DuPont Kalite ve Başarı için Güvenliği En İyi Şekilde Sağlar.

Makale
Makale
Rohm ve Haas DuPont Kişisel Koruma ile Çalışan Güvenliğini kolaylaştırır
Öne Çıkan Markalar
 
 
 

Uzman malzemelerde küresel bir lider olan Rohm ve Haas, Alsace, Fransa'da 70 hektar tesisinde koruma uzmanlığı sağlamak üzere DuPont'u atamaktadır..

Rohm ve Haas'ta, “Seveso II, yüksek eşik” şeklinde sınıflandırılan endüstriyel tesiste çalışan çalışanları korumak gündelik bir önceliktir. Rohm ve Haas 1958'den beri plastikler, boyalar ve kaplamalar için katkı malzemeleri üretmekte, geliştirmekte ve imal etmektedir.

Tesisin Meslek Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Jean-Marc Hennard, her operatöre en iyi koruyucu giysi ve aksesuarların sağlanması konusunda çok büyük sorumluluğa sahiptir. Bu, asetik asit içeren kazanlara sahip pompalama istasyonlarında çalışıldığında veya büyük miktarlarda ham maddenin tesis içi tanklara teslim edildiği boşaltım tankerleri alanında özellikle kritiktir.

Rohm ve Haas çalışanları koruma konusunda titizdir ve talimatlar yazılı belgelere göre uygulanır. DuPont güvenliği en uygun hale getirmek için çağrılmıştır ve sayısız kriter hesaba alınmış ve incelenmiştir: tulumları kullanılabilir hale getirme, teknik toplantılara ve güvenlik incelemelerine katılma, risk analizlerini ve çalışma istasyonlarının yerinde çalışmalarını yürütme, sıvıların geçirgenliğine dirence ilişkin çalışmaları kullanılabilir hale getirme, uygun donanım ve giysi tercihine ilişkin rehberlik sunma, eğitim ve güvenlik müdürleri ve kullanıcılarını bilgilendirme.

Tychem® ürün aralığı tarafından sağlanan koruma

Kullanıldıktan sonra atılan tulumlar için Rohm ve Haas Tychem®'den yapılan tulumlardan oluşan ürün aralığını seçmiştir, bunlar sıvı sıçramalarına karşı etkili koruma sunar ve özellikle inovatif tasarımla üstün mekanik gücü birleştirenTychem® 6000 F tulumları tercih edilmiştir. Özel bir alanda depolanan tulumlar üç boyda mevcuttur: bunlar L, XL ve XXL'dir ve kullanımları her bir risk düzeyinin 0'dan 4'e derecelendirildiği bir çizelgeye göre kodlanır.

Ham maddelerin pompalanmasına ayrılan bölgede, her bir kazan topraklanır ve koruyucu kapak ve kilitleme somunu çıkarılır. Tychem® 6000 F tulum giyen operatör pompa çubuğunu kazanın içine iter ve sıvı kimyasal madde emilerek üretim birimine iletilir.

Hala Tychem® 6000 F tulum giyen operatör palet kamyonundaki boş kazanı binadan işaretli alana taşır, bu da basınçlı su kullanılarak eksiksiz temizlik için özel donanım sunar. Kazan pompalandıktan ve temizlendikten sonra operatör tulumu çıkarır, daha sonra imha edilir.

Başka bir zorlu ve riskli faz, kimyasalların tankerlerden tanklara aktarımıdır. Tychem® 6000 F tulum giyen, operasyondan sorumlu kişi tanker ve depolama birimi arasındaki boruyu bağlar.

Lauterbourg'taki tüm Rohm ve Haas üretim biriminde çalışan bakım personeli de Tychem® 6000 F'den yapılan DuPont tulumları ile donatılmıştır ve aynı katı güvenlik yönetmeliklerine uyar.

“Güvenlik ekibi düzenli olarak koruyucu tulumlar üzerinde teknik çalışmalar yürütür. Operatörler tarafından tam olarak kabul edilmeleri için bu gibi koruyucu giysilerin hem rahat hem de kolay giyilebilir olmaları gerekir. Güvenlik memurları için, birden çok kriteri karşılamalı ve farklı kimyasallara karşı en uygun korumayı da sağlamalıdır. Tychem® tulum aralığı şirketin kriterlerinin tümünü karşılar”.

Büyük ölçekli polimer üretimi

Amerika Birleşik Devletleri'nin dışındaki en büyük tesis olan Lauterbourg'ta, Rohm ve Haas, temel olarak ambalaj, otomotiv, inşaat ve konstrüksiyon malzemeleri sektörlerinde kullanılan, PVC ve diğer plastiklerin performansını geliştirmek için, bir dizi işleme maddesi ve darbeye dirençli düzenleyici ürünler üretmektedir. Verniklerde, dekoratif boyalarda, dijital görüntülemede ve deri, kağıt ve dokuma ve dokumasız tekstil üretiminde kullanılan emülsiyon bazlı polimerler de bu tesiste üretilir.

 
 
 

DuPont ™ SafeSPEC ™ ile uygulamanız veya endüstriniz için doğru koruma ürününü bulun
SafeSPEC™

SafeSPEC ™ ile otomotiv endüstrisi için koruyucu giysi çözümleri bulun.

DuPont PPE ile ilgili teknik bilgilere, videolara, web seminerlerine ve vaka çalışmalarına göz atın
Kaynak merkezi

Burada DuPont KKD'leri hakkında teknik bilgiler, videolar, web seminerleri ve örnek olay incelemelerini bulabilirsiniz.