DuPont Koruyucu Giysi Seçiminize Yardımcı Olur

Makale
Makale
DuPont'tan kişisel kimyasal koruyucu seçme üzerine temel bir kılavuz
Öne Çıkan Markalar
 
 
 

Piyasada ticari olarak, çok fazla sayıda kimyasal koruyucu giysi bulunuyor. Şaşırtıcı  seçenekler ve karmaşık sertifika bilgileriyle karşı karşıya kalındığında, doğru koruyucu giysi seçmek için hangi kriterler kullanılabilir?

Kimyasal Koruyucu Giysi için Avrupa standartlarının kısa bir özetini ve kimyasal koruyucu giysi seçim kılavuzunu, sizlere yardımcı olması için hazırladık.

Avrupa standartlarına ve CE işaretine genel bakış

Avrupa KKD (Kişisel Koruyucu Ekipman) 89/686/EEC direktifinde KKD kategorilerinden bahsedilir. Kimyasal koruyucu giysi,  Kategori III KKD şeklinde CE sertifikalı olmalıdır. Bu tarz bir giysi spesifik ürün standardının minimum performans gerekliliklerini karşıladığında ‘CE’ ve yanındaki 4 haneli kodla işaretlenerek CE sertifikası alır (KKD direktifinin 10. bendine göre EC-Tip açıklama sertifikası)

Bu ilk CE sertifikasına ek olarak, üretici ürünün, orjinal sertifika performans iddialarını karşılamasından ve uyumluluğunun devam etmesinden sorumludur. Üretici, sertifika iddialarına uygunluğun devamlılığını garantilemek için kalite güvence programı edinmek zorundadır. Kategori I ve II KKD’den farklı olarak, Kategori III KKD ayrıca, CE sertifikası beyanlarına uymaya devam ettiğinin tasdik edilmesi için onaylı bir kurum tarafından yıllık denetimlere tabidir. Basitçe ifade etmek gerekirse şu ibare söz konusudur: “Ürünün CE sertifikasının hala geçerli olduğu üçüncü tarafça onaylanmıştır”. Bu, KKD direktifi 11. bendine göre “Kalite Kontrol Sertifikası” olarak bilinir.

 
 
 
part_3c_selection_guide_chart-1_RU
 
 
 

Kimyasal Koruma Standartlarıyla Uyumlu

Avrupa Birliği, Kategori III Kimyasal Koruyucu Giysi seçimini kolaylaştırmak üzere altı koruma seviyesi (“tip”) için Avrupa ürün standartlarını tanımlamıştır. Her koruma tipi, aslında ‘maruziyet sevyesiyle’ ilişkilendirilir. Her “tip” için Avrupa standardı ayrıca, “performans sınıfları” olarak bilinen bazı minimum performans gereksinimlerini belirler (malzemelerin kendileri, dikişler ve bazı durumlarda bileşenler için).

 
 
 
 
 
 

Teknik Destek

Giysi seçerken özel yardım arayan kullanıcılar için, DuPont kapsamlı bir teknik servis sağlayabilir.  Techline servisi, koruyucu giysiler hakkındaki teknik soruları cevaplamaya hazırdır. Teknik uzmanlarımız, Tyvek® ve Tychem® tulumlarda kullanılan malzemelerin fiziksel özellikleri, kimyasal permeasyon ve  penetrasyon bilgileri hakkında kapsamlı bir veritabanını yönetirler.

İhtiyacınıza uygun doğru koruyucu giysi mi giyiyorsunuz? Daha fazla bilgi almak için  BURAYA TIKLAYIN.

 
 
 
 
 
 

DuPont ™ SafeSPEC ™ ile uygulamanız veya endüstriniz için doğru koruma ürününü bulun
SafeSPEC™

SafeSPEC ™ ile otomotiv endüstrisi için koruyucu giysi çözümleri bulun.

DuPont PPE ile ilgili teknik bilgilere, videolara, web seminerlerine ve vaka çalışmalarına göz atın
Kaynak merkezi

Burada DuPont KKD'leri hakkında teknik bilgiler, videolar, web seminerleri ve örnek olay incelemelerini bulabilirsiniz.

DuPont'un sacheter des ürünleri
Nereden alınır