Nomex® Kimyasal Sıçrama Tehlikesine Karşı Koruma Sağlar

Makale
Makale
Kimyasal Sıçrama Koruması Nomex®
Öne Çıkan Markalar
 
 
 

Kimyasal tehlikeler termal tehlikelerle eşzamanlı olarak meydana gelebilir; bu durumlara örnek olarak kimyasal ürünlerin koruyucu giysilere kazara sıçraması ya da kimyasal ürün sızıntıları verilebilir.

Nomex® elyaftan yapılan kumaşlar DuPont basınç simülasyonu testinden başarıyla geçmektedir. Bu testte kumaş 15 dakika boyunca konsantre aside maruz bırakılır; oysa alev geciktirici kimyasal maddeyle işlem görmüş pamuk ya da pamuk karışımları bu testten tahrip olarak çıkar. Test aynı zamanda Nomex® elyafın aleve dirençli özelliklerinin yanı sıra, bir çok kimyasala karşı da özünde dirençli olduğunu göstermiştir.

Ayrıca, Nomex® elyaftan üretilen kumaşlar, kumaş örneğin uygun bir florokarbon cilası ile işleme tabi tutulduğu takdirde, kimyasal tehlikelere (EN 13034, tip 6 kazara sıçramalara yönelik) karşı da koruyuculuk sunabilmektedir. Ancak, bu florokarbon cilasının performansının korunabilmesi için düzenli olarak yeniden uygulanması gerekebilir ve kumaş yada giysinin nefes alabilirliğini ya da rahatlığını azaltabilir.

 
 
 

DuPont ™ SafeSPEC ™ ile uygulamanız veya endüstriniz için doğru koruma ürününü bulun
SafeSPEC™

SafeSPEC ™ ile otomotiv endüstrisi için koruyucu giysi çözümleri bulun.

DuPont PPE ile ilgili teknik bilgilere, videolara, web seminerlerine ve vaka çalışmalarına göz atın
Kaynak merkezi

Burada DuPont KKD'leri hakkında teknik bilgiler, videolar, web seminerleri ve örnek olay incelemelerini bulabilirsiniz.