente, COVID-19 pandemisinin ilk günlerinde kritik bir KKD sıkıntısıyla karşı karşıyaydı ve geleneksel kaynaklarından kısıtlı oranda tedarik sağlayabiliyordu. DuPont, Kaiser Permanente’ye Tyvek® 1222A ruloları bağışında bulunmak için Home Depot ile iş birliği yaptı, ardından sağlık kuruluşu gerekli izolasyon önlüklerini üretmek için Lefty Production Co. ile birlikte çalıştı.

Daha fazla bilgi