Petrol ve gaz için Nomex®


 
 
 

Nomex®, petrol ve gaz ve petrokimya endüstrileri için test edilmiş ve kanıtlanmış bir koruyucu çözüm portföyünü ödün vermeyen ve benzersiz bir koruma ve konfor ile sunar.

 
 
 

FR koruması söz konusu olduğunda Nomex®, koruma ve performans kriterlerinde küresel standartları karşılamaya ve aşmaya devam ederek güvenlik yöneticilerine gönül rahatlığı ve çalışanlara da işlerini yapma konusunda güven verir. Bu nedenle endüstri lideri birçok şirket, çalışanlarını güvende tutmak için Nomex® kumaşa güvenir.

Petrol ve gaz endüstrisinde çalışanlar, diğer endüstrilerde çok daha az görülen zorlu koşullar ve ciddi tehlikelerle karşı karşıyadır. Yangına, patlamaya, elektrik arkına veya zararlı kimyasallara maruz kalmak gibi tehlikeler, çalışma ortamının bir parçasıdır.

Çalışma koşulları ve iklim değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte, tüm petrol ve gaz endüstrisi çalışanları için ortak olan bir gerçek vardır: En kötü senaryoya hazırlıklı olmaları gerekir.

Devrim niteliğindeki DuPont™ Nomex® elyaf, yapısı itibarıyla ısıya ve aleve dayanıklı olduğundan Nomex®, petrol ve gaz endüstrisindeki FR güvenlik giysileri için ideal bir seçimdir.

 
 
 
Nomex® Comfort
 
 
 

Nomex® Comfort

Aşırı Isı ve alev koruması ve maksimum konfor sunan hafif, çabuk kuruyan inovatif kumaş.

 
 
 
Nomex® Essential
 
 
 

Nomex® Essential

Koparak açılmayı en düşük seviyeye indirmeye yardımcı olan ve mükemmel ısı ve alev koruması sağlayan, son derece dayanıklı bir koruyucu çözüm.

 
 
 

Kanıtlanmış koruma

Nomex® kullanılarak üretilen FR giysiler yoğun ısı ve aleve, küçük erimiş metal sıçramalarına ve kimyasal sıçramalara karşı kanıtlanmış koruma sağlar. Tehlikeli kimyasal penetrasyona karşı bariyer koruması için özel olarak tasarlanmış veya lamine edilmiş Nomex® kumaşlar mevcuttur.

Isı ve alev dayanıklılığı, Nomex® elyafa entegre edilmiş olduğundan, yıkamayla veya yıpranmayla ortadan kalkmaz.

Azaltılmış sahip olma maliyeti

Nomex® kullanılarak üretilen FR giysilerin ortalama kullanım ömrü, FR işleminden geçirilmiş pamuklu tulumlardan beş kata kadar daha fazladır. Bu nedenle, Nomex® kullanılarak üretilen FR giysilerin ilk satın alma fiyatları daha yüksek olmasına rağmen sahip olma maliyetleri önemli ölçüde düşüktür. Ortalama olarak, Nomex® kullanılarak üretilen tipik bir FR tulumun giyim başına maliyeti, FR işleminden geçirilmiş pamuklu benzerlerinden %45 daha düşüktür.

Konfor önemlidir

Petrol ve gaz şirketlerinin Nomex® kullanılarak üretilen konforlu FR giysileri seçmesi, ısı kaynaklı hastalıklarla ilişkili maliyetlerinin azalmasına ve rahatsız edici giysilerin sebep olduğu iş stresi nedeniyle çalışanlarda oluşan üretkenlik kayıplarının önlenmesine yardımcı olabilir.

Nomex® kullanılarak üretilen FR giysiler en yüksek koruma seviyesinde mümkün olan en düşük ağırlık, azaltılmış ısı stresi için nefes alabilirlik ve nemi etkin bir şekilde uzaklaştırabilme özelliklerine sahiptir.

Karşılaştığınız tehlikeler için tasarlanmıştır

DuPont™ Nomex®
Daha uzun maruz kalma durumlarında ve daha yüksek sıcaklıklarda daha iyi koruma
DuPont™ Nomex®
Doğal ısı ve alev dayanıklılığı
DuPont™ Nomex®
Doğal koruma; yıkamayla veya yıpranmayla ortadan kalkmaz
DuPont™ Nomex®
Yırtılmaya ve aşınmaya dayanıklıdır
DuPont™ Nomex®
Çok değerli kaçış süresi sağlamaya yardımcı olur
DuPont™ Nomex®
Son derece dayanıklı ve uzun ömürlü koruyucu çözümler
 
 
 

Karşılaştığınız tehlikeler için test edilmiştir

Thermo-Man® dünyanın gerçeğe uygun boyutlardaki en gelişmiş termal yanık değerlendirme sistemidir.Thermo-Man® birimlerimizde, Nomex® kumaşın aleve dayanıklı diğer çözümlere kıyasla sunduğu sağlamlık ve üstün alev direnci özelliklerini kanıtlayan en son teknoloji kullanılır.

Thermo-Man® birimini çalışırken görün