Nomex® Nano ve Nano Flex:İtfaiyeciler için Yeni Nesil Koruma

 
 
 
Application
Nomex® Nano ve Nano Flex:İtfaiyeciler için Yeni Nesil Koruma | DuPont US
Öne Çıkan Markalar

DPT_Nomex_Photo_Article_Nano ve Nano Flex_Content
 
 
 

Isı stresini düşürmeye, itfaiyeci kıyafetinin ağırlığını ve kütlesini azaltmaya ve termal korumadan ödün vermeden hareket kabiliyetinizi artırmaya yardımcı olan yeni bir teknoloji olsaydı nasıl olurdu?

Burada var:DuPont™ Nomex® Nano.

Tüm dünyadaki itfaiyecilerin 50 yıldan uzun süredir güvendiği Nomex® markasını temel alan yeni Nomex® Nano, DuPont'un yeni nesil aleve dayanıklı (FR) çözümüdür.Nomex® Nano'yu diğer faktörlerle karşılaştırıldığında giderek daha fazla sayıda itfaiyecinin yaralanmasına neden olan artan ısı stresi sorununu çözmek için geliştirdik.

Nomex® Nano'yu, termal astarlar için kullanılan diğer gelişmiş aleve dayanıklı malzemelerden daha ince olacak şekilde tasarladık.Aslında, Nomex® Nano benzer termal koruma performansı (TPP) sunmasının yanı sıra günümüzde mevcut olan diğer gelişmiş astarlara kıyasla termal astar kalınlığında %40'a varan bir azalma sağlayabilir.

Nomex® Nano'nun termal astarı, mevcut itfaiyeci kıyafeti sistemlerinin ağırlığını ve kütlesini azaltarak itfaiyecilere daha fazla hareket kabiliyeti ve daha iyi bir hareket açıklığı sağlamaya yardımcı olur.Ayrıca Nomex® Nano, benzer termal koruma performansına sahip tipik termal astarlara kıyasla iyileştirilmiş toplam ısı kaybı (THL) özelliğiyle ısı stresini azaltmaya yardımcı olur.

 
 
 
 
 
 

Nomex® Nano'nun üstün nem yönetimi, ısı stresini azaltmaya yardımcı olmasının bir başka yoludur.Nem emilimini karşılaştıran laboratuvar testlerinde, Nomex® Nano'dan yapılan termal astarların, eşdeğer kuruma hızlarına sahip geleneksel termal astarlara kıyasla yaklaşık %30 daha fazla emme kapasitesine sahip olduğu belirlenmiştir.

Sonuç mu?İtfaiyeciler için yeni nesil koruma: Nomex® Nano.

DuPont™ Nomex® Nano Flex:Yenilikçi bariyer koruması

Yeni DuPont™ Nomex® Nano Flex, itfaiyeci başlıklarına yönelik bariyer korumasında en son yeniliktir.Nomex® Nano Flex, olağanüstü esnekliğe ve üstün partikül bariyeri performansına sahip yüksek derecede nefes alabilen, aleve dayanıklı bir malzemedir.Aleve dayanıklı başka malzemelerden daha ince ve hafiftir.

Nomex® Nano Flex'in itfaiyeci başlığının kompozit yapısına eklenmesi, geçmişte en savunmasız ve en az korunan yer olarak bilinen hassas boyun hattı ve üst çene bölgesinde gelişmiş partikül bariyeri koruması sağlar.Aslında, partikül bariyeri verimliliğinde 4 kata kadar artış sağlar.

Ayrıca itfaiyeci başlığında kullanılan Nomex® Nano Flex ile aleve dayanıklı örme malzeme kombinasyonu yalnızca aleve dayanıklı örme malzemeye kıyasla termal koruma performansında %25 iyileşme sağlar.

Sonuç mu?Yenilikçi bariyer koruması: Nomex® Nano Flex.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Floresan Aerosol Tarama Testi (FAST): Partiküllerin KKD'den nasıl geçtiğini ve ciltte kalıntı bıraktığını gösteren bir aerosol testidir.