PETROKİMYA VE KİMYA ENDÜSTRİSİNDE KİŞİSEL KORUMA

 
 
 
General
Petrokimyada Kişisel Korunma

Petrokimya ve Kimya Endüstrisinde Kişisel Koruma

Her gün yanıcı ve beklenmedik davranışları olabilen malzemelerle çalıştığınızda, kimyasal korumanın yanı sıra aleve dirençli kumaştan yapılmış bir giysiye ihtiyacınız vardır.

DuPont olarak karşılaştığınız tehlikeleri, patlama potansiyeli olan ortamları, kimyasal tehlikeleri ve ani yangınları biliyor ve yıllardır operatörlerin ve teknisyenlerin güvende olmaları için ileri teknolojilerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz.

DuPont™ Tyvek®

Tyvek® koruyucu giysileri endüstriyel temizleme ve bakım ve saha temizliği gibi temel korumanın gerektiği farklı petrol ve gaz endüstrisi uygulamalarında kullanımında düşük seviyeli sıvı aerosollere dirençlidir ve küçük boyutlu katı partiküllere karşı bariyer sağlar. Nefes alabilir, hafif ve rahat olmaları sayesinde en kirli işlerin bile kolayca halledilmesine yardımcı olur. Tyvek® ürünleri patlayıcı ortamlarda kazaların önlenmesine yardımcı olan antistatik özelliklere sahiptir.

DuPont™ Tychem®

Tychem® ürün yelpazesi düşük seviyeli toksik kimyasallardan organik tehlikelere kadar yüzlerce ıslak kimyasal ve aside karşı hafif koruma sağlar. Petrol işleme, saha dekontaminasyonu, ürün tesisini devreden çıkarma, endüstriyel temizleme ve bakımı, tank ve petrol tankeri temizleme, saçılmaları temizleme ve kazalara müdahale etme, gaz tedarik sektörü, tipik kimya endüstrisi uygulamaları veya biyolojik tehlikelere karşı korumanın gerekli olduğu durumlar için tasarlanmıştır. Tychem® ürünleri aynı zamanda patlayıcı bölgeler için antistatik özelliklere sahiptir.

DuPont™ Nomex®

Nomex®'in aleve dirençli özellikleri elyafın moleküler yapısında bulunur ve kimyasal olarak eklenmemiştir, yani yıkandığında veya yıprandığında özelliklerini yitirmez. Nomex® elyaftan üretilen giysiler rahattır, nefes alabilir ve yırtık ile aşınmaya karşı dayanıklıdır. Aynı zamanda termal koruma özelliğini yapısında barındırdığından ve zaman içinde yıkanma veya aşınma ile özelliklerini yitirmeyeceğinden harika yatırım geri dönüşü sağlar.

Nomex® yalnızca aleve dirençli özellikler sunmakla kalmaz, aynı zamanda çoğu Nomex® çözümü de kalıcı antistatik elyaf içerir. Elektrostatik deşarj (ESD) çevredeki buharların, yanıcı sıvıların aerosollerinin veya toz partiküllerinin tutuşması için yeterli olan enerji seviyeleri ile kıvılcım oluşturarak patlamaya yol açabilir. Bu nedenle elyafın antistatik özelliği çalışanların bu tür tehlikeli ortamlarda korunmasına yardımcı olmaktadır.