Endüstriyel koruyucu giysiler

 
 
 

Endüstriyel Koruyucu Giysiler — Güvenle Tamamlanan Bir İş İçin

Çalışan güvenliği öncelikli olduğunda üstün endüstriyel koruyucu giysiler için bilmeniz gereken tek bir ad vardır: DuPont.

Bilim insanlarımız ve teknisyenlerimiz ısı, alev ve yangın, elektrik arkı patlaması, kesme tehlikeleri, kimyasal maddeler, kuru partiküller, kurşun, asbest, küf ve tehlikeli aerosollere karşı koruma sağlamaya yardımcı olan malzemeleri oluşturup dikkatli bir biçimde test etmiştir. Üstelik daha yapılacak pek çok yenilik var. Petrol ve gaz, otomotiv, kimyasal, tarım, gıda işleme, üretim veya bakım işinde olmanıza bakılmaksızın, halletmek istediğiniz işe uygun olan sektör lideri bir DuPont çözümü mutlaka vardır.

Her bir DuPont markasının endüstriyel güvenlikteki rolü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Aleve karşı dayanıklı koruma için DuPont™ Nomex®

Nomex® elyaf ile yapılan giysiler özünde aleve karşı dayanıklıdır, daha fazla konfor için hafif ağırlıklıdır ve havadardır. İnovatif Nomex® kumaşları teri kumaşa hızlıca yayarak giyen kişinin kuru ve daha rahat hissetmesine yardımcı olur.

Nomex® olağanüstü dayanıklılığı sayesinde giysi başına maliyet bakımından son derece uygun maliyetli bir çözümdür. Uygun bir florokarbon cilasıyla işleme alınması durumunda kumaş ayrıca kimyasal tehlikelere karşı fazladan koruma sağlayabilir.

Termal, kesme ve aşınma korumasının yanı sıra konforlu bir uyum için DuPont™ Kevlar®

Kevlar® elyaf, üreticilerin yüksek sıcaklıklarda güç sağlamasına yardımcı olurken yüksek ısılı uygulamalarda kullanılan eldivenler için ideal hale gelir. Kevlar® özünde aleve dayanıklıdır ve naylon, polyester ve polietilenin aksine erimez. Kaynakçılara ve dökümhane çalışanlarına ek olarak dünyanın dört bir yanındaki otomotiv, çelik, cam ve metal işçileri de Kevlar® elyaftan yapılmış eldiven ve giysilere güvenmektedir.

Genel endüstriyel korumaya yönelik DuPont™ Tyvek®

Tyvek® üretim, eczacılık, otomotiv ve yardımcı birimler dahil endüstriyel uygulamalarda ve kontaminasyon kontrol odalarında çalışanlar için koruma, dayanıklılık ve rahatlığın ideal bir dengesini sunmaya yardımcı olur.

Kapsamlı kimyasal korumaya yönelik DuPont™ Tychem®

Tychem® çok çeşitli sektörlerdeki acil yanıt personelini ve işçilerini korumaya yardımcı olur. Tychem® ile yapılan kimyasal koruyucu giysiler çok çeşitli tehlikeli kimyasallara karşı test edilmiştir.

Tehlikeli olmayan maruz kalmaya yönelik DuPont™ ProShield® iş tulumları

ProShield® ile yapılan iş tulumları, işçileri tehlikeli olmayan kuru parçacıklara ve hafif sıvı sıçrama uygulamalarına karşı korumaya yardımcı olur.

 
 
 

Tyvek® Markası

Daha fazla bilgi edin

Kevlar® Markası

Daha fazla bilgi edin
 
 
 

Nomex® Markası

Daha fazla bilgi edin