DuPont Nomex Daha düşük aşınma ömrü

Makale
Makale
Daha Düşük Maliyetlerle Daha Uzun Giyim Ömrü için Nomex®
Öne Çıkan Markalar
 
 
 

Nomex® elyaf on yıllardır kalıcı koruyucu performans göstermiştir. Sonuç olarak, Nomex®'ten yapılan giysiler yalnızca itfaiyecileri korunaklı kılmaya yardımcı olmaz, aynı zamanda onarımları ve bakımı minimuma indirmeye de yardımcı olur. Yani uzun vadede belirgin maliyet tasarrufu anlamına gelir.

 
 
 
 
 
 

Nomex®'in kullanım ömrü değeri
Koruyucu giysinin maliyetçe etkinliği büyük ölçüde dayanıklılığına bağlıdır, yani Nomex® elyaftan yapılan giysilerin kalıcı olacak şekilde üretildiğini bilmek iyidir. Özel olarak kalıcı koruma sunan üreticiler tarafından geliştirilir ve yıkandığında performansını kaybetmez.

Üstün imalat ve tasarımı sayesinde Nomex® elyaftan yapılan giysiler, aşındırıcı kullanımdan zarar gördüğünde veya UV ışığına maruz kaldığında bile koruyucu özelliklerini, ısı ve alev dayanıklılığını ve hava geçirgenliğini korur. Nomex® tarafından korunduğunuzda, on yıllara dayanan, kendini kanıtlamış performans tarafından korunursunuz.

Kalıcı kapsamlı koruma
Üretimin her aşamasında, DuPont itfaiyeci giysisinin koruma performansını, dayanıklılığını ve giyim süresi için rahatlığı maksimuma çıkarmaya yardımcı olur.

Mesela, UV ışığının zararlı etkisini minimuma indirmek için özel önem gösterilir. Güneş ışığına düşük direnç pazardaki pek çok düşük maliyetli giysinin giyim ömrünü geriletebilir, onları uzun vadede daha pahalı hale getirebilir.

Nomex®'ten yapılan kumaşlar pek çok diğer kumaşa kıyasla belirgin derecede daha yüksek aşınma direnci oranları sunmaya da yardımcı olur. Bu, Avrupa boyunca itfaiyeciler için temel meseleler olan giyim ömrü ve dayanıklılık ile doğrudan bağıntılıdır.

Sonuç
Nomex®'ten yapılan giysiler, zaman içinde tüm faktörler eklendiğinde, daha kalıcı dayanıklı koruma ve daha düşük toplam sahip olma maliyeti sağlamaya yardımcı olur. Nomex® elyaf, sınırlı kaynaklarla bile harcanan her kuruşun akıllıca kullanılmasına yardımcı olur, yaygın düşük maliyetli seçeneklere değerli bir alternatif sunar.

Bir video ile daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın

 
 
 

DuPont ™ SafeSPEC ™ ile uygulamanız veya endüstriniz için doğru koruma ürününü bulun
SafeSPEC™

SafeSPEC ™ ile otomotiv endüstrisi için koruyucu giysi çözümleri bulun.

DuPont PPE ile ilgili teknik bilgilere, videolara, web seminerlerine ve vaka çalışmalarına göz atın
Kaynak merkezi

Burada DuPont KKD'leri hakkında teknik bilgiler, videolar, web seminerleri ve örnek olay incelemelerini bulabilirsiniz.