ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK HİZMETLERİ

 
 
 

Endüstriyel Temizlik Hizmetleri

Endüstriyel temizlik hizmetleri, rutin bakımdan tank temizliğine kadar her şeyi kapsar. İşçiler, çoğunlukla zor veya tehlikeli koşullarda birçok tehlike ile karşılaşabilir. Duman soluma, tehlikeli partiküllere maruz kalma, kimyasal ve biyolojik tehlikeler ile ilgili ani tehlikelere ek olarak, sağlık risklerinin uzun süreli etkileri göz önünde bulundurulmalıdır. Riskle ilgili doğru koruyucu giysinin seçilmesi zorunludur.

Endüstriyel temizlik hizmetleri, çoğu zaman patlayıcı bölgelerde ve/veya depolar, kanallar, uçak kanatları ve yeraltı tünelleri gibi dar alanlarda yüksek düzeyde fiziksel gerilmeye neden olan emniyet kemerleri ve ekipmanlarla çalışmayı gerektirir.

Olağanüstü ortamlarda güvenilir kimyasal koruma

DuPont™ Tyvek® ve DuPont™ Tychem® ile yapılan giysiler sağlamdır, hafiftir ve çeşitli bedenleri mevcuttur. Giysiler yırtılmaya ve aşınmaya karşı dayanıklı olup, bariyer kumaş bozulmadan kaldığı için koruma düzeyini uygulama boyunca devam ettirir.

Tasarım yalnızca görünüm ile ilgili değildir ve şeytan ayrıntıda gizlidir!

Bir giysinin genel tasarımı, giysinin koruyucu performansı değerlendirilirken hesaba katılacak kritik bir unsurdur. Tasarım yalnızca görünüm demek değildir. Giysinin uyum ve performansında temel bir rol oynar. Hiç koruyucu bir eldiveni bir elbisenin kolundan geçirmeyi deneyip başarısız oldunuz mu? Giydiğiniz bir koruyucu giysi hiç ağından veya koltuk altından yırtıldı mı? Giysinin dikişleri siz hareket ettikçe patladı mı? Başınızı çevirdikçe çene ve boyun açığa çıkıyor mu? Kolunuzu yukarı kaldırırken bileğinizin üst kısmı açığa çıkıyor mu?

DuPont tarafından üretilen koruyucu giysiler koruma, konfor ve hareket özgürlüğü sunmaya yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. DuPont ürünü giysiler kumaş, dikiş ve giysi fiziksel özelliği, bariyer ve uyum testini de içeren titiz kalite güvence prosedürlerinden açıkça tanımlanan sıklıkta geçirilir ve CE sertifikasyonunun minimum gerekliliklerinin ötesine geçen görsel bir kalite incelemesine tabi tutulur.

Güvenilir koruma için inovatif ayrıntılar

DuPont giysileri özellikle başka güvenlik ekipmanlarıyla birlikte kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Örneğin, Tip 3-B Tychem® serisi veya Tip 4-B Tyvek® Classic Plus serisi giysi başlıkları özellikle bir tam yüz maskesinin çevresine sıkıca oturacak şekilde tasarlanmıştır. Güvenliğe yardımcı olan diğer yeni tasarım özellikleri şunlardır (modele özgü):

  •  Dikiş teknolojisi konuları:
    - Bariyer şeritle dikilip bantlanan ve ana kumaşla aynı geçirme bariyerine sahip olan güçlü dikişler. Basit bir kaynaklanmış dikişte (tek adımda düşük maliyetli üretim) hava girişi için ince kaynaklı alanlar veya kılcal kanallar bulunabilir. DuPont giysileri çift dikiş ve bantlama ile üretilir, böylece dikişler sağlam olur ve dikiş yerinde kimyasal sızmadan kaynaklanan bozulma olmaz.
    - Geleneksel yöntemle atılmış dikişlerle karşılaştırıldığında sıvı püskürmesine daha dayanıklı, yeni, patent bekleyen “akıllı dikiş” teknolojisi.
  • Dikiş deliklerini en aza indirmek ve korumayı en üst düzeye çıkarmak üzere yapıştırılmış bel lastikleri
  • Tyvek® koruyucu kumaştan yapılmış fermuarlar
  • Başparmak ilmekleri (kollar kaldırılarak çalışırken manşonların yukarı çıkmasını önlediği için önemlidir)
  • Entegre çoraplar (güvenlik ayakkabılarının veya botlarının içine giyilmek üzere tasarlanmıştır)
  • İdeal kapatma için güvenlik botlarının üzerine oturan ayak bileği kapakları (entegre çoraplarla bir arada kullanılır).
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dupont Markalari

Tyvek® Koruyucu Giysiler

Daha fazla oku

Tychem® Gıysılerı

Daha fazla oku
 
 
 

Vaka Çalişmalari

DSXT2887a.jpg
DuPont Protection Solutions, malt üretiminde dünya lideri olan Malteurop'un çalışanlarının korunmasını sağlıyor
Airbus

Toulouse-Blagnac'da AIRBUS, çalışanlarının boya püskürtme, hava taşıtı bakımı ve incelemeleri sırasında korunmalarına yardımcı olmak için DuPont Tyvek®/Tychem® tulumları kullanıyor.

Merck_MG_7840_300dpi_retouched.jpg
Merck çalışanlarını kimyasallara karşı koruyucu yeni DuPont™ Tychem® 6000 F FaceSeal tulumla koruyor
Luna Rossa DuPont'un Tyvek® tulumlarını kullanıyor

LUNA ROSSA tersane çalışanları, yat yapımı sırasında potansiyel olarak zararlı maddelere karşı korunmak için DuPont™ Tyvek® tulumları tercih ediyor.

Gemi üreticisi Bénéteau çalışanlarını DuPont™ Tyvek® ile koruyor

DuPont™ Tyvek®, Bénéteau'daki tersane çalışanlarının suya ve kuru partikül bazlı kimyasallara karşı güvenilir ve etkin bir şekilde korunmalarını sağlamaya yardımcı olur.

sncf-thumbnail.jpg
Uzun süreli SNCF iş ortağı, DuPont Protection Solutions, biyolojik risklere ve demiryolu risklerine karşı koruma sağlayan Tyvek® 500 HV 2’si 1 arada iş tulumunu geliştirdi