Elektrik ve enerji endüstrileri için Nomex®

 
 
 

Nomex®, enerji ve genel elektrik endüstrisi çalışanlarına ihtiyaç duydukları korumayı sağlamak için hafif, rahat, ark parlamasına dayanıklı KKD çözümleri sunar.  

 
 
 

Tek enerji kaynağı olarak fosil yakıtların kullanımı yerine çeşitli yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına yönelik küresel bir eğilim söz konusudur. Sonuç olarak çalışanlar daha çeşitli ve karmaşık ortamların yanı sıra hem termal koruma hem de ark parlaması koruması gerektiren farklı tehlikelerle karşı karşıya kalacaklardır. Karşılaşabilecekleri çok çeşitli potansiyel tehditler nedeniyle optimum güvenlik için doğru koruyucu giysi kombinasyonu seçilmelidir. Önemli olan yalnızca kumaş türü değil aynı zamanda kumaş katmanlarının nasıl farklı koruma düzeyleri sunabileceğidir.

 
 
 
Nomex® Xtreme Arc
 
 
 

Nomex® Xtreme Arc

Ark parlaması ve FR koruması için en inovatif Nomex® ürününü sunuyoruz. Nomex® Xtreme Arc tek katmanlı, hafif bir kumaşta 12 ila 19 cal/cm2 ATPV sağlar.  

 
 
 
Nomex® Arc
 
 
 

Nomex® Arc

Nomex® Arc, kablo tesisatında ve elektrik hatlarında çalışanlar ve elektrik teknisyenleri için ark parlaması ve diğer çeşitli termal tehlikelere karşı koruma sağlayan üstün bir çift yüzlü kumaştır.

 
 
 
Nomex® Essential Arc
 
 
 

Nomex® Essential Arc

Nomex® Essential Arc, enerji ve elektrik endüstrisi çalışanlarına ark parlaması koruması sağlamak için tasarlanmıştır.

 
 
 

Konfor önemlidir

Petrol ve gaz şirketlerinin Nomex® kullanılarak üretilen konforlu FR giysileri seçmesi, ısı kaynaklı hastalıklarla ilişkili maliyetlerinin azalmasına ve rahatsız edici giysilerin sebep olduğu iş stresi nedeniyle çalışanlarda oluşan üretkenlik kayıplarının önlenmesine yardımcı olabilir.

Nomex® kullanılarak üretilen FR giysiler en yüksek koruma seviyesinde mümkün olan en düşük ağırlık, azaltılmış ısı stresi için nefes alabilirlik ve nemi etkin bir şekilde uzaklaştırabilme özelliklerine sahiptir.

 

Karşılaştığınız tehlikeler için tasarlanmıştır

Nomex®
Isı ve alev dayanıklılığının yanında ark parlaması koruması
Nomex®
Daha uzun maruz kalma durumlarında ve daha yüksek sıcaklıklarda daha iyi koruma
Nomex®
Doğal koruma; yıkamayla veya yıpranmayla ortadan kalkmaz
Nomex®
Yırtılmaya ve aşınmaya dayanıklıdır
Nomex®
Son derece dayanıklı ve uzun ömürlü koruyucu çözümler
 
 
 

Arc-Man®

Aleve dayanıklı tulumların çeşitli test koşulları altında nasıl performans gösterdiğini ve bunlarla ilişkili tahmini yanık yaralanmalarını görün. 

Keşfedin
 
 
 

Elektrik arkı parlaması nedir?

En ciddi ve en az anlaşılan elektrik tehlikelerinden biri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Keşfedin