Kimya ve ilaç endüstrisi için Nomex® güvenliği

 
 
 

Kimya ve ilaç endüstrisinde çalışanlar, her gün birçok potansiyel iş yeri tehlikesiyle karşılaşır. Kimyasal maddeler, biyolojik maddeler ve ilaçlarla temasın neden olabileceği daha belirgin riskler vardır. Ancak bunlara ek olarak, operasyonel tehlikeler de dikkate alınmalıdır. Yanıcı malzemelerle çalışırken yangın ve patlama olasılığı oldukça yüksektir.

Bir tesiste yangın, patlama veya termal çözünmelere neden olabilecek operasyonel tehlikeler, kimyasal işleme ve üretimin hemen hemen her aşamasında ortaya çıkabilir. Bu tehlikeler, potansiyel olarak alev alabilecek gaz, sıvı, buhar ve toz gibi yanıcı ortamların varlığından kaynaklanabilir. Alternatif olarak, tesiste çeşitli tutuşma kaynakları olabilir. Elektrikli ekipmanlar, elektrostatik kıvılcım deşarjları ve ısı deşarjlarına yol açan mekanik sürtünme, bu tutuşma kaynaklarına örnek olarak verilebilir. Bu nedenle, bu kaynaklar belirlenmeli ve mümkünse riskler azaltılmalıdır. Tehlikeli bir durumun ortaya çıkması durumunda, ciddi yaralanma riskini en aza indirmek için uygun KKD gereksinimleri de belirlenmelidir.

Kanıtlanmış koruma

Nomex® kullanılarak üretilen FR giysiler, yoğun ısı ve aleve, erimiş metal sıçramalarına ve kimyasal sıçramalara karşı kanıtlanmış koruma sağlar ve böylece kimyasal ve ilaç çalışma ortamlarında etkin bir şekilde kullanılabilir. Tehlikeli kimyasal penetrasyona karşı bariyer koruması için özel olarak tasarlanmış, lamine edilmiş veya kaplanmış Nomex® kumaşlar mevcuttur.

Isı ve alev dayanıklılığı, Nomex® elyafa entegre edilmiş olduğundan, yıkamayla veya yıpranmayla ortadan kalkmaz ve Nomex® KKD'yi uygun maliyetli bir seçenek haline getirir.

 
 
 

Kontrollü ortamlar ve temiz oda koruması

DuPont, kontaminasyona ve daha fazlasına karşı mükemmel güvenlik, konfor ve koruma sağlayan temiz oda tulumları ve aksesuarlarının kapsamlı bir portföyünü sunar.

Keşfedin
 
 
 

Laboratuvar koruması için Nomex®

DuPont™ Nomex® kullanılarak üretilen FR giysiler, kısa süreli aleve maruz kalma sırasında olası yanık yaralanmalarını en aza indirmeye ve bu esnada çok değerli olan ekstra kaçış süresini sağlamaya yardımcı olur.

Keşfedin