Ledoux Satın almacıları Sayın Barbinek ve Guillaud ile Röportaj

Makale
Makale
Ledoux & Tyvek® İş Tulumları
Öne Çıkan Markalar
 
 
 

Fransız firması Groupe Ledoux günlük işlerini yürütmek için Tyvek® tulumları kullanıyor. Bu görüşmede, Morgan Barbinek ve Maurice Guillaud çalışanlarını korumak için neden  Tyvek® 'i seçtiklerini açıklıyor.

Gazeteci: Günaydın, endüstriyel tasarım, renovasyon ve bakım alanında çalışan bir endüstriyel firma için satın alıcılar olarak, Tyvek® tulumları kullanıyorsunuz. Hangi durumlarda DuPont™ Tyvek® tulumların sağladığı korumaya ihtiyaç duyuyorsunuz?

Maurice Guillaud: Görevlerimizden biri, makinelerin otomotiv ve demiryolu tesislerinde kullanım için tamir edilmesi. Bu makinelerin sökülmesi, fiyatlarının saptanması, tamiri ve yeniden birleştirilmesinden sorumluyuz.

Üretimde geçen düzinelerce yıldan sonra, işimize başladığımızda makineler, toz ve sıvılarla aşırı derecede kirlenmiş olabiliyor; bu yüzden bizler, teknisyenlerimizin temiz kalmasını sağlamak için Tyvek® tulumları kullanıyoruz. Sizin tulumlarınızı değiştirmek, bazı durumlarda günde iki kez değiştirilmesi gerekebilen iş kıyafetini yıkamaktan daha kolay. Teknisyenlerimiz bu tulumları, hızla kirlenebileceğiniz zorlu koşullarda giyiyorlar, ancak tulumlar hareketlerini engellemiyor.

Morgan Barbinek: Özel makineler tasarlarken, sıfırdan başlayarak, (otomotiv ve havacılık sektörleri için)  saklama, taşıma, yiyecek maddelerini ve ilaçları paketleme için kullanılmak üzere araç parçaları üretmek için araçlar tasarlarız. Bazen özel standartlar ve ürünler kullanmamız gerekir, burada da Tyvek® tulumlar devreye girer, çünkü bu tulumlar kullanıcılara hareket özgürlüğü sağlarken, sıçramaya karşı en uygun korumayı sunar.

Tyvek® tulumları, temizlik ve endüstriyel bakım ve parça boyama ve ara montaj gibi daha temel uygulamalarımız için de kullanıyoruz. Tyvek® tulumlar yumuşak ve suyu sızdırmaz özelliktedir, böylece kullanıcılar tam bir hareket özgürlüğünden yararlanır ve ıslanmazlar. Ayrıca, Tulumlar tek kullanımlık ve hafiftir, böylece başka tesislerde yapılan işler için de uygun olmaları oldukça dikkate alınabilir bir özelliktir.

Gazeteci: Bu alanda rekabet eden bir çok marka var, neden Tyvek®?

M.G & M.B: Yılda yaklaşık yüz adet tulum kullanıyoruz. Daha ucuz versiyonları denedik, ancak teknisyenlerimiz her defasında hayal kırıklığına uğradı: Ya çok sertler, çok kolay yırtılıyorlar, ya da elastik kolluklar, bilekler ya da başlık çok gevşek ya da yeterince sağlam değil. Tulumlar aynı zamanda çok kalın, fazla sıcak tutan özellikte, çok ağır vb. bulundu. Bunlar hep Tyvek® koruyucu tulumları seçmek için sebep. Dahası, örneğin ISO 9001 de dahil bir çok endüstriyel standarda uygun şekilde çalıştığımızdan, sorumlu tedarik politikamızı buna uygun şekilde benimsedik. Tyvek® tulumların yapıldığı malzemenin Avrupa'da üretiliyor olması da seçimimizi etkileyen bir diğer etmendi.

 
 
 

DuPont ™ SafeSPEC ™ ile uygulamanız veya endüstriniz için doğru koruma ürününü bulun
SafeSPEC™

SafeSPEC ™ ile otomotiv endüstrisi için koruyucu giysi çözümleri bulun.

DuPont PPE ile ilgili teknik bilgilere, videolara, web seminerlerine ve vaka çalışmalarına göz atın
Kaynak merkezi

Burada DuPont KKD'leri hakkında teknik bilgiler, videolar, web seminerleri ve örnek olay incelemelerini bulabilirsiniz.