PETROL VE GAZ KİŞİSEL KORUYUCU DONANIMI

 
 
 

Petrol ve Gaz Kişisel Koruyucu Donanım

Petrol ve gaz endüstrisinde ön planda çalışan uzmanlar her gün hayatlarını tehdit eden kimyasal tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadır.

Kuyu temelleri ve petrol kuyusu inşa etmeden kuyuları kimyasal olarak işlemeye veya hidrolik kırmaya kadar her etkinlikte tehlike bulunuyor.

Açık deniz sondajında tehlikeler patlamalardan sondaj sırasında hidrojen sülfür gazı çıkmasına, ham petrolde ağır metaller ve benzen bulunmasına, asbest, formaldehit, hidroklorik asit ve doğal radyoaktif maddelere (NORM'lar) kadar değişiyor.

Normalde güvenli olan rafinerilerde dahi, numune işleme, katalizör denetleme, işleme veya yeniden doldurma gibi belirli eylemler dünya üzerindeki herhangi bir yerde olduğu kadar kimyasal riskleri beraberinde getiriyor. Planlanan bakım ve onarımlar ve hat onarım kapanışları sırasında da risk daha yüksektir.

Çalışanların alevlere, ateşe ve diğer patlama sonuçlarına maruz kalma potansiyelleri vardır.

İşçilerin tüm bu potansiyel tehlikelere karşı güçlü korumaya ihtiyaçları vardır ve tüm çalışma saatleri boyunca koruyucu giysileri içinde rahatlıkla çalışabilmelidirler.

DuPont ölümcül maruz kalma durumlarına dayanacak ve onları püskürtecek, kalıcı çözümler sağlamaya çalışmaktadır.

DuPont™ Tyvek® ve DuPont™ Tychem®

Antistatik olarak işlenmesinin yanı sıra  Tyvek® ve  Tychem® tulumlar kimyasallara ve partiküllere karşı gereken korumayı sunabilir.

Tyvek® 500 Xpert ve Tyvek® 600 Plus tek kullanımlık tulumlar ince partiküllere ve düşük basınçlı, düşük konsantrasyonlu inorganik su bazlı kimyasallara doğal koruma sağlarken aynı zamanda sağlam, nefes alabilir ve rahat kullanım sunar. Geniş bir yelpazedeki görevler için uygundur.

Yeni  Tyvek® 800J tulum, yüksek konforlu, nefes alabilir ve kullanım alanı Tip 3'le sınırlı kumaş ile su bazlı kimyasal partikülleri, petrole ve basınçlandırılmış fışkırmalara karşı direnç sağlar.  

Tychem®'den yapılan tek kullanımlık kimyasal koruyucu tulum çeşitleri, düşük toksik kimyasallardan biyolojik tehlikelere kadar hafif ancak güçlü bir koruma sağlar. Tychem®'den üretilen giysiler petrol artıma, doğal gaz tedariki, fabrika devreden çıkarma, saha dekontaminasyonu, endüstriyel depo temizleme ve saçılmaları temizleme gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Bakım ve onarım gibi kimyasallara sıkça maruz kalınan işler için özellikle uygundur. Özellikle Tychem® 6000 F, çeşitli organik kimyasallara karşı mükemmel bir bariyer olması, güçlendirilmiş sağlamlığı nedeniyle tercih edilmektedir

DuPont™ Nomex®

Nomex® elyafın alev almaya dayanıklı özellikleri elyafın moleküler yapısında bulunur ve kimyasal olarak eklenmemiştir, yani yıkandığında veya yıprandığında özelliklerini yitirmez.

Nomex® ile üretilen giysiler rahattır, nefes alabilir ve yırtık ile aşınmaya karşı dayanıklıdır. Aynı zamanda termal koruma özelliğini yapısında barındırdığından ve zaman içinde yıkanma veya aşınma ile özelliklerini yitirmeyeceğinden harika yatırım geri dönüşü sağlar.

Nomex® elyaf yalnızca aleve dirençli özellikler sunmakla kalmaz, aynı zamanda çoğu Nomex® çözümü de kalıcı antistatik elyaf içerir. Elektrostatik deşarj (ESD) çevredeki buharların, yanıcı sıvıların aerosollerinin veya toz partiküllerinin tutuşması için yeterli olan enerji seviyeleri ile kıvılcım oluşturarak patlamaya yol açabilir. Bu nedenle elyafın antistatik özelliği çalışanların bu tür tehlikeli ortamlarda korunmasına yardımcı olmasında esastır.

Ayrıca, DuPont™ ProShield® 20 SFR'den elde edilen limitli alev dayanımı sunan tulumlar Nomex® elyaftan yapılan aleve dirençli giysilerin ve aleve dirençli yeniden kullanılabilir giysilerin üzerine rahatlıkla giyilebilir, bu sayede çalışanların kontaminasyondan korunmasına yardımcı olur.

İşlem öncesi ve sonrası DuPont ürünlerinin kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen  buraya tıklayın.

 
 
 
DuPont Markalari

Tyvek® Koruyucu Giysiler

DuPont™ Tyvek® koruyucu giysiler, küçük boyutlu partiküllere ve düşük yoğunluklu su bazlı kimyasala tehlikeli biçimde maruz kalmaya ya da temas etmeye karşı çalışanları korumaya yardımcı olur.

Daha fazla bilgi edin
 
 
 

Vaka Çalişmalari

DuPont Protection Solutions, malt üretiminde dünya lideri olan Malteurop'un çalışanlarının korunmasını sağlıyor

Daha fazlası

Uzun süreli SNCF iş ortağı, DuPont Protection Solutions, biyolojik risklere ve demiryolu risklerine karşı koruma sağlayan Tyvek® 500 HV 2’si 1 arada iş tulumunu geliştirdi

Daha fazlası