Acil müdahale için Nomex®

 
 
 

Her kahramanın hak ettiği koruma

 
 
 
 
 
 

DuPont™ Nomex® elyaf kullanılarak üretilen itfaiyeci giysileri, hayatlarını gece gündüz demeden tehlikeye atanların korunmasına yardımcı olur.Nomex®, acil durumda tepki veren devrim niteliğinde, ısıya ve aleve dayanıklı bir elyaftır. Nomex® aşırı ısıya maruz kaldığında özel bir reaksiyon geçirerek özelliklerini kumaşta daha fazla enerji soğuracak şekilde değiştirir ve giyen kişiye ısı transferinden korunmak için değerli ekstra saniyeler kazandırır.

Ayrıca Nomex®, üreticilerin itfaiyeci giysilerini daha konforlu bir hale getirmesine yardımcı olur. En yüksek koruma seviyesinde mümkün olan en düşük ağırlığı sağlayabilir. Nomex® elyafların doğal ısı ve alev koruması özelliği yıkama veya aşınma ile kaybolmaz.Yüksek hava geçirgenliği ile Nomex®, ısı stresini azaltmaya yardımcı olabilir. 

Hayatlarını bizi korumaya adayanlar mevcut olan en iyi korumayı hak ediyorlar. Bu nedenle, genel itfaiyeci güvenliğini artırmaya yardımcı olacak yenilikler geliştirmek için itfaiyeciler ve tulum üreticileriyle iş birliği yapmaya devam ediyoruz.

 
 
 

İtfaiyeci kıyafetleri için Nomex®

Nomex® kumaşın doğal ısı ve alev direnci ilk yangın alarmından yangının söndürülmesine kadar her itfaiyecinin hak ettiği şekilde işbaşında üstün koruma sağlar.

Keşfedin
 
 
 

Nomex® Nano ve Nano Flex

Nomex®, ısı stresini azaltmaktan partikül bariyeri korumasına kadar yeni nesil aleve dayanaklı çözümler sunmaya devam ediyor.

Keşfedin
 
 
 

İstasyon kıyafetleri/EMT için Nomex®

İtfaiyeci kıyafetinin altına ne giyildiği önemlidir.Konfor ve dayanıklılığın ideal kombinasyonu olan Nomex® elyaf kullanılarak üretilen istasyon kıyafetleri, doğası gereği aleve dayanıklı ve son derecede hafiftir.

Keşfedin
 
 
 

Kontrol edilemeyen yangınlar için Nomex®

Kamuflajdan tulumlara kadar çeşitli ürünlerde Nomex®, en tehlikeli yangınları söndürmeye çalışan cesur itfaiyeciler için rahat, esnek ve üstün termal koruma sağlar.

Keşfedin