İlaç sektörü için DuPont™ İş Tulumları

Makale
Makale
İlaç sektörü için DuPont™ İş Tulumları
Öne Çıkan Markalar
 
 
 

DuPont iş tulumları, gerek ilaç ve tıbbi cihaz üretiminde gerek de çeşitli hastane ve sağlık hizmeti veren yerlerde olsun, partikül ve mikrobiyolojik kontaminasyon kontrolüne ilişkin yüksek standartların gerektiği, ilaç, tıbbi cihaz ve biyoteknoloji ortamlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

YENİ! DuPont™ Tyvek® IsoClean® iş tulumları ve aksesuarları

DuPont™ Tyvek® IsoClean® Kontrollü Ortamlar için koruyucu giysiler, kontaminasyon kontrolü ve sterilliğin kritik olduğu temiz odaların en zorlu gerekliliklerine cevap verebilmektedir. Tyvek® IsoClean®, DuPont portföyündeki en düşük partikül dökme özelliğine sahip üründür ve steril (SAL 10-6) ve steril olmayan ambalajlama ve işleme seçenekleriyle sunulmaktadır.

Temiz işlemden geçen ve steril Tyvek® IsoClean® giysi ve aksesuarları gama ışıması ile sterilize edilir (Sterilite Güvence Düzeyi 10-6), özel bir işlem ve ambalajlamadan geçirilerek partikül dökülmesi en aza indirilir ve daha iyi sterilite risk yönetimi için aseptik giyim de kolaylaşır. Ambalajlama sistemi, kıyafeti temiz alanlara taşırken kontaminasyon riskinin azaltılmasında önemli rol oynar.

Tyvek® IsoClean® temel avantajları:

·         DuPont portföyü içinde en düşük partikül dökülmesi (Helmke tambur kategori I)

·         Çapraz kontaminasyon riskini en aza indirme, 2 yönlü koruma, yıpranma ve aşınmaya karşı direnç.

·         Şartlarınızı karşılayan işlem ve ambalajlama. Bu ürün gamı hem temiz işlemden geçen ve steril, hem de steril olmayan (yığın) seçeneklerde mevcuttur. Temiz işlemden geçen ve steril ürünler, daha iyi sterilite yönetimi sağlamak ve giysiyi kolayca temiz alanlara aktarabilmek için, çift bariyerli paketler içinde ambalajlanır

·         GMP Kalitesi A'ya kadar temiz odalarda kullanıma uygundur (ISO Sınıfı 4/5)

·         CE sertifikalı, Avrupa KKD Direktifine uygunluk

·         Tyvek® IsoClean® giysileri (seçenek kodu DS) Kategori III (Tip 5-B, 6-B) kişisel koruyucu donanım  gerekliliklerine uygundur ve global gereklilikler bakımından ISO 16602'yi de karşılar

·         Tyvek® IsoClean® aksesuarları (seçenek MS ve işlemden geçmemiş belirli yığın modelleri) Kategori I KKD gerekliliklerine uygundur

·         Tasarım çeşitleri:  iş tulumu, önlük, bone, başlık, bot galoşu, kolluk, iş önlüğü vb. Tüm ürün gamını görmek için lütfen burayı ziyaret edin.

 

DuPont Tyvek® iş tulumları

DuPont™ Tyvek® 500 Xpert Üstün Tip 5 ve Tip 6 koruma sunar. Onlarca yıllık deneyime dayanan Tyvek® 500 Xpert giysi, su bazlı kimyasal sıvı sıçraması, ilaç sektörü partikülleri ve radyoaktif partiküllerden biyolojik tehlikelere kadar birçok riske karşı gelişmiş koruma sağlar.

DuPont™ Tyvek® 600 Plus giysiler Tip 4 iş tulumu performansı ile bir Tyvek® giysisinin sağlamlığı, koruması ve konforunu bir araya getirir. Tyvek® 600 Plus, Tyvek® kumaştan üretilir, ancak bu iş tulumları koruyucu tasarım özellikleri ve yapıştırılmış dikişler gibi avantajlara da sahiptir. Birçok düşük konsantrasyonlu su bazlı inorganik kimyasala, ufak boyutlu tehlikeli partiküle ve biyolojik tehlikelere karşı etkili bir bariyer oluşturmaya yardımcı olur. Bu iş tulumları, ağır sıvı aerosollere veya havada uçuşan toksik katı partikülatlara maruz kalındığı için bir Tip 4 tulumun sunduğu etkin tam giysi korumasını gerektiren işler için idealdir. Bununla birlikte, sağlam ve havadar olmaları sayesinde, kimyasal ve katı partikülatlardan korunma ile konfor arasında ideal bir denge sağlamaya yardımcı olur.

Tyvek® 500 Labo hem giyen kişiyi kimyasal risklerden koruyan hem de işlemin giyen kişi tarafından kontamine edilmesini önleyen bir bariyer görevi görür.

DuPont™ Tychem® İş Tulumları

Tychem®, kimyasal ve biyolojik tehlikelere karşı koruma sağlayan birçok bariyer katman içeren yenilikçi bir kumaş yelpazesidir. Dayanıklılık için Tyvek® ile lamine edilmiş bir malzeme olarak, alışılmadık derecede düşük bir ağırlıkta yüksek düzey kimyasal bariyerle güçlü bir çözüm sunar. Tychem® 2000 C iş tulumları birçok konsantre inorganik kimyasal ve biyolojik tehlikeye karşı bariyer koruması sağlar. Tychem® 4000 S giysiler yoğun konsantrasyona sahip inorganik kimyasallara ve bazı organik kimyasallara karşı koruma sağlar. Giyen kişinin memnuniyetini artırmak üzere manevra yeteneği ve konfor sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.  Tychem® 6000 F giysiler, personelin birçok toksik endüstriyel organik kimyasaldan, yüksek yoğunluklu inorganik kimyasaldan (basınç altında olsa bile) katı parçacıklardan ve biyolojik tehlikeden korunmasına yardımcı olarak en geniş kimyasal bariyer aralığını sunar. Tychem® 6000 FR ThermoPro: Sıvı kimyasal sıçraması, ateş parlaması ve elektrik arkına karşı 360° üçlü tehlike koruması sağlayarak, bazı yüksek riskli ortamlar için yeni bir standart ortaya koyar.

Doğru koruyucu çözüm seçiminde profesyonel destek

DuPont, risk değerlendirmesi ve giysi seçiminde yardımcı olmak için, web tabanlı araçları ve DuPont Kişisel Koruma uzmanları ve kimyagerleriyle sahada risk değerlendirmesi desteğinin yanı sıra, kullandığınız kimyasallara yönelik kimyasal sızdırmazlık bariyer testini de içeren birçok destek aracı sunmaktadır. Tüm DuPont ürün gamına ilişkin detaylar ve kumaş sızdırmazlık verisi için DuPont™ SafeSPEC™ Product Finder adresini, işlerinize yönelik önerilen çözümler için www.safespec.dupont.co.uk adresini ziyaret edin

 
 
 

DuPont ™ SafeSPEC ™ ile uygulamanız veya endüstriniz için doğru koruma ürününü bulun
SafeSPEC™

SafeSPEC ™ ile otomotiv endüstrisi için koruyucu giysi çözümleri bulun.

DuPont PPE ile ilgili teknik bilgilere, videolara, web seminerlerine ve vaka çalışmalarına göz atın
Kaynak merkezi

Burada DuPont KKD'leri hakkında teknik bilgiler, videolar, web seminerleri ve örnek olay incelemelerini bulabilirsiniz.