KİŞİSEL BOYADAN KORUMA EKİPMANI

 
 
 

Boya uygulamaları için konforlu kimyasal koruyucu giysiler

Boya yapan çalışanların toz, püskürme ve hafif sıvı sıçramalarına karşı güvenilir korumaya ihtiyacı vardır. Ayrıca eğilmeye, çömelmeye ve metal, beton ya da ahşap gibi sert yüzeylerle sürtünmelere dayanabilecek tulumlar da gereklidir.

Kumaşlarının geleneksel özellikleri sayesinde DuPont’un koruyucu tulumları koruma, rahatlık ve dayanıklılığı birleştirerek çalışanları ve çalışanların gerçekleştirdikleri hassas işlemleri korur.

Boya üç temel kategoriye ayrılabilir:

  • solvent bazlı boyalar,
  • su bazlı boyalar ve
  • toz boyalar.

Her biri kullanıcıların yüzeyleri hazırlarken veya boyayı uygularken maruz kaldıkları risklere karşı özel bir düzeyde koruma gerektirir.

Kullanıcının korunması

DuPont, sıvı ve partiküllere karşı koruma gerektiren pek çok boya ve kaplama işi türü için motor sektöründe oldukça popüler olarak kullanılan; koruma, rahatlık ve dayanıklılığı birleştiren  DuPont™ Tyvek® koruyucu tulumların kullanılmasını önerir. Kategori III kapsamındaki bu kimyasal koruyucu giysiler, partiküllerin boyutları düşünüldüğünde özellikle su bazlı ve toz boyalara karşı etkindir. En az bunun kadar önemli olan bir özellik de  Tyvek® ile üretilen tulumların her zaman yumuşak, hafif ve hava geçirgen olmasıdır. Böylece çalışanlar işlerini rahat bir şekilde yapabilirler.

Giysilerin tasarımının çalışanları kısıtlamaması, kaç saat giyilirlerse giyilsinler çalışanlara daha fazla esneklik ve hareket olanağı sunar. Bazı belirli boya işleri yalnızca boya yapılırken değil, solvent temizleyiciler kullanarak boyayı veya temizleme araçlarını hazırlarken de risk oluşturur. Potansiyel olarak tehlikeli olabilecek tüm görevlerde  DuPont™ Tychem® 6000 F aksesuarları kesinlikle önerilir ve bu aksesuarlar  Tyvek® koruyucu giysi yelpazesinin sunduğu yüksek koruma düzeyini tamamlar.

Prosesin korunması

Bazı durumlarda koruyucu giysi yalnızca çalışanları değil, üretim prosesini de insanların neden olduğu kirlenmeye karşı korumalıdır. Ek maliyetleri önlemek ve kalite sorunlarının önüne geçmek için sprey boyama ve yüzey uygulamaları sırasında kullanılan tulumlardan iplik dökülmemesi veya bu giysilerin kirlenmeye neden olmaması önemlidir.  Tyvek® aşınmaya karşı oldukça dirençlidir ve tüylenme eğilimi düşük olan yüzeyinin son ürünü etkileme olasılığı azdır.

Boya uygulaması için DuPont koruyucu giysi ve aksesuarlar

Duruma en uygun koruyucu giysi türü seçilirken kullanılan ürünler, boya veya yüzey muamelesi ürününün türü, kullanılan kimyasalların konsantrasyonu ve uygulama türü (projeksiyon, sprey, vb.) dahil olmak üzere pek çok faktör göz önüne alınır.

Boyama aktiviteleri sırasında nasıl etkin bir şekilde korunma sağlanacağı hakkında daha fazla bilgi için lütfen  buraya tıklayın.

 
 
 

Öne Çikanlar

Bodyshop - Kişisel Koruyucu Donanımı

DuPont™ Tyvek® or DuPont™ Tychem® ile yapılan giysileri giyme gibi uygun güvenlik önlemlerinin niçin endüstride uygulanması gerektiğini öğrenin ve yüzey işlemlerinin ve kaplamaların sıkça hafife alınan tehlikelerinden korunmaya yardımcı olması için satın alın.

Daha fazla oku
 
 
 

Dupont Ürün & Hizmetleri

tyvek-800-j-thumbnail.jpg
DuPont™ Tyvek® 800 J Tulumlar
DPT_Photo_Tyvek_Classic_Xpert_header_630x315.jpg
Tyvek® 500 Xpert Tulumlar
DPT_EMEA_Polybag Classic Plus.jpg
Tyvek® 600 Plus Tulumlar
Tyvek_accessories_PSD_118_630x315.jpg
Tyvek® Aksesuarlar
 
 
 

Dupont Markalari

Tyvek® Koruyucu Giysiler

Daha fazla oku

Tychem® Gıysılerı

Daha fazla oku
 
 
 

Vaka Çalişmalari

DSXT2887a.jpg
DuPont Protection Solutions, malt üretiminde dünya lideri olan Malteurop'un çalışanlarının korunmasını sağlıyor
Airbus

Toulouse-Blagnac'da AIRBUS, çalışanlarının boya püskürtme, hava taşıtı bakımı ve incelemeleri sırasında korunmalarına yardımcı olmak için DuPont Tyvek®/Tychem® tulumları kullanıyor.

Merck_MG_7840_300dpi_retouched.jpg
Merck çalışanlarını kimyasallara karşı koruyucu yeni DuPont™ Tychem® 6000 F FaceSeal tulumla koruyor
Luna Rossa DuPont'un Tyvek® tulumlarını kullanıyor

LUNA ROSSA tersane çalışanları, yat yapımı sırasında potansiyel olarak zararlı maddelere karşı korunmak için DuPont™ Tyvek® tulumları tercih ediyor.

Gemi üreticisi Bénéteau çalışanlarını DuPont™ Tyvek® ile koruyor

DuPont™ Tyvek®, Bénéteau'daki tersane çalışanlarının suya ve kuru partikül bazlı kimyasallara karşı güvenilir ve etkin bir şekilde korunmalarını sağlamaya yardımcı olur.

sncf-thumbnail.jpg
Uzun süreli SNCF iş ortağı, DuPont Protection Solutions, biyolojik risklere ve demiryolu risklerine karşı koruma sağlayan Tyvek® 500 HV 2’si 1 arada iş tulumunu geliştirdi