ASKERİ VE POLİS İÇİN KİMYASAL KORUMA

 
 
 

Koruyucularımız için Kimyasal Koruma Sağlama

Birçok asker ve polis senaryosunda etkili kimyasal korumaya ihtiyaç duyulur ve DuPont bunu Tychem®, Tyvek® ve Nomex® markaları ile sağlar.

Koruyucu giysi çözümlerimiz bir dizi farklı tehlikeye uygun hale getirilmiştir ve ilk giriş, kurban kurtarma, tahliye yatıştırma, kanıt toplama, ceset kaldırma ve alan temizliği gibi asker ve polisle ilgili durumlar için çeşitli kimyasal koruma sağlamaya yardımcı olur.

Geniş anlamıyla başlıca iki giysi türü vardır: gaz sızdırmaz ve gaz geçirgen. Gaz sızdırmaz giysiler, giyen kişiyi tehlikelerden korumak için sızdırmaz bariyer kullanırken, gaz geçirgen giysiler nefes alabilir özelliktedir ve vücut neminin giysi içinde dolaşmasına imkan tanır. DuPont; CBRN (kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer) risklere karşı korumaya yardımcı olur ve yüksek düzeyde koruma için Tyvek® ve Tychem® iş tulumlarını özel olarak geliştirmiştir.

DuPont™Tyvek®

Tyvek® iş tulumları kuru partiküllere, aerosollere ve hafif sıvı sıçramalarına maruz kalan personelin elindeki işe odaklanması için gereken korumayı, dayanıklılığı ve rahatlığı sağlamaya yardımcı olur. Yüksek performanslı partikülat bariyeri ve son derece az tüylenen ve kontaminasyon etmeni içermeyen niteliği sayesinde Tyvek® ile yapılan giysiler özellikle adli tıp için uygundur ve suç mahallerinin giyen kişi, giysi veya çapraz kontaminasyon ile kirlenmesini önlemeye yöneliktir.

DuPont™Tychem®

Tychem® ile yapılan giysiler tehlikeli kimyasallara maruz kalan kumaşlar için kritik olan geçirgenlik performansını belirlemeye yardımcı olan çok çeşitli tehlikeli maddeye karşı test edilmiş ileri teknoloji bariyer kumaşından yapılmıştır. DuPont acil müdahale ekiplerini ve ilk yardım ekiplerini tehlikeli sıvılardan, buharlardan, gazlardan ve partiküllerden korumaya yardımcı olmak üzere özel bir kumaş geliştirmiştir. Bu sağlam, hafif tulumlar yırtılma ve aşınmaya karşı dayanıklıdır ve bariyer sağlam kaldığı için uygulamayı korumaya devam eder. Tehdide ve gerekli koruma düzeyine bağlı olarak çeşitli çözümler mevcuttur. Tychem® 6000 F giysileri özellikle toksik kimyasallara, aşındırıcı sıvılara ve askeri savaş ajanlarına karşı koruma için geliştirilmiştir.

DuPont™ Nomex®

Nomex® termal ve CBRN risklerine karşı korumaya yardımcı olurken giyen kişi için daha rahat olmak üzere tasarlanan hava geçirgen koruyucu giysiler sağlamak amacıyla diğer kumaşlarla birlikte kullanılır. DuPont yakın zamanda aşınma ve yırtılma gücünde geliştirmelere özellikle odaklanarak Nomex® LS altında kullanılabilen ve Nomex® kumaşlarının daha hafif ve güçlü olmasına imkan tanıyan yeni bir teknoloji platformu geliştirdi. Nomex® LS hafif kumaşlarının kullanıma sunulması hem giyme kolaylığı hem de korumada yeni bir düzey oluşturmaktadır.

 
 
 

DUPONT MARKALARI

DuPont™ Tychem® garments help protect industrial and public sector workers with

Tychem® Giysileri

Daha fazla oku
Tyvek® Protective Apparel by DuPont helps safeguard workers in many industries.

Tyvek® Koruyucu Giysiler

Daha fazla oku
 
 
 

VAKA ÇALIŞMALARI

DSXT2887a.jpg
DuPont Protection Solutions, malt üretiminde dünya lideri olan Malteurop'un çalışanlarının korunmasını sağlıyor
Daha fazla oku
Merck_MG_7840_300dpi_retouched.jpg
Merck çalışanlarını kimyasallara karşı koruyucu yeni DuPont™ Tychem® 6000 F FaceSeal tulumla koruyor
Daha fazla oku
Tychem TK0023 1_thumbnail.jpg
DuPont Tychem® TK Tam Kapalı Koruyucu Giysisi, itfaiye teşkilatı tarafından Test Edildi
Daha fazla oku
DuPont Tyvek® ile Olay Yeri İnceleme sırasında Koruma

40 yılı aşkın süredir DuPont, örn. olay yeri incelemeleri sırasında koruyucu giysi çözümleri sağlamaya yardımcı olmak için tüm dünyada acil durum hizmetleri ile çalışmaktadır.

Daha fazla oku
 
 
 

SafeSPEC_Logo
SafeSPEC™

Find the right protective product for your job with SafeSPEC™.

DPT19_25132_US_resource_library_120x120px.gif
Resource library

Find technical information, videos, webinars and case studies about DuPont PPE here.

dpt19_25132_us_where_to_buy_120x120px.gif
Where to buy