Yeni DuPont™ Tychem® Tulumlar Gelişmiş Tehlike Koruması ve Konfor Sağlar

Makale
Makale
Yeni DuPont™ Tychem® Tulumlar Gelişmiş Tehlike Koruması ve Konfor Sağlar
Öne Çıkan Markalar
 
 
 

DuPont  kullanıcıya konfor ve hareket kolaylığı sağlamakla birlikte gelişmiş kişisel koruma sunan artırılmış tasarım özellikleriyle koruyucu tulum serisine daha fazla yenilik katmıştır. Kendini kanıtlamış Tychem® kumaşından üretilen yeni tulumlar; endüstriyel uygulamalarda, kimyasal işleme, petrol ve gaz, çevre temizliği ve acil durum müdahalesi uygulamalarında karşılaşılan organik ve yüksek yoğunluklu inorganik kimyasalların yanı sıra biyolojik tehlikelerin çoğuna karşı güvenilir bir koruma sağlar.

Büyük yeniliklerden biri de kapüşon boşluğunun etrafında entegre bir kauçuk conta içeren sıkı bir tulum niteliğindeki Tychem® 6000 F FaceSeal ürünüdür. Tam yüz maskesi takıldığında kusursuz bir uyum ve sızdırmazlık sağlayacak şekilde tasarlanmış olan bu tulum, sıvıların özel bir tehlike arz ettiği uygulamalarda tercih edilen bir üründür. FaceSeal, kullanıcıya koruma sağlamakla birlikte ilave bant kullanma ihtiyacını da giderir ve böylelikle tulum giyilip çıkarılırken zamandan tasarruf sağlayarak acil durumlarda müdahale sürelerini kısaltır. Tychem® 6000 F FaceSeal, kullanıcının üst kısmı çekmeden önce tuluma girmesini sağlayan yatay bir sırt açıklığı sayesinde mükemmel ön koruma sunar. Ardından arka havalandırma bir fermuarla sabitlenip çıtçıtlarla kapatılır. İç kısımda anti statik işlemle birleştirilen eklenmiş yük yayıcı çoraplar, tulumun patlayıcı bölgelerde** kullanılmasına olanak sağlar. Tychem® 6000 F FaceSeal ayrıca ekli tulum içi eldivenler, dirsek ve bel kısmında çift bantlı dikişlerle birlikte elastiklik özelliklerine de sahiptir.

Yeni ürünlerden ikincisi ise yüz maskeleriyle mükemmel uyum için ergonomik olarak tasarlanmış bir kapüşonu bulunan Tychem® 6000 F tulumdur. Tulum ayrıca sürtünmeyi önlemek için biri içerde çift manşet içerir ve bu da onu çift eldivenle giyilmek açısından mükemmel kılar. Bu özelliklerin hepsi, Tychem® 6000 F modelinin çok çeşitli tehlikeli durumlarda en uygun konfor ve koruma için tasarlandığını ve de hastalık bulaştırıcı maddelere ve radyoaktif kirlenmeye karşı etkili bir bariyer görevi üstlendiğini gösterir. Tychem® 6000 F modelinde çift fermuar bulunmaktadır ve kirlenmezse tekrar kullanılabilir.

DuPont, elektrik yükünün potansiyel tehlike oluşturduğu patlama riskine sahip ortamlarda (Ex-zones)** çalışan kişiler için yük yayıcı çoraplı yeni Tychem® F modelini ürün yelpazesine katmıştır. Bu başlıklı tulumda, bot kapağı ve özel olarak tasarlanan taban sayesinde elektrostatik yükünü dağıtan entegre çoraplar bulunur. Yeni ürünlerin sonuncusu, azami konfor ve giyilebilirlik için yumuşak ve elastik kumaştan yapılan genel amaçlı Tychem® 4000 S tulumdur. Bu ürün koruyucu niteliklerini DuPont™ Tyvek® koruyucu malzemesi ile lamine edilmiş kimyasal koruma filminden alır. Özellikleri arasında eldiven takılıyken giymeyi ve çıkarmayı kolaylaştıran geniş fermuar ile birlikte kumaş kadar sağlam dikiş bariyerleri bulunur. Seçenekler arasında entegre çoraplar da bulunur.

Bu yeni tulumların tümü, Tip 3 tehlikeli alanlarda kullanılmak üzere ilgili Avrupa standartlarına sahiptir ve tek kullanım veya kirlenmezse ya da hasar görmezse birden fazla kullanım için uygundur.

 
 
 

DuPont KKD ile ilgili teknik bilgilere, videolara, web seminerlerine ve vaka çalışmalarına göz atın
Kaynak kitaplığı

DuPont KKD ile ilgili teknik bilgileri, videoları, web seminerlerini ve vaka çalışmalarını burada bulabilirsiniz.

DuPont ürünlerini nereden satın alacağınızı öğrenin
Nereden satın alınır