BODYSHOP - KİŞİSEL KORUYUCU DONANIMI

 
 
 

Bodyshop - Kişisel Koruyucu Donanımı

Tyvek® sahip olduklarınızı korur

Malzemeye entegre edilmiş bir koruyucu bariyere sahip olan Tyvek® tulumlar, kullanıcıların sürekli olarak verimli ve yüksek performanslı korumadan faydalanmasına yardımcı olur. Tyvek® düşük konsantrasyonlu inorganik sıvıları ve aerosolleri geçirmeyen ve katı partiküllerin yapışmasını engelleyen ultra pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Tyvek® iş tulumları ayrıca içe doğru son derece düşük sızıntı düzeyleriyle katı partiküllere karşı tip 5 koruma (EN ISO 13982-1) sağlar.

Tyvek® iş tulumları, üstün koruma ve dayanıklılığı konforla birleştirir. Tyvek® için kullanılan benzersiz üretim işlemi, malzeme kumaşını hem hava hem de su buharına karşı geçirgen hale getirir. Son derece hafif (42g/m2), yumuşak ve elastik olan Tyvek® tulumlar, kullanıcılara önemli ölçüde hareket özgürlüğü sağlamak üzere tasarlanmıştır. Tyvek®, tek katmanlı bileşimi sayesinde aşınma ve yırtılmaya karşı da son derece dayanıklıdır.

DuPont birçok yüzey işleminde ve tip 5, 6 veya tip 4, 5 ve 6 koruma gerektiren kaplama işlemlerinde çok çeşitli kategori III kimyasal koruma çözümleri sunar: Tyvek® 5000 Industry, Tyvek® 500 Xpert, Tyvek® 600 Plus, Tyvek® 400 Dual ve Tyvek® aksesuarları.

“Krater testi” (otomotiv sektöründe kullanılır) gibi endüstriyel testler, DuPont™ Tyvek®'in kaplamalara zarar vermekten sorumlu tutulan maddeleri açığa çıkarmadığını ortaya koymuştur. Tyvek® tulumlar son derece yoğun, kesintisiz ve sağlam polietilen fiberlerden yapıldığı için yüzeye zarar veren bileşikler sızdırmaz veya açığa çıkarmaz. Böylece bu tulumlarla işlem yapılırken yüzey kontaminasyonu riski en aza indirilir. Ayrıca, Tyvek® tulumlar, yüzeyleri operatörlerin saç ve derilerinin neden olduğu kontaminasyondan ve koruyucu giysilerin içine giydikleri kıyafetlerin partiküllerinden korumaya yardımcı olur. Tyvek® giysinin pürüzsüz yüzeyi ile antistatik işlemin bir araya gelmesi partiküllerin yapışmasını önlemeye yardımcı olur.

Gelişmiş koruma: Tychem® 6000 F giysi ve aksesuarları
Çok çeşitli toksik çözücüler veya izosiyanatlar kullanılırken (örneğin hazırlık veya karıştırma aşamaları sırasında) koruma sağlamak amacıyla DuPont, Tychem® 6000 F hafif, sert ve yüksek performanslı giysi ve aksesuarlarını (manşon, önlük, ameliyat önlüğü ve kaymayı yavaşlatan bot üstü galoşlar) sunar. Tychem® 6000 F ayrıca biyolojik risklere, çok çeşitli yüksek konsantrasyonlu inorganik kimyasala ve çok sayıda organik kimyasal ve katı maddeye karşı koruma sağlar. Tychem® de Tyvek® gibi son derece hafiftir ve az tüylenir. Ayrıca yırtılmaya ve aşınmaya karşı dayanıklı olup, kumaşın açığa çıkarabileceği dolgu maddeleri veya yapıştırıcılar içermez. Aromalı bileşikler ve alifatik hidrokarbonlar gibi organik çözücülerin neden olduğu tehlikelere karşı Tychem® 6000 F koruyucu iş tulumunun kullanılması da düşünülmelidir.

Boyama aktiviteleri sırasında etkin bir şekilde korunmaya ilişkin daha fazla bilgi için lütfen burayı tıklayın ve geçirgenlik kılavuzuna başvurun.

 
 
 
 
 
 

Yeni DuPont™ Tyvek® 800 J, Ürün Numunesi Talep Edin

Daha fazla bilgi edin
 
 
 

ÖNE ÇIKANLAR

Kişisel Boyadan Koruma Ekipmanı

DuPont™ Tyvek® ve DuPont™ Tychem®'in az tüylenen koruyucu giysilerinin yüzey işleme ve sprey boya uygulamalarında yüksek ürün kalitesi sağlamaya nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

Daha fazla oku

Otomobil boya uygulaması için koruyucu kıyafetler hakkındaki broşürümüzü indirin

Daha fazla oku
 
 
 

DUPONT MARKALARI

Tyvek® Protective Apparel by DuPont helps safeguard workers in many industries.

Tyvek® Koruyucu Giysiler

Daha fazla oku
DuPont™ ProShield® garments helps protect industrial workers with limited use and comfortable non-hazardous protection.

Proshield® Giysileri

Daha fazla oku
 
 
 

SafeSPEC_Logo
SafeSPEC™

Find the right protective product for your job with SafeSPEC™.

DPT19_25132_US_resource_library_120x120px.gif
Resource library

Find technical information, videos, webinars and case studies about DuPont PPE here.

dpt19_25132_us_where_to_buy_120x120px.gif
Where to buy