Merck çalışanlarını kimyasallara karşı koruyucu yeni DuPont™ Tychem® 6000 F FaceSeal tulumla koruyor

Makale
Makale
Merck çalışanlarını kimyasallara karşı koruyucu yeni DuPont™ Tychem® 6000 F FaceSeal tulumla koruyor
Öne Çıkan Markalar
 
 
 

Yeni DuPont™ Tychem® 6000 F FaceSeal kimyasallara karşı koruyucu tulumun bantlama olmaksızın solunum maskesine tam oturan ve çok yüksek derecede sızdırmazlık sağlayan kauçuk contalı bir kapüşonu bulunmaktadır.

Kapüşonda kauçuk conta, ekli eldivenler ve sırt girişi içeren yeni tasarım, tehlikeli maddelere karşı daha yüksek sızdırmazlık ve daha fazla artırılmış koruma sağlar

Tychem® 6000 F FaceSeal, DuPont Protection Solutions tarafından üretilen kimyasallara karşı koruyucu yeni bir tip 3-B, 4-B, 5-B ve 6-B tulumdur. Kimyasallara karşı koruyucu giysilerde uzun yıllardır kullanılan dayanıklı, denenmiş ve güvenilir bir malzeme niteliğindeki Tychem® 6000 F'den üretilmiştir. Tulum çok sayıda zehirli endüstriyel organik kimyasala, yüksek yoğunluklu inorganik kimyasala (basınç altında bile), partiküle, biyolojik tehlikeye ve belli kimyasal savaş ajanlarına karşı güvenilir koruma sağlar. Yeni bir özellik olarak kapüşonda solunum maskesi ile bantlama olmaksızın sıkı bir oturmayı sağlayan geniş kauçuk conta bulunmaktadır. Ayrıca  Tychem® 6000 F FaceSeal modelinin kimyasallara dayanıklı koruyucu bir malzemeden yapılan ekli eldivenleri bulunmaktadır ve artık giriş sırt kısmından olduğundan giyilip çıkarılması kolay ve güvenlidir.

Sağlık, canlı bilimi ve performans malzemeleri konusunda öncü bir bilim ve teknoloji şirketi olan  Merck KGaA (www.merck.de),  Tychem® 6000 F FaceSeal ürününü kullanan ilk müşterilerden biridir. Tulum halihazırda şirketin Gernsheim tesisinde yürütülen kapsamlı toprak ıslah çalışmasında kullanılmaktadır. Merck, çalışmaları gerçekleştiren harici taşeron firmalara kişisel koruyucu donanım (KKD) seçimiyle ilgili olarak tavsiyede bulunmuş ve koruyucu giysi kullanımı konusunda bu firmaların çalışanlarına eğitim desteği sunmuştur. Çalışanlar, tuluma ek olarak sabit solunum hava beslemesi bulunan tam yüz koruyucu bir maske ve emniyet botları giyer.

Merck şirketinde Yangın Koruma ve Tesis Güvenliği Müdürü olarak çalışan ve görevleri arasında KKD seçimi bulunan Horst Widder konuyla ilgili şunları söylüyor: "DuPont™ Tychem® 6000 F' tulumu zaten uzun bir süredir kullanıyoruz." "Benzin gibi belli kimyasallarda daima daha düşük işyeri limiti değerleriyle karşılaştık, kimyasallara karşı koruyucu bir tulum arıyorduk ve bu ürünün daha yüksek düzeyde sızdırmazlık sağlayıp entegre eldiven ve çorap içermesini istiyorduk. DuPont bize yeni  Tychem® 6000 F FaceSeal modelini önerdi." Şirket nihai bir karar almadan önce haftalarca süren giysi testleri gerçekleştirdi ve bu aşamada DuPont numunelerle birlikte derinlemesine teknik tavsiyeler sunarak yardımcı oldu.

Horst Widder şunları ekliyor: "Malzemenin kimyasallara karşı çok yüksek koruma performansı ve düşük ağırlığı gibi meziyetlerini daha önceden biliyorduk. Yeni tasarımda kapüşon üzerindeki kauçuk conta, herhangi bir kırışıklık olmadan solunum maskesine oturuyordu ve böylelikle bu önemli noktada geleneksel bantlama ile elde edilemeyecek kadar çok yüksek derecede sızdırmazlık sağlıyordu."  Tychem® 6000 F FaceSeal tulumun kolluklarına doğrudan eklenmiş olan ve kimyasallara karşı dayanıklı eldivenler sayesinde artık koruyucu bant kullanmaya da gerek kalmadı. Merck çalışanları normal çalışma eldivenlerini bu tulum içi eldivenlerin altına giyiyor.

Yeni bir yenilik olan sırt girişi, tulumun giyilip çıkarılmasını kolay ve güvenli bir hale getiriyor. Yeni tulumda ayrıca emniyet ayakkabılarının veya botlarının yanı sıra diz seviyesi bot kapaklarının içine giyilebilen ekli çoraplar da var. Anti-statik ayakkabılarla birlikte çoraplardaki iletken şeritler, topraklama işlevi görüyor ve böylelikle elektrostatik yüklerin emniyetli bir şekilde boşaltılmasını sağlıyor. Ayrıca  Tychem® 6000 F FaceSeal tulumun iç kısımda anti-statik işlem özelliği bulunuyor.

Widder sözlerini şöyle bitiriyor: "Çalışanlar önceki model olan Tychem® 6000 F' tuluma aşina olduğundan yeni modelin eğitim maliyetleri de asgari düzeyde tutulabildi."

 
 
 

DuPont ™ SafeSPEC ™ ile uygulamanız veya endüstriniz için doğru koruma ürününü bulun
SafeSPEC™

SafeSPEC ™ ile otomotiv endüstrisi için koruyucu giysi çözümleri bulun.

DuPont PPE ile ilgili teknik bilgilere, videolara, web seminerlerine ve vaka çalışmalarına göz atın
Kaynak merkezi

Burada DuPont KKD'leri hakkında teknik bilgiler, videolar, web seminerleri ve örnek olay incelemelerini bulabilirsiniz.